سیستم ارزیابی مبلغان دینی در استان همدان ایجاد شود

همدان - امام جمعه همدان خواستار ایجاد سیستم ارزیابی مبلغان شد و گفت: آموزش نحوه ارتباط طلاب با نوجوانان ضرورتی انکار ناپذیر است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی بعدازظهر سه شنبه در کارگروه مشترک حوزه و آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه با افزایش سهمیه استان در طرح «امین» دست استان بازتر خواهد بود، اظهار داشت: آنچه در اجرای طرح امین ضرورت دارد، نظارت قوی بر خروجی‌های این طرح است.

وی بابیان اینکه باید بررسی شود افرادی که در این طرح مشغول هستند برآیند کارهای آنان چه بوده و به درستی و دقت عملکرد آنها مورد ارزیابی قرار گیرد، گفت: باید از ظرفیت‌های موجود به درستی استفاده کنیم.

امام جمعه همدان یادآور شد: می‌توان دوره‌هایی را برای طلاب حاضر در این طرح برگزار کرد تا به نتیجه مطلوب خود برسیم.

وی تصریح کرد: کار در این زمینه، دارا بودن روحیه، هنر و فهم زبان دانش آموزان را نیاز دارد و لذا برای رسیدن به این شرایط نیازمند گزینش و ارزیابی اولیه نیروها هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان بهره برداری از دستاوردهای طلاب موفق را بسیار مثمر ثمر عنوان کرد و گفت: ضرورت آموزش نحوه ارتباط طلاب با نوجوانان، بر کسی پوشیده نیست، بنابراین نباید نسبت به این موضوع غفلت ورزیم.

وی اثر گذاری مبلغان طرح امین را بیشتر از حضورهای مناسبتی مبلغان دانست و اظهار داشت: مبلغ طرح امین هر روز با دانش آموزان ارتباط دارد و این ارتباط می‌تواند اثرات بهتری را در بین دانش آموزان ایجاد کند؛ در حالی که برای حضور موقتی و چند روزه مبلغان در مناسبت‌های مختلف، خروجی چندان زیادی را نمی‌توان متصور شد.

آیت الله شعبانی خواستار ایجاد سیستم ارزیابی مبلغان شد و گفت: قطعاً اگر اقدامات مبلغان مورد ارزیابی قرار گیرد و افرادی که موفق هستند مورد تقدیر قرار گیرند، نه تنها مجموعه بلکه در بین دانش آموزان نیز اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

وی به حضور دانش آموزان در نمازهای جمعه نیز اشاره کرد و گفت: اگر قرار است دانش آموزان به نماز جمعه بیایند بهتر است با واگذار کردن مسئولیت‌های مختلفی در نحوه اجرای نماز جمعه، آن‌ها را هم دخیل کنیم، چرا که احساس مسئولیت در دانش‌آموزان، زمینه ساز ارتباط بهتر با نماز جمعه خواهد بود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه در برخی از روستاها روحانی وجود ندارد، اظهار داشت: اگر شرایطی فراهم شود که معلم‌هایی را از حوزه جذب کنیم و به روستاها بفرستیم، با این کار هم کار آموزش و پرورش از نظر حضور معلم انجام خواهد شد و هم کار روحانیت محقق می‌شود.

کد خبر 4825918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =