افزایش ۵ برابری اعتبارات دهیاری‌های شهرستان اسکو

اسکو- فرماندار شهرستان اسکو از افزایش ۵ برابری اعتبارات دهیاری‌های شهرستان در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: مجموع اعتبارات واریزی از ابتدای دولت تا کنون ۲۷ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بابک رضی منش شامگاه امروز در نشست دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان اسکو با تاکید بر اینکه دهیاری می‌بایست با بسترسازی، روستایی مناسب برای برقراری تعاملات اجتماعی مهیا کنند تا نیازمندی‌های آنان در تمامی ابعاد زندگی اجتماعی برآورده شود، اظهار داشت: دهیاران امیدبخشی، افزایش نشاط اجتماعی را صدر برنامه خود قرار داده و از فعالیت تک بعدی دوری و به ابعاد گسترده فعالیت‌های اجتماعی، آموزشی، فرهنگی و ورزشی مورد نیاز بپردازند.

وی در ادامه با اشاره به نقش مهم و مؤثر دهیاری‌ها در بارور کردن محورهای اقتصادی شهرستان افزود: دهیاران باید بر ارائه طرح‌های درآمدزایی و اقتصادی بسته به ظرفیت روستاها متمرکز شوند و طرح‌های کارشناسی خود را به ویژه در دو محور توسعه گردشگری اکوتوریسم و توسعه کشاورزی جهت عملیاتی شدن ارائه نمایند.

فرماندار شهرستان اسکو از افزایش ۵ برابری اعتبارات دهیاری‌های شهرستان در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: مجموع اعتبارات واریزی از ابتدای دولت تا کنون ۲۷ میلیارد تومان بوده که سهم بخش مرکزی ۲۰ میلیارد و بخش ایلخچی ۷ میلیارد است که این حجم از اعتبارات علی رغم تنگناهای مالی دولت نشانه عزم و اراده جدی بر توسعه روستایی می‌باشد.

رضی منش تخصیص قیر رایگان در دولت تدبیر و امید را موجب افزایش آهنگ توسعه و عمران در روستاها دانست و از اختصاص ۳۶۴۸ تن قیر از استقرار دولت در سال ۹۲ خبر داد و سهم بخش مرکزی و بخش ایلخچی را به ترتیب ۱۴۳۳ و ۲۲۱۵ را در جذب قیر رایگان اعلام کرد.

فرماندار شهرستان اسکو خواستار توجه مسئولین بنیاد مسکن اسکو در خصوص تسهیلات بهسازی و نوسازی مساکن روستایی شد و گفت: دهیاران بایستی با فرهنگ سازی و مطلع کردن روستاییان از طرح‌های تشویقی از جمله اعطای وام چهل میلیونی با کارمزد ۵ درصد زمینه را برای جذب حداکثری تسهیلات این موضوع فراهم کنند.

وی ادامه داد: در ۸۴ درصد از روستاهای شهرستان فاز اول طرح هادی اجرا شده است و تلاش می‌شود ۱۶ درصد باقیمانده نیز اجرایی و عملیاتی شود و ضروری است فاز دوم طرح هادی اجرا و نواقصات طرح هادی روستاها نیز تکمیل شود.

فرماندار شهرستان اسکو نهادینه ساختن فرهنگ مشارکت روستاییان در توسعه روستا را از دیگر وظایف مهم دهیاران دانست و بر ضرورت توجه دهیاران به این مهم و تشویق و ترغیب روستاییان بر مشارکت مادی و معنوی در توسعه و آبادانی روستاها تاکید کرد.

رضی منش مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت را چهار کلید واژه اصلی انتخابات اسفند جاری برشمرد و افزود: فرمانداری به عنوان مجری قانون انتخابات مسئول تأمین سلامت و امنیت انتخابات است و تلاش می‌کنیم با تمام توان زمینه‌های برگزاری انتخاباتی، سالم، قانونی و بی طرف را فراهم سازیم.

فرماندار شهرستان اسکو در ادامه مشارکت و رقابت را وظیفه آحاد مردم دانست و گفت: راهبرد مشارکت حداکثری یکی از مؤلفه‌های اقتدار ملی و امنیت ملی است.

وی بر ضرورت تلاش جدی دهیاران و شوراها اسلامی به جلب مشارکت حداکثری و تبیین اهمیت حضور و مشارکت مردم به عنوان تنها ساز و کار و ابزار اعمال تعیین سرنوشت تاکید کرد.

فرماندار شهرستان اسکو در پایان گفت: دهیاران با رعایت دقیق ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس از تبلیغ و استفاده از امکانات دولت له یا علیه کاندیدها اجتناب و زمینه برگزاری انتخاباتی بی طرف و قانونی را فراهم کنند.

کد خبر 4825961

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =