نظرآباد میزبان سومین جشنواره تئاتر خیابانی «کهن‌دشت»

کرج - معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: سومین جشنواره تئاتر سینمایی و سمعی بصری کهن دشت پس از دو سال وقفه در شهرستان نظر آباد برگزار می شود.

محمود دهقان هراتی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اصلی ما در معاونت سینمایی و سمعی بصری حمایت از هنرمندان و فراهم کردن فعالیت‌های بیشتر و بهتر آنها در استان است، اظهار کرد: تئاتر خیابانی یکی از این رشته‌های فعال است که در این زمینه البرز دارای هنرمندان و مخاطبان خوبی است.

وی از برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی کهن دشت در بهمن ماه سال جاری در نظرآباد خبر داد و افزود: این جشنواره پس از دو سال وقفه امسال برای سومین سال برگزار خواهد شد.

معاون هنری سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز تصریح کرد: پس از اعلام فراخوان ۳۷ اثر به دبیر خانه ارسال شد که از این تعداد ۱۸ اثر پذیرفته که در نهایت هشت اثر نهایی برای اجرا انتخاب خواهد شد.

هراتی عنوان کرد: در کنار این جشنواره کارگاه‌هایی برای علاقه مندان برنامه ریزی شده است که برگزار می‌شود.

شرکت بیش از ۲۰۰۰ هنرجوی البرزی در آزمون ادواری حوزه مهارتی

وی در ادامه به برگزاری آزمون ادواری حوزه مهارتی در البرز اشاره کرد و گفت: این آزمون برای دریافت مجوزها و یا مدارک مهارتی برگزار می‌شود.

معاون هنری سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز بیان کرد: این آزمون روز جمعه برگزار و ۲ هزار و ۹۰۰ هنرجو در استان البرز در این آزمون شرکت خواهند کرد.

هراتی اظهار کرد: اکنون ۱۶ آموزشگاه سینمایی خصوصی با مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان وجود دارد که کلاس‌های مختلف در این زمینه برگزار می‌کنند.

وی از فعالیت انجمن سینماگران جوان استان البرز در زمینه آموزش‌های سینمایی خبر داد و گفت: کلاس‌ها شامل عکاسی و فیلم سازی است.

هیچ کنسرتی در استان البرز لغو نشده است

معاون هنری سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با بیان اینکه برگزاری کنسرت یکی از برنامه‌هایی است که ما در این معاونت برنامه ریزی و مجوز آن را صادر می‌کنیم، افزود: در این راستا به کنسرت‌های متعددی مجوز داده شده است.

هراتی عنوان کرد: هیچ کنسرتی در استان البرز از سوی ما و یا دیگر دستگاه‌های دولتی لغو نشده است، اما برخی کنسرت‌ها به دلیل استقبال کم مردم توسط برگزار کننده کنسرت لغو می‌شود.

وی عنوان کرد: با توجه به اتفاقات و حوادث تلخ اخیر در کشور برخی هنرمندان کنسرت‌های خود را به زمان دیگری موکول کرده‌اند.

کد خبر 4826329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =