استفاده از یافته های علمی درحوزه اشتغال و تولید باعث تحول می شود

سنندج - معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر بتوانیم یافته های علمی را در حوزه های صنعتی، تولیدی و کشاورزی به کار گیریم می توان تحول عظیمی ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حیدری پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی کردستان و واحد سنندج، اظهار داشت: هر انقلابی که در دنیا رقم می خورد یک هدف دارد و هدف اصلی انقلاب ایران از سوی امام استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود و در این راه خون های بسیاری دادیم.

وی افزود: امروز که بیش از ۴۰ سال از انقلاب می گذرد باید بررسی کنیم تا چه اندازه به این هدف رسیده ایم و یا اینکه در این مسیر انحراف داشته ایم و اگر اینگونه بوده باید ببینیم چه اتفاقاتی افتاده که این اتفاق افتاده است.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در بسیاری از زمینه ها مانند حوزه علمی، تصمیم گیری و نظامی استقلال به دست اورده ایم و توانسته ایم خود را نسبت به دیگر قدرت های جهانی مصون سازیم و در این رابطه به کسی وابسته نباشیم.

حیدری یادآور شد: آزادی در همه زمینه ها نیز یکی ویگر از دستاوردهای این انقلاب بوده و در هیچ جای تاریخ ایران، مردم تا این حد در تعیین سرنوشت خود نقش نداشته اند.

وی بیان کرد: دشمن وقتی این اتفاقات را می بیند سعی می کند با ایجاد شائبه بین ملت ایران، ایجاد نا امنی و عدم آرامش در جامعه را گسترش دهد تا به عده ای القا کند که ملت ایران از شرایط موجود ناراضی هستند.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اکنون نیز در گام دوم انقلاب باید نگاه و تفکر خود را تغییر دهیم تا بتوانیم با همدلی، علم، عمل و تفکر بیشتر در راستای تحقق اهداف نظام و انقلاب گام برداریم.

حیدری اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با ظرفیت عظیمی که در سراسر کشور دارد امروز می تواند در بحث توسعه و رسیدن به رونق تولید در کشور با فعالیت های پژوهشی نقش موثری ایفا کند.

وی افزود: ۲۴ هزار هیئت علمی تمام وقت، ۴۵ هزار هیئت علمی مدعو و بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف که بیش از ۳۵۰ هزار نفر انان در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند می تواند به خوبی فعالیت های توسعه ای کشور را تسریع بخشد.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: ما در سال های متمادی در بسیاری از زمینه ها با تحریم مواجه بوده ایم و بخشی از دستاوردهایی که به دست امده از همین ظرفیت دانشگاه ازاد محقق شده است و باید در گام دوم انقلاب این موضوع را جدی تر پیگیری کنیم.

حیدری یادآور شد: باید به گونه ای عمل کنیم که بتوان از ثروت کشور و علم به دست آمده در راستای فعالیت های توسعه استفاده کرد و این ظرفیت ها ور اختیار مردم قرار گیرد تا بتوانند در زمینه های مختلف به پیشرفت برسند.

وی افزود: اگر بتوانیم یافته های علمی و دستاوردهای نوین علم را در فعالیت های مختلف در حوزه های صنعتی، تولیدی و کشاورزی به کار گیریم می توان در حوزه اشتغال و تولید تحول عظیمی ایجاد کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات محسن پیشوایی علوی تجلیل و جهانشیر امینی به عنوان سرپرست جدید دانشگاه ازاد اسلامی کردستان و واحد سنندج معرفی شد.

کد خبر 4826364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =