ترسی از فتنه‌ها نداریم / فضای مجازی کشور مستقل شود

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه ترسی از فتنه‌ها نداریم و از آن استقبال می‌کنیم، گفت: مهم‌ترین آسیب فتنه دشمنان در فضای مجازی است که باید این فضا در کشور مستقل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سیدعلیرضا عبادی پیش از ظهر چهارشنبه در دیدار با مدیران مطبوعات و خبرگزاری‌های خراسان جنوبی که به مناسبت سالروز تأسیس بسیج رسانه برگزار شد، اظهار کرد: در احادیث آخرالزمانی هشدار داده‌اند به فتنه‌های مختلف و ما امروز آنها را لمس می‌کنیم.

وی با بیان اینکه فتنه آسیب دارد اما تمامش این نیست، گفت: فتنه‌ها در کنار آسیب‌هایی که دارد بصیرت افزا است و پختگی ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه از فتنه‌ها نباید ترسید بلکه باید برای فتنه آماده بود، گفت: ما فتنه نمی‌کنیم اما از فتنه دیگران هم استقبال می‌کنیم چرا که وقتی فروکش می‌کند چشم ما را تیزبین‌تر می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمن اعلام می‌کند همه گزینه‌های ما روی میز است و ما باید در همه جهات و بخش‌ها برای مواجه با فتنه آمادگی داشته باشیم، تصریح کرد: از مهم‌ترین بخش‌ها فضای مجازی است.

وی با اذعان به اینکه متأسفانه برخی از مسئولان متناسب با زمان آمادگی را برای این حوزه ایجاد نکرده‌اند، افزود: در حوزه فضای مجازی با جنگ نرم دشمن روبرو هستیم و وقتی آمادگی نداشته باشیم این جنگ ویران کننده و بنیان‌کن است.

عبادی بیان کرد: دشمن ما را بی خیال نگه می‌دارد در حالی که در فضای مجازی همه اخبار و اطلاعات ما را در بخش‌های مختلف در حال جمع‌آوری آن است.

وی با بیان اینکه اگر در حوزه فضای مجازی اکنون دست به کار نشویم و ورود نکنیم چند سال دیگر علاجی نخواهد داشت، گفت: دشمن در این فضا به دنبال این است تا بر روی افکار، اندیشه و فرهنگ مؤثر واقع شود.

وی با اشاره به اینکه آنچه پیروزی را رقم میزند جنگ‌های نظامی نیست، گفت: بمب‌های هسته‌ای حالت مترسک را در بازدارندگی دارند و کارآمد نیستند و امروز دشمن به دنبال این است فکر، اندیشه و فرهنگ ملت‌ها را تصرف کنند چرا که بعد از آن همه چیز تصرف خواهد شد.

عبادی با بیان اینکه اگر اخلاق، اندیشه و فرهنگ از بین برود قابل بازسازی نیست، بیان کرد: امیدواریم مسئولانی که مسئولیت اجرایی دارند و اعتبارات در اختیار دارند یک تجدید نظر داشته باشند و فضای مجازی را از دست دشمن خارج کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: فضای مجازی اکنون خط مقدم مبارزه با دشمن است و تا زمانی که در این جبهه فضای مستقل برای خود ایجاد نکنیم امنیت نخواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه رسانه در این حوزه می‌تواند حفظ کننده سنگرها باشد، تصریح کرد: امروز دنیا خلاصه در خبرها خلاصه شده که در این فضا خبرهای غلط و خبرهای بیگانه زیاد شده است و این پیروزی و شکست‌ها را رقم خواهد زد.

وی با بیان اینکه آنانی که در جبهه دشمن هستند هیچ حد و مرزی ندارند، بیان کرد: از هیچ دروغ می‌سازند و از دروغ کوه می‌سازند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه جامعه هنوز به حدی نرسیده است که بوی دروغ را استشمام کند، گفت: در این حوزه کار رسانه اهمیت پیدا می‌کند و باید حراست کنیم و باز هم اعلام می‌کنیم تا زمانی که در این حوزه استقلال نداشته باشیم امنیت نیز نخواهیم داشت.

کد خبر 4826421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =