ارتباط و تامین نیاز کشورهای هدف پیش نیاز صادرات است

شیراز-استاندار فارس گفت: از جمله پیش نیازهایی که در صادرات باید مد نظر قرار گرفته شود ارتباط با کشورهای هدف و تأمین نیازهای مقاصد صادراتی است.

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی چهارشنبه در بیست و سومین سالروز روز ملی صادرات بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در اقتصاد مقاومتی و گام دوم انقلاب به آن تأکید بسیاری شده اهمیت کشورهای صادراتی است به گونه‌ای باید در صادرات اقدام کنیم که مقاصد صادراتی کشور پذیرای کالاهای تولیدی داخل باشند.

عالی‌ترین مقام دولت در استان فارس متذکر شد: از جمله پیش نیازهایی که در صادرات باید مد نظر قرار گرفته شود ارتباط با کشورهای هدف صادراتی و تأمین نیازهای مقاصد صادراتی است.

رحیمی با اشاره به اینکه نباید هر کسی به خودش این اجازه را از بهترین سیاست‌های کلی خارجی کشور را تعیین کند، گفت: یکی از مباحث اقتصاد مقاومتی برون نگری است و برون نگری در اقتصاد نیز صادرات است پس صادرات نقش مؤثری در فضای اقتصادی کشور دارد.

وی در خصوص نقش بخش خصوصی نیز اینگونه عنوان کرد: نباید از نقش بخش خصوصی در اقتصاد به سادگی گذشت. بخش خصوصی، انجمن‌ها و سمن‌ها نقش بی‌بدیلی در توسعه فعالیت‌های اقتصادی دارند.

استاندار فارس در خصوص انتخابات نیز خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که فعالین اقتصادی در انتخابات پیش رو بایستی مد نظر داشته باشند انتخاب افرادی است که با فعالان اقتصادی همسو باشند تا بتوانند با توجه به مزیت نسبی و مطلق ایران در حوزه‌های مختلف اقتصاد زمینه رشد و شکوفایی چرخه اقتصاد را فراهم کنند.

کد خبر 4826470

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha