مراجعه یک میلیون و٤٠٠ هزار خودرو ازابتدای سال به مراکز معاینه فنی

سرپرست ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران از مراجعه یک میلیون و٤٠٠ هزار دستگاه خودرو، از ابتدای سال تاکنون به مراکز معاینه فنی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین مقدم با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ١ میلیون٤٠٠ هزار خودرو برای انجام معاینه فنی به مراکز مراجعه کردند گفت: از این تعداد، ۹۹۲ هزار دستگاه مربوط به مراجعه اول است.

وی با بیان اینکه ٣٨ درصد از خودروها در مراجعه اول به علت نقص فنی مردود شده‌اند و پس از رفع ایراد در مراجعات بعدی موفق به اخذ معاینه فنی شده‌اند، تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد از مراجعه اول ۲۲ درصد از خودرو در آزمون آلایندگی، ۷ درصد در آزمون همراستایی چرخ‌ها، ۴ درصد در آزمون کمک فنر، ۹ درصد در آزمون ترمز، ۱۶ درصد از عیوب ظاهری مردود شده اند.

سرپرست ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران ادامه داد: در حال حاضر شهر تهران از بضاعت ۱۶ مرکز معاینه فنی ثابت دارای ۴۶ خط و ۸ واحد سیار تک خطه معاینه فنی مختص خودروهای سبک و همچنین سه مرکز تک خطه معاینه فنی خودروهای سنگین برخوردار است.

به گفته مقدم، از دو هفته گذشته یکی از واحدهای سیار تک خطه در منطقه ۱۰ مستقر شده است.

وی اظهار داشت: واحدهای سیار باهدف کاهش سفر و تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان مناطقی که فاقد خدمات معاینه فنی در آن منطقه می‌باشند ایجاد و راه اندازی گردیده است و جابجایی و استقرار این واحدها بنا بر درخواست مناطق و یا سازمان‌هایی که تعداد خودروی زیادی دارند برنامه ریزی می‌شود.

کد خبر 4826498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =