بازدید از واحدهای صنعتی و کشاورزی برای حل مشکلات است

قزوین- استاندار قزوین گفت: بازدید از واحدهای صنعتی و کشاورزی تشریفاتی نیست بلکه رویکرد ما شناسایی مشکلات و تسریع در حل موانع تولید در کوتاهترین زمان ممکن است.

هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای کشاورزی و گلخانه‌ای در شهرستان آبیک در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جایگاه استان در بخش کشاورزی اظهار داشت: قزوین از استان‌های مهم کشاورزی در کشور است و بستر مناسبی در این عرصه و صنایع وابسته دارد و داشتن اراضی حاصل خیز دشت قزوین و تولیدات محصولات استراتژیک، جایگاه خاصی به آن بخشیده است.

وی بیان کرد: هر چند ظرفیت کشاورزی استان بسیار بالاست و ما اراضی حاصلخیزی داریم که لازم است از این اراضی صیانت کنیم و افزایش بهره وری در تولید با روش‌های جدید را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهیم.

جمالی پور یادآور شد: در شرایطی که ۹۰ درد منابع آبی استان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود و گاهی اوقات شاهد تغییر غیرمجاز اراضی کشاورزی هستیم لذا ابتدا باید در این دو بخش بتوانیم راهکارهای اساسی را عملی کنیم و نگذاریم آب و خاک استان هدر برود.

استاندار قزوین تصریح کرد: توسعه آبیاری مدرن و گسترش کشت گلخانه‌ای از کارهایی است که باید با جدیت در دستور کار مسئولان و متولیان امر قرار گیرد لذا ما هم از توسعه گلخانه‌های مدرن در استان حمایت می‌کنیم.

وی گفت: امروز از چند واحد گلخانه‌ای در شهرستان آبیک و یکی از مدرن ترین گلخانه‌ها که به صورت هوشمند فعالیت می‌کند در این استان بازدید کردیم که صادرات خوبی دارد و قرار است گل‌های مورد نیاز رقابت‌های جهانی قطر را تأمین کند که بیانگر توانایی این واحد کشاورزی است که حتماً باید مورد حمایت قرار گیرد.

جمالی پور اضافه کرد: روزهای چهارشنبه هر هفته بازدیدهای مستمری از واحدهای صنعتی و کشاورزی و معدنی داریم تا از نزدیک روند فعالیت‌های آنها را بررسی کرده و با مشکلاتشان آشنا شویم که این بازدیدها در گره گشایی از چالش‌ها بسیار مؤثر و مفید بوده است.

وی گفت: در بازدیدها مشکلات و موانع تولید را بررسی می‌کنیم و در محل دستور لازم برای گره گشایی از کارها تا حد ممکن داده می‌شود و خوشبختانه در این بازدیدها بخشی از مشکلات صنایع را حل کرده ایم.

استاندار قزوین افزود: رویکرد ما این است که با بسیج همه ظرفیت‌ها و امکانات، تسهیل در پرداخت اعتبارات بانکی و روان سازی امور بتوانیم به رونق تولید کمک کنیم.

مصوبات را اجرایی می‌کنیم

جمالی پور در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر که آیا بازدیدها مصوبه‌ای هم دارد و توانسته مشکل گشای تولیدکنندگان باشد گفت: یکی از وظایف مدیران اقتصادی پیگیری مصوبات و اجرای آنهاست و اگر دستوراتی که داده ایم عمل نشود تولیدکنندگان می‌توانند یا به معاون اقتصادی و یا خود من مراجعه کنند و موضوع را گزارش دهند تا با مدیر خاطی برخورد شود.

وی اظهار داشت: این بازدیدهای ما تشریفاتی نیست بلکه دنبال شناسایی مشکلات و حل آنها هستیم لذا از سرمایه گذاران خواسته ایم به ما مراجعه کنند و مسائل را دنبال کنند تا حل شود.

استاندار قزوین بیشترین مشکلات مطرح شده تولیدکنندگان در بازدیدها را اعتبارات بانکی دانست و یادآور شد: سرمایه در گردش، تأمین آب و خدمات زیربنایی، مسائل بیمه و مالیات از مهمترین دغدغه‌های تولیدکنندگان استان است.

وی اضافه کرد: باید از منابع آب و خاک استفاده بهینه کنیم و با روش‌های نوین در مسیر توسعه و گسترش صنایع کشاورزی و صنعتی گام برداریم.

کد خبر 4826766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =