سرای محلات نباید صرفا انتفاعی اداره شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران، گفت: سرای محلات جهت استفاده شهروندان و گروه های مختلف اجتماعی جهت فعالیت های مشارکتی بوده و نباید صرفا انتفاعی اداره شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه تشکیل کارگروه‌های تخصصی منطقه یک با حضور افشین حبیب زاده عضو شورای اسلامی شهر تهران و عضو ستاد هماهنگی شورایاری‌ها و شورایاران محلات منطقه در سرای محله جماران برگزار شد.

عضو ستاد هماهنگی شورایاری‌ها، با اشاره به ایجاد کارگروه‌های تخصصی متناظر با کمیسیون‌های شورای شهر گفت: با بررسی مشکلات شهری در کارگروه‌های تخصصی، با توجه به اهمیت موضوع مصوبه‌ای برای آن ایجاد می‌شود و در صورت اختصاص ردیف بودجه جهت رفع آن اقدامات لازم به عمل می‌آید. در صورت عدم ردیف بودجه در سال آینده بودجه برای آن در نظر گرفته می‌شود. با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، هیأت رئیسه شورایاری منطقه تشکیل و با مدیران اجرایی در تعامل قرار خواهند گرفت. کار عملیاتی شورایاران آغاز شده و مدیران شهری تمام همکاری‌های لازم را با هیأت رئیسه شورایاری مناطق خواهند داشت.

حبیب زاده گفت: در زمان انتخابات شورایاری‌ها ١٧ بند برای وظایف شورایاری‌ها تعریف شد که از جمله آن به نوع نظارت، نوع سرکشی و بازدیدها، نوع دخالت در امور و سیاست گذاری محله و… و. می‌توان اشاره کرد که بر اساس آن شورایاران از مدیریت شهری می‌توانند مطالبه و پیگیری کنند.

وی با اشاره به گذشت ۵ ماه از انتخابات شورایاری‌ها گفت: با دعوت از گروه‌های مختلف اجتماعی و شورایاران محلات، در مورد تعیین و تکلیف سرای محلات نظر خواهی شده و ٣ الگوی پیشنهادی مورد بررسی قرار گرفت. امیدواریم در دستور جلسه آینده شورای اسلامی شهر تهران در مورد آن تصمیم گیری درستی شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، افزود: سرای محلات جهت استفاده شهروندان و گروه‌های مختلف اجتماعی جهت فعالیت‌های مشارکتی بوده و نباید صرفاً انتفاعی اداره شود. امیدواریم با اختصاص ردیف بودجه‌ای برای سرای محلات مشکلات پرداخت قبوض و کسری مالی تأمین و فعالیت‌های غیر انتفاعی جایگزین فعالیت‌های انتفاعی شود.

در پایان حبیب زاده با اشاره به نقش غیر انتفاعی شورایاران گفت: عدم دخالت شورایاران در موضوعات مالی به منزله عدم نظارت شورایاران تلقی نمی‌شود. پس از تشکیل جلسات در کارگروه‌های تخصصی یک نفر به عنوان رابط شورای شهر در جلسات کارگروه‌های تخصصی حضور و موضوعات را پیگیری خواهد کرد

کد خبر 4826852

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =