۶۷۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی گلستان تحت پوشش آبیاری نوین قراردارد

گرگان- رئیس جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: ۶۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گلستان تحت پوشش آبیاری نوین قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مختار مهاجر پیش از ظهر پنجشنبه در سی و چهارمین دوره انتخاب معرفی و تجلیل از نمونه های بخش کشاورزی استان گلستان اظهار کرد: در سال ۹۲ و ۹۳ فعالیت های تحقیقاتی در حوزه کشت چغندرقند را به فاز عملیاتی رسانده و بیش از دو هزار و ۸۰۰ هکتار با برآورد تولید بیش از ۱۱۰ هزار تن در هکتار در استان کشت شد.

وی افزود: با کوچکترین مشکل تغییرات اقلیمی تولیدات ما تحت الشعاع قرار می گرفت ولی امروز با بهره گیری از تجربه کشاورزان و ترویج و نشر علم کشاورزی توانستیم شرایط کشاورزی را بهبود ببخشیم.

مهاجر با بیان اینکه کشت پنبه در استان از ۶ هزار هکتار به ۲۲ هزار هکتار افزایش یافته است، اضافه کرد: توسعه کشت کلزا هم در دستور کار ما قرار داشت و سال گذشته بیش از ۱۶۴ هزار تن کلزا در استان تولید شد.

وی همچنین بیان کرد که ۲۸۰ هزار تن محصولات باغی در استان تولید می شود و عملکرد بخش کشاورزی بالغ بر یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در استان است.

مهاجر خاطرنشان کرد: برای حل مشکل کم آبی روش آبیاری تغییر داده شد و بیش از ۶۷ هزار هکتار کشاورزان مزارع خود را به سیستم تحت فشار تبدیل کردند و نیاز است که ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم تحت فشار آبیاری مجهز شود.

وی با اشاره به ضرورت توجه به خشکه کاری برنج گفت: عملکرد پایین مزارع به عنوان یک نقطه ضعف در استان گلستان خود را نشان می دهد و باید بدون افزایش میزان سطح کشت، تولید گندم را در استان گلستان به دو میلیون تن برسانیم.

کد خبر 4827188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =