بصیرت افزایی فرهنگی مورد توجه قرار گیرد

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بصیرت افزایی فرهنگی در جامعه امروز بسیار اهمیت دارد، گفت: در مقابل دشمن باید سیستمی عمل کنیم و از سلیقه و حزب گرایی پرهیز کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر پنجشنبه در درس اخلاق مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اظهار کرد: در مقطع‌های خاصی بیش از هر قضیه‌ای بصیرت کارساز است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در جبهه عدل و ظلم وقتی چارچوب اصل حرکت‌ها مشخص می‌شود باید بصیرت‌ها خیلی ضعیف باشد که رویدادها بر آن تأثیر بگذارد، گفت: علی رغم اینکه بصیرت همه جا باید وجود داشته باشد اما در برخی مقاطع حساس باید به حد اعلا برسد.

وی با بیان اینکه در باب بصیرت مهم‌ترین آن بصیرت ایمانی است، عنوان کرد: اگر انسان در بصیرت ایمانی دچار آسیب شود مقصر فقط خود او است.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه بصیرت فرهنگی در جامعه امروز بسیار اهمیت دارد، بیان کرد: در مقابل دشمن باید سیستمی عمل کنیم و از سلیقه و حزب گرایی پرهیز کرد.

وی با بیان اینکه اگر چنانچه دشمن از انسان تعریف کرد قطعاً غرضی دارد چراکه دشمن هیچگاه دوست نمی‌شود، اظهار داشت: فکر انسان باید خیلی خراب باشد که وعده‌های دشمن را بپذیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مجموعه جامعه باید نسبت به همه عادلانه باشد، افزود: از هر نیرویی در جای خودش باید استفاده شود چراکه نیروی به درد نخور وجود ندارد.

وی با بیان اینکه نمی‌توان به وسیله دشمن جای خود محکم کرد، گفت: امروز بیش از هر چیزی برای جامعه بصیرت مطرح است.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه وقتی جریانی تعریف شد حاشیه‌ها در آن نقشی ندارد لذا پرداختن به حاشیه‌ها بی بصیرتی محض است، عنوان کرد: حفظ بصیرت در همه شرایط باید وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: فتنه‌هایی که امروز انجام می‌شود نعمت و آزمون است چراکه در آستانه جریان ظهور امام زمان قرار می‌گیریم.

کد خبر 4827221

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =