حکومت اسلامی نتیجه تولی به ولایت الهی است

یاسوج- عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حکومت اسلامی ما نتیجه تولی به ولایت الهی است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی بعد از ظهر پنجشنبه در آئین معرفی امام جمعه جدید شهر یاسوج، افزود: در نگرش دینی ما دو ولایت رو به روی هم بوده که ولایت الهی و ولایت طاغوت است و خداوند ولی کسانی است که ایمان آوردند و آنها را خداوند متعال از تاریکی‌های وجود به نور وجودشان خارج خواهد کرد. کسانی که ولایت طاغوت را می‌پذیرند، کسانی هستند که نورانیت وجود را از دست می‌دهند و ولایت طاغوتی آنها را به سمت ظلمت‌ها می‌کشاند.

وی ابراز داشت: تقابل این دو ولایت در طول تاریخ بشر جلوه‌های فراوانی داشته و تقابل انبیا با دشمنانشان و تقابل اولیا با معاندانشان از این موارد است. انقلاب ما که تجلی این ولایت در عصر حاضر بود نیز هم این جلوه را داشت و جلوه‌ای از جلوات الهی در مقابل کفر و ظلم بود.

وی با بیان اینکه خدا را شاکریم که ما را در ایران و این جبهه ولایت شیعی قرار داد، گفت: فتح و پیروزی را برای این جبهه از درگاه پرودگار طلب می‌کنیم و حکومت اسلامی ما نتیجه تولی به این ولایت بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حدیثی، تصریح کرد: متکلفانه برای خود مسئولیت نتراشید. و میل به مسئولیت گرفتن این را صحیح نمی دانم، اما گریز از مسئولیتی که آمده است را حماقت می دانم.

وی گفت: مسئولیت اگر آمد، باید پذیرفت و بی مسئولیتی نکوهش دارد، اما پذیرش مسئولیت شکر نداشته بلکه صبر دارد.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه اگر در این صبر انسان موفق بود، اجر او شکر دارد، اظهار داشت: ملتمسانه و مشتاقانه مسئولیت خواستن، بدون تصور اینکه آیا صبری مناسب و اجری جزیل مترتب به اوست، عاقلانه نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: مسئولیت‌ها هرگاه رفتند، باید بر آن شکر کرد، نه از آن جهت که توفیق خدمت رفته، بلکه از آن جهت که خدای ناکرده اگر انسان نمی‌توانست این مسئولیت را ادا کند، چه عقوبتی در پی آن است.

آیت الله ملک حسینی افزود: معتقدم بر مسئولیت باید صبور بود و در رفع آن شکور، اما بی مسئولیتی نه، نه گریختن از مسئولیت صحیح است و نه گریستن بر رفع مسئولیت.

وی با تقدیر از رهبر معظم انقلاب به خاطر اعتماد به او طی سال‌های مسئولیت گفت:

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه در این سال‌ها مدعی خدمت نیستم، اما مدعی عدم خیانت هستم، عنوان داشت: تلاش نکردم که حق کسی ضایع شود و نمی دانم تلاش کردم حقی ادا شود و یا خیر، اما احساس می‌کردم که دوست دارم تلاش کنم. از حقوق فقیر و غنی دفاع کردم، چون دفاع از حق فقیر به تنهایی را وجاهت دوستی و دفاع از حق اغنیاء را ثروت دوستی می‌دانستم اما دفاع از حق همه را حق دوستی می‌دانستم و تلاش کردم که چنین جلوه کنم و سعی کردم به مردم احترام بگذارم، اگر بی احترامی کردم از خدای متعال و مردم عذرخواهی می‌کنم.

وی با تقدیر از مقام معظم رهبری به خاطر اعتماد به او و همچنین پذیرش استعفا گفت: نمایندگی از طرف ولایت فقیه سخت و ساده است، سخت است چون نمایندگی از انسانی بزرگ با آرمان‌های بلند است و از این جهت بسیار سخت است.

وی ابراز داشت: ساده است، چون این فرد تمامی اهدافش را بیان کرده، مسیر را نشان داده و نشانه گذاری بر مسیر کرده و چقدر ساده است طی مسیری که خط کشی شده و بر تمامی راه‌های انحرافی چراغ قرمز و مسیرهای منتهی به هدف چراغ سبزی نصب شده است. وجود ولی فقیه، رفتار، اخلاق و حرکات او الگویی عینی برای انسانی است که می‌خواهد به جامعه خدمت کند و صلابت در رفتار، ادب و متانت در حضور، مقاومت در برابر دشمن، مردانگی و غیرت در برابر احقاق حقوق مردم ویژگی‌هایی است که او دارد و این ویژگی‌ها نمایندگی از چنین انسانی را سخت می‌کند.

وی عنوان داشت: اما وقتی که این امور نشان داده شده و مسیر روشن است، ساده است و از سویی دستور العمل هایی که می‌دهند و پیام‌هایی که صادر می‌کنند، بسیار نشانگر مسیر و نشان دهنده هدف است.

آیت الله ملک حسینی خاطرنشان کرد: ایشان در پیامشان شما مردم را به پاک سرشتی و غیرت ستوده‌اند و اقوام غیور، ترک، لر و کسانی که هیچگاه در جنوب زیر بار دشمنان دین خدا نرفتند و در مبارزه با اولیا طاغوت در کشور و مبارزه با طاغوتیان که از جانب غرب به جنوب می‌آمدند، این دو قوم همیشه رشادت و مردانگی از آنها بروز می‌کرد و این ویژگی مردان عشایری است. این مردمی هستند که مقام معظم رهبری آنها را ستودند.

آیت الله ملک حسینی خطاب به امام جمعه جدید یاسوج گفت: حضرت آقای حسینی خیلی روشن به حضور مردمی و ارتباط صمیمی با همه اقشار، نگاه پدرانه و جوانان و نوجوانان توصیه شده‌اید و یقین داشته باشید که روحانیت استان در کنار شما خواهند بود و احترام متقابل بین شما و روحانیت سرمایه‌ای برای حرکت آینده است و بی شک مسئولان نیز همراهی خواهند کرد.

آیت الله ملک حسینی گفت: وقتی طرح تجمیع دو نهاد نماینده رهبری و امام جمعه شهر گذاشته شد باید خوشحال بود که یک انسان بتواند این دو ویژگی را در خود جمع کند و به جامعه خدمت کند. هم نماینده ولی فقیه باشد و هم امام جمعه.

آیت الله ملک حسینی همچنین از زحمت‌ها، رشادت، خدمات، تلاش‌ها، دلسوزی‌ها و اعمال شرافت‌های امام جمعه سابق یاسوج آیت الله حسینی تقدیر کرد و گفت: باید بر دستان لرزان و زانوی ایشان بوسه زد که گاهی بعد از ۱۱ عمل جراحی می‌آمدند و در نماز جمعه حضور می‌یافتند.

کد خبر 4827364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =