ایران در اوج تحریم ابرقدرت دنیا را تحقیر کرد

همدان - امام جمعه همدان گفت: ایران در اوج تحریم ابرقدرت دنیا را تحقیر کرد و باید این اقتدار را حفظ کرد و نباید مسئولان کشوربا سخنان نسنجیده این اتفاق را نادیده بگیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه همدان با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: طی دو هفته گذشته شهید سلیمانی را از دست دادیم و مردم کشور در تجمعات میلیونی عظمت‌هایی را خلق کردند.

وی با بیان اینکه پس از این رویداد سپاه پاسداران پایگاه نظامی آمریکا را مورد هدف قرار داد که این اقدام موجب عزت ایران شد و برای دشمن موجب ذلت بود، گفت: این اقدام جدا از آسیب‌های نظامی و جانی که برای آمریکا داشت موجب شکسته شدن هیمنه آمریکا به عنوان یک ابرقدرت شد که در ۸۰ سال اخیر بی سابقه بود.

امام جمعه همدان به حادثه سقوط هواپیمای اکراینی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه گمانه زنی‌هایی در خصوص علت سقوط این هواپیما وجود داشت اما روز شنبه نیروهای مسلح اعلام کرد در پی خطای انسانی این اتفاق رخ داده است، گفت: عذرخواهی شجاعانه و صادقانه نیروهای مسلح بسیار قابل توجه بود.

وی با بیان اینکه این اقدام نماد مسئولیت پذیری اسلامی است، گفت: عذرخواهی کردن یک مسئول را کمتر شاهد بوده‌ایم و این اقدام نشان دهنده یک تفکر انقلابی است چرا که مسئول انقلابی باید در مواردی که اشتباه کرد صادقانه و شجاهانه عذرخواهی کند.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه امیدواریم این امر تبدیل به یک رویه برای تمام مسئولان شود به طرح این سوال که آیا در ۴۰ سال اخیر برخی مسئولان اشتباه نکرده‌اند، پرداخت و گفت: عذرخواهی کردن به شجاعت و صداقت نیاز دارد که در سردار حاجی زاده این فاکتورها دیده شد.

وی با بیان اینکه مسئولیت پذیری دینی همین است، گفت: خواسته مقام معظم رهبری و مردم این بود که اگر قصور و تقصیری در موضوع سقوط هواپیمای اکراینی وجود داشته شفاف به مردم گفته شود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه ۱۴۶ نفر از عزیزان کشور را در این حادثه از دست داده‌ایم، گفت: قصورها باید پیگیری و گزارش شود.

وی با بیان اینکه تأخیر در بیان علت سقوط برای مردم ناراحت کننده بود، عنوان کرد: خواسته ما نیز همین است که این مساله باید سریع‌تر اعلام می‌شد هر چند مسائل امنیتی و انجام تحقیقات شاید منجر به این تأخیر شده باشد اما باید هر انچه وجود دارد سریع‌تر به مردم اعلام شود.

آیت الله شعبانی در ادامه با بیان اینکه در هفته اخیر فضای التهابی ایجاد شد، گفت: آمریکا پس از تحقیر در رخداد عین الاسد و برای جبران این اتفاق وارد جنگ رسانه‌ای با ایران شد.

وی با بیان اینکه امروز جنگ رسانه‌ای از جنگ نظامی تاثیرگذارتر است، گفت: امروز فضای دنیا فضای جنگ رسانه‌ها و اراده‌ها و روایت‌ها است و دشمن وارد این فضا با ایران شد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه ۳ گروه در کشور به این جنگ رسانه‌ای دامن زدند، گفت: برخی رسانه‌ای ها و بازیگران و سلبریتی ها وارد دامن زدن به این فضای رسانه‌ای شدند و با استعفا و متهم کردن صدا و سیما و نظام اسلامی در ۴۰ سال گذشته به دشمن کمک کردند.

وی با بیان اینکه اگر این افراد واقعاً از حضور در صدا و سیما استعفا داده‌اند باید استعفای آنها پذیرفته شود، گفت: این افراد به التهاب جامعه دامن زدند.

وی گروه دوم را فرصت طلبان انتقام از سپاه پاسداران عنوان کرد و گفت: نیروهای مسلح کشور طی ۴۰ سال اخیر با زحمات فراوان امنیت کشور را تأمین کرده‌اند ولی متأسفانه برخی در کشور به دنبال فتنه انگیزی هستند.

وی با بیان اینکه سپاه خود را فدایی ملت می‌داند، گفت: برخی‌ها در کشور وارد تضعیف سپاه می‌شوند و به این موضوع توجه ندارند که امنیت کشور را مدیون سپاه و نیروهای مسلح هستیم.

وی با بیان اینکه اگر نیروهای مسلح نبودند داعش به سمت کشور ما حرکت کرده بود چراکه هدف اصلی داعش، ایران بود، گفت: امثال سردار سلیمانی‌ها ورود پیدا کردند و مانع از ورود داعش به کشور شدند وگرنه به فرموده مقام معظم رهبری باید در همدان و کرمانشاه با داعش می‌جنگیدیم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه برخی مسئولان کشور و مسئولان ارشد نظام که باید سخنانشان وحدت آفرین باشد نیز به این جنگ رسانه‌ای دشمن دامن زدند، گفت: سخنانی که التهاب بیشتری ایجاد می‌کند شایسته مسئولان نظام نیست.

آیت الله شعبانی با اشاره به اینکه کنایه زدن به شورای نگهبان و سپاه و طرح مسائل مذاکره در شرایط فعلی تعجب آور است، گفت: مسئولان باید وحدت جامعه را خدشه دار نکنند و مقابل فضاسازی دشمن بایستند.

وی با بیان اینکه در جنگ رسانه‌ای دشمن به دنبال فتنه انگیزی است تا اقتدار نظام را زیر سوال ببرد نباید سخنان نسنجیده داشت، گفت: ایران در اوج تحریم توانسته ابرقدرت دنیا را تحقیر کند و باید این اقتدار را حفظ کرد و باید مسئولان کشور به این موضوع توجه کنند.

کد خبر 4827720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =