پروژه‌های آبخیزداری حوزه چنداب گرمسار ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

گرمسار - رئیس اداره منابع طبیعی گرمسار بابیان اینکه پروژه‌های آبخیزداری حوزه چنداب ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: طبق برآوردها این طرح‌ها تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

اسماعیل عرب معصومی در حاشیه بازدید از پروژه‌های صندوق توسعه ملی گرمسار در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه پروژه‌های صندوق توسعه ملی سال ۹۸ برای شهرستان در قالب ۱۱ بند سنگ و ملات و یک‌بند خاکی در حال انجام است، ابراز داشت: در حوزه چنداب اقدامات بیولوژیک، احداث سنگ و ملات، بند خاکی، کمربند حفاظتی، توانمندسازی جوامع محلی و طرح کاداستر گنجانده‌شده است.

وی بابیان اینکه بند خاکی چنداب بااعتباری بالغ‌بر یک میلیارد تومان و پنج هزار و ۵۰۰ متر مکعب کار خاکی در دستور کار است، افزود: این طرح هم‌اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که شرایط جوی و وجود برف در ارتفاعات کار را برای ادامه سخت کرده است اما به‌هرتقدیر در صورت مساعد شدن هوا ظرف یک ماه آینده به اتمام می‌رسد.

رئیس اداره منابع طبیعی گرمسار بابیان اینکه پروژه‌های سنگ و ملات حوزه چنداب نیز در حال انجام است، ابراز داشت: این طرح نیز بالغ‌بر یک میلیارد تومان اعتبار دارد که با ۷۵۰ متر مکعب کار سنگ و ملات در قالب ۱۱ بند با پیشرفت فیزیکی بیش از ۴۰ درصد در حال انجام است.

عرب معصومی بابیان اینکه عملیات بیولوژیک با کشت دانه‌های گیاهی به دو روش بذرپاشی و بذرکاری انجام می‌شود، در ادامه تصریح کرد: برای تقویت پوشش گیاهی حوزه چنداب کشت دانه‌های گیاهی سازگار با منطقه در قالب ۱۸۰ هکتار پیش‌بینی‌شده که توسط ساکنان حوزه به انجام می‌رسد.

وی بابیان اینکه در کنار همه اقدامات صورت گرفته کار توانمندسازی جوامع محلی در روستای چنداب توسط تسهیل گران در حال انجام است، افزود: پروژه کمربند حفاظتی حوزه چنداب بالغ‌بر سه کیلومتر از چهار کیلومتر به میزان ۱۰۰ درصد به اتمام رسیده و پروژه کاداستر نیز با ۱۲ هزار هکتار و ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

رئیس اداره منابع طبیعی گرمسار در پاسخ به این پرسش که با توجه به شرایط جوی این طرح‌ها کی به اتمام می‌رسند، اضافه کرد: با گزارش‌گیری‌های صورت گرفته پیک سرما و برف ظرف ۱۰ الی ۱۵ روز آینده است و به مرور از شدت سرما کاسته می‌شود اگر شرایط بر طبق تفاهم‌نامه ادامه‌دار باشد پیش‌بینی می‌شود که تا پایان ۹۸ به اتمام برسد.

کد خبر 4829202

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =