تلاش برای اجرای تمام برنامه اقدام ملی مسکن در صدرا تاپایان دولت

شیراز- مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا گفت: تلاش می شود که تا پایان دولت تمام برنامه اقدام ملی مسکن وارد فاز اجرایی شده باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل حاجی پور یکشنبه در نشست خبری با بیان اینکه احداث ۲۵ هزار واحد مسکن برنامه اقدام ملی بر عهده شرکت عمران صدرا است، اظهار کرد: برنامه اقدام ملی مسکن در چند مدل مختلف از جمله تأمین مسکن نیروهای مسلح، تأمین مسکن محرومین، تأمین مسکن کارکنان دولت، فرهنگیان، مسکن مشارکتی، واگذاری زمین با تعهد ساخت و مسکن یکم اجرایی می‌شود.

وی افزود: برنامه ملی تولید و عرضه مسکن التهاب بازار مسکن را کاهش می‌دهد.

وی با بیان اینکه ثبت نام متقاضیان به صورت اینترنتی و متمرکز انجام شد گفت: ثبت نام از طریق وزارتخانه انجام شد و ما دخالتی در فرآیند ثبت نام نداشتیم.

حاجی پور افزود: اینکه ظرف کمتر از یک ساعت ثبت نام انجام شد بیانگر عطش و نیاز مردم به مسکن است که امیدواریم برنامه اقدام ملی به بخشی از این نیاز پاسخ دهد.

حاجی پور در ادامه با بیان اینکه کسانی که از تسهیلات دولتی استفاده نکرده اند در اولویت قرار دارند، اظهار کرد: بر خلاف مسکن مهر که همه وزارتخانه‌ها در آن مشارکت داشتند، برنامه اقدام ملی مسکن تنها در اختیار وزارت راه و شهرسازی است و دیگر دستگاه‌ها در آن مشارکت ندارند.

حاجی پور گفت: با مصوبه هیأت وزیران مقرر شده تا وزارتخانه‌های دیگر مانند وزارت نیرو در این طرح حضور داشته باشند.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه جهت اجرای مسکن برنامه اقدام ملی ۴۰۰ هکتار زمین مسکن نیاز داریم، افزود: اجرای برنامه ملی مسکن در شهر صدرا به نسبت شهرهای دیگر شرایط بهتری دارد.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا پایان این دولت تمام برنامه اقدام ملی مسکن وارد فاز اجرایی شده باشد.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا خاطر نشان کرد: اجرا و عرضه مسکن‌های برنامه اقدام ملی مسکن التهاب بازار را کاهش می‌دهد.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با اشاره به اینکه ده سال از آغاز پروژه مسکن مهر می‌گذرد ادامه داد: شهر جدید صدرا با در اختیار داشتن ۲۵ درصد از حجم کل این پروژه در استان فارس پیشتاز است.

حاجی پور افزود: حجم کلی مسکن مهر در صدرا ۲۵ هزار واحد است که تا کنون بیش از ۲۴ هزار واحد آن به متقاضیان تحویل شده و مابقی آنها تا پایان سال و در نهایت ابتدای سال آینده آماده تحویل است.

وی به برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن اشاره کرد و افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده ۲۵ هزار واحد از این پروژه عام المنفعه سهم شهر جدید صدرا است که عملیات اجرایی آنها در فازهای اول و دوم شهر جدید آغاز شده است.

وی ادامه داد: پروژه بزرگ شهر جدید تابناک به عنوان دومین شهر جدید در استان فارس با راهبری شرکت عمران صدرا در بخش منطقه ویژه اقتصادی لامرد با ظرفیت ۵۵ هزار نفری انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا با اشاره به پیشبرد پروژه‌ها طبق برنامه زمان بندی شده بیان کرد: بخش عمده‌ای از پروژه‌هایی که در سال گشذته آغاز شده در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و هیچ از آنها علیرغم مشکلات و تنگناهای اقتصادی دچار وقفه و رکود نشده است.

وی گفت: شهر ۱۵۰ هزار نفری صدرا نیازمند توجه بیشتر مسولان است و انتخابات مجلس شورای اسلامی فرصت مناسبی است تا صدرانشینان حضور گسترده خود را به نمایش گذاشته و انتخابی شایسته و اصلح داشته باشند.

وی با بیان اینکه شهر صدرا در ابتدا شهر خوابگاهی به شمار می‌رفت، گفت: هم اکنون شهر صدرا با افتتاح راههای دسترسی و افزایش جمیعت به بیش ۲۰۰ هزار نفر دیگر شهر خوابگاهی به شمار نمی‌رود.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی در شهر صدرا با هدف هویت بخشی به شهرهای جدید، افزود: سمپوزیوم مجسمه سازی در دهه فجر در صدرا برگزار می‌شود.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه مصلی نماز جمعه شهر صدرا بعد از مصلی نماز جمعه بزرگترین و جامع‌ترین مصلی نماز جمعه کشور در دست اجرا است، اظهار کرد: دارالقرآن شهر جدید صدرا که شامل چندین مجموعه مانند مسجد، مجموعه خدماتی است با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

حاجی پور در ادامه این جلسه با بیان اینکه تصفیه خانه و فاضلاب شهر صدرا از دغدغه‌های اصلی شهروندان است، افزود: با تعاملی که با شرکت آبفا داشتیم مبلغ شش میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت به آنان کمک شد و همچنین شهرداری صدرا با خرید پساب فاضلاب مبلغ ۵ میلیارد تومان کمک کرد و شرکت آبفا نیز قول داده تا اردیبهشت ماه سال آینده تصفیه خانه مرکزی صدرا با پوشش ۹۰ هزار نفر راه اندازی نماید.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه یکی از اولویت‌های ما در این شرکت شفاف سازی و شفاف عمل کردن در تمام بخش‌ها است، اظهار کرد: شفاف سازی مزایده‌ها و مناقصه‌ها در شرکت عمران از موضوعات ویژه ای بود که اجرایی شده است بطوریکه متقاضیان و پیمانکاران می‌توانند از روند فروش و واگذاری‌ها آگاه شوند.
حاجی زاده گفت: برگزاری شفاف مزایده‌ها و مناقصه‌ها موجب رقابت سالم‌تر بین متقاضیان و پیمانکاران شده است.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه بودجه شرکت عمران صدرا ۱۳۰ میلیارد تومان است، افزود: در حال حاضر بیش ازدویست میلیارد تومان پروژه شامل فضاهای آموزشی، مجموعه‌های ورزشی و خدماتی و فرهنگی و احداث راههای دسترسی در دست اجرا داریم و این نوید را می‌دهیم که تا پایان سال خبرهای خوبی را از شرکت عمران صدرا خواهید شنید.

حاجی پور با اشاره به روند اجرایی خوب راههای دسترسی به شهر صدرا، اظهار کرد: محور مواصلاتی صدرا به باجگاه بنام شهید سپهبد قاسم سلیمانی در ۲۲ بهمن ماه افتتاح و به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی با بیان اینکه راه دسترسی صدرا به شیراز از مسیر تنگ قره پیری از دیگر اولویت‌های ما است، گفت: مطالعات و طراحی مسیر تنگ قره پیری طی دو هفته گذشته در شورای ترافیک استان به تصویب رسیده است و با انتخاب پیمانکار با اعتبار صد میلیارد تومانی پروژه وارد فاز اجرایی می‌شود.

حاجی پور افزود: این پروژه ده میلیارد تومان ردیف بودجه دارد و ۵۰ درصد هزینه‌ها به عهده شرکت عمران صدرا خواهد بود.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه یکی از مشکلات شهر صدرا عدم وجود آرامستان است، اظهار کرد: کاربری زمین مورد نظر جهت احداث آرامستان در کار گروه زیربنایی استان مصوب شده است و در فاز اول ۵ هکتار از این اراضی تملک می‌گردد.

وی با بیان اینکه زمین مورد نظر در محور صدرا به باجگاه است، گفت: به طور کلی موضوع احداث آرامستان در شهر صدرا تا پایان سال حل می‌شود.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا در ادامه با اشاره به اهمیت سرمایه گزاری در شهر صدرا، افزود: یکی از برنامه‌های شرکت عمران صدرا در جهت جذب سرمایه گذران حضور در نمایشگاه‌های مختلف و معرفی ظرفیت‌ها و بسته‌های سرمایه گذاری شهر صدرا است که در همین راستا با حضور در نمایشگاه سرمایه گذاری کیش در آبان ماه موفق به جذب سرمایه گذران و انعقاد تفاهم نامه با آنان در حوزه‌های مختلف سرمایه گزاری شدیم.

وی با بیان اینکه پروژه‌های مشارکتی سرمایه گزاری در قالب اجرای پروژه‌های گردشگری، احداث شهربازی، هتل و پروژه‌های انتفاعی تجاری مسکونی در قالب برنامه اقدام ملی مسکن است، گفت: بالغ بر ۴۵۰ میلیارد تومان پروژه سرمایه گذاری ظرف ۶ ماه گذشته به قرارداد و اجرا رسیده است.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه برخی از پروژه‌های کلان سرمایه گذاری از توان یک سرمایه گذار خارج است و باید با چندین سرمایه گذار وارد مذاکره شویم، افزود: پروژه ۳۸ هکتاری دهکده المپیک در کنار ورودی شهر صدرا با برآورده اولیه ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه از این نمونه است که با قطری‌ها در حال مذاکره هستیم.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا اظهار کرد: اولین هتل پنج ستاره شهرهای جدید سال آینده در صدرا به بهره برداری می‌رسد.

حاجی پور گفت: دفتر نمایندگی سازمان تبلیغات اسلامی در دارالقرآن استقرار می‌یابد.

وی با بیان اینکه آماده همکاری با سازمان‌ها و اداراتی که حاضر به راه اندازی دفتر نمایندگی در شهر صدرا هستند، افزود: در حال رایزنی استقرار افتتاح دفتر پلیس فتا در شهر صدرا هستیم.

کد خبر 4829967

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =