دستگاه های اجرایی برای اجرای مصوبات جدیت بیشتری داشته باشند

هشترود- فرماندار هشترود گفت: دستگاه های اجرایی شهرستان هشترود برای اجرای مصوبات جدیت بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، امین امینیان دیشب در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان هشترود گفت: در قرآن در خصوص مشورت و همفکری آیات زیادی آمده است و باید هر تصمیم در شورا مد نظر قرار گیرد.

فرماندار هشترود ادامه داد: در هر کاری که مشورت و شورا بوده بالطبع آن کار با موفقیت بیشتری روبه رو شده است، علی رغم دانسته‌هایی که از شورا داریم ولی در زمینه کارهای شورایی چندان موفق نبوده ایم.

وی تصریح کرد: جلسات ما به صورت عادی برگزار می‌شود و فقط یک مصوبه از کل مصوبات مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

امینیان از عدم توفیق در اجرای بعضی مصوبات انتقاد کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی صاحب مصوبه باید در مورد آن مصوبه اقدام کنند که متأسفانه تاکنون چندان حرکت قابل توجهی در این مورد از سوی ادارات انجام نشده است.

امینیان تصریح کرد: بعضی از کشورها منابع طبیعی ندارند ولی با فکر و مشورت و پشتکار توانسته اند در جهان حرفی برای گفتن داشته باشد برای مثال ژاپن و دیگر کشورهای آسیای شرقی که در تکنولوژی دنیا حرف اول را می‌زنند.

وی ادامه داد: باید مدارس کار گروهی را به دانش آموزان یاد دهند چون همفکری می‌تواند همراه و توأم با موفقیت باشد و تنها دانش آموز خود به خود نمی‌تواند موفق باشد.

فرماندار هشترود تاکید کرد: انگیزه معلمان نیز در حال حاضر پایین است و کمتر تحرکی از سوی برخی معلمان دیده می‌شود. در زمان‌های قدیم معلمان تلاش بیشتری کرده و خود را فدای دانش آموزان می‌کردند تا دانش آموز بتواند آموخته‌هایش اصولی باشد.

امینیان تصریح کرد: انرژی منفی دادن به خودمان باعث پایین آمدن روحیه مان شده و این کار باعث می‌شود تا در کارها چندان موفق نباشیم. معلمان باید همیشه خوش خنده بوده و با خوش رویی در کلاس حاضر شوند. هر مشکلی هم که دارند بیرون کلاس گذاشته و با روحیه شاد و بدون دغدغه در کلاس‌ها حاضر شوند.

وی گفت: قانون شورای آموزش و پرورش باید اصلاح شود چون این قانون ۳۰ سال پیش نوشته شده است و باید در نوشتن قوانین جدید از نخبگان و کارشناسان استفاده کنیم و کارهای تازه‌تری در قوانین شورا مندرج کنیم.

کد خبر 4831058

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =