همگرایی علوم یک اصل مهم در توسعه علمی کشور

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت ارتباط بین رشته ای و لزوم همکاری متخصصین رشته های مختلف برای توسعه علمی کشور، این امر را مستلزم همکاری بیشتر وزارت علوم و وزارت بهداشت برشمرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر علی اکبر حق دوست با بیان این مطلب افزود: برای همگرایی علوم لازم نیست ساختارها تغییر کند، بلکه ایجاد ساختارهای نرم بسیار موثر تر از ساختارهای خشک اداری است.

حق دوست با اشاره به سابقه تلاش های صورت گرفته برای همکاری های علمی وزارت بهداشت و وزارت علوم گفت: لازم است معاونت های متناظر در هر دو وزارتخانه با یکدیگر چارچوب همکاری تنظیم کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ساز و کارهای این همکاری را بسیار ساده خواند و گفت: اگر متخصصین در دانشگاه های زیرمجموعه هریک از وزارتخانه ها در قالب پروژه های مشترک با دیگر وزارتخانه همکاری کنند، ارتباط ها و گفتمان های دو طرف را تقویت می کند.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه ساز و کار اصلی این همکاری نهایی شود، دانشگاههای زیر مجموعه دو وزارتخانه که در یک استان مستقر هستند می توانند بسته به ظرفیت ها و نیازهای خود از این ساز و کار استفاده کنند.

حق دوست از تجربه برخی دانشگاه های علوم پزشکی در همکاری با دانشگاه های وزارت علوم سخن گفت و افزود: در صورتی که زیرساخت ها آماده باشد، دانشجویان هر وزارتخانه می توانند برخی دروس را در دانشگاه های وزارتخانه دیگر طی کنند.

کد خبر 4831512

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =