هماهنگی مجموعه‌های نظارتی و اجرایی اردبیل برای برگزاری انتخابات

اردبیل - رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: سطح مطلوبی از همکاری و آمادگی در بین مجموعه‌های نظارتی، اجرایی و قضایی برای برگزاری انتخابات پرشور و سالم در استان اردبیل را شاهد هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر عتباتی پیش از ظهر سه شنبه در سومین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی با مطلوب ارزیابی نمودن وضعیت استان اردبیل در بحث انتخابات، گفت: در سایه همکاری‌های مردمی و انسجام لازم مجموعه‌های نظارتی و اجرایی مشکل خاصی در استان وجود ندارد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با تأکید بر لزوم حرکت در مدار قانون تمامی فعالین انتخاباتی، افزود: مسلماً تمکین به قانون از سوی تمامی عوامل دخیل در انتخابات موجب برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم شده و از بروز مشکلات پیشگیری خواهد کرد.

عتباتی با اشاره به به برخی از تخلفات انتخاباتی از جمله تبلیغات زود هنگام، خرید و فروش آرا، تخلفات در بستر فضای مجازی، تخریب و توهین رقبای انتخاباتی و استفاده از جایگاه و امکانات دولتی به نفع یا علیه کاندیداها، گفت: دستگاه قضائی در کنار رویکردهای پیشگیرانه خود در صورت مشاهده هرگونه موارد تخلف به شدت با متخلفین و مجرمین طبق قانون برخورد می‌کند.

وی ادامه داد: تحریک احساسات قومی، مذهبی و پرداختن به چالش‌های سیاسی که موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود در کنار حفظ سلامت انتخابات، خط قرمز دستگاه قضائی است. عتباتی یادآور شد: تقویت وحدت ملی، همبستگی، صیانت از سرمایه‌های اجتماعی، حفاظت از ارزش‌ها و آرمان‌های نظام بخشی از اهداف برگزاری انتخابات است، لذا دستگاه قضائی با افرادی که بخواهند با نا امن کردن فضای آرام انتخاباتی موجب خدشه دار شدن انتخابات سالم شوند قاطعانه برخورد می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به لزوم انجام وظایف ذاتی و قانونی دستگاه‌ها و نهادها در برگزاری هر چه پرشور و سالم انتخابات، گفت: رسالت و وظایف نهادهای ناظر به فعالیت‌های فضای مجازی، نشریات و خبرگزاری‌ها در این بین بسیار مهم و تأثیرگذار است و مسلماً اقدامات دقیق، مستمر و مداوم آنها در رصد و نظارت محتوای فضای مجازی در برگزاری انتخابات سالم و به دور از هرگونه شائبه و اختلاف بسیار مؤثر خواهد بود.

کد خبر 4831561

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =