شاخص‌های اقتصادی استان قزوین باید به روز شود

قزوین- استاندار قزوین گفت: شاخص‌های اقتصادی که داده می‌شود به روز نیست و با اصلاح آن باید تصمیم گیری ها منطقی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، هدایت الله جمالی پور در جلسه شورای اداری که روز پنجشنبه در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: در شاخص درمانی وضعیت خوبی نداریم و شاخص تخت پایین است اگر بیمارستان‌های استیجاری حکم تخلیه بگیرند دچار بحران می‌شویم اما آمارها وضعیت را مطلوب نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: در بارگذاری اولیه دچار خطا هستیم و آماری که می‌دهیم ایراد دارد برای نمونه سرانه ورزش و آموزشی بالاست اما فضای ورزشی و مدارس ما فرسوده است لذا می‌توان گفت استان قزوین در همه شاخص‌ها پایین است اما در آمارها خوب دیده می‌شود که نمایندگان باید کمک کنند تا شرایط بهتر شود.

استاندار قزوین یادآور شد: در بودجه جاری و عمرانی وضعیت خوبی نداریم و لباسی که به تن قزوین دوخته اند در قواره ما نیست و هماهنگی دیده نمی‌شود در فصل بودجه هستیم و متأسفانه هیچ هماهنگی وجود ندارد و برای سال آینده نگران هستیم.

جمالی پور افزود: باید استان از روزمرگی خارج شود و چند کار خوب شکل گیرد، این همه واحد صنعتی داریم ولی بخش زیادی کارگر از استان‌های دیگر جذب شده و هم استانی‌های خودمان بیکار هستند.

وی یادآور شد: با وجود چهار هزار واحد صنعتی آمار ۱۱ درصدی بیکاری استان نگران کننده است.

استاندار قزوین افزود: لازم است مشکلات را شناسایی و اشتباهات و بی توجهی گذشته را جبران کنیم.

وی اظهارداشت: هر چند امسال ۱۵ میلیارد تومان به بودجه استان اضافه شده اما کم است و باید تدبیر کنیم تا اطلاعات و شاخص‌ها به روز شود و واقعیت‌ها را به مسئولان کشوری منتقل کنیم.

جلسات شورای اداری باید کاربردی باشد

استاندار قزوین تصریح کرد: باید جلسات شورای اداری کاربردی و مفید شود و بتوانیم مدیریت بهتری در استان صورت گیرد.

وی بیان کرد: صرفه جویی در ادارات در این شرایط مهم است و مدیران باید هم در منابع آب و برق و گاز و هم در اموال و بودجه و خودرو و سایر موارد صرفه جویی کنند.

استاندار قزوین یاداور شد: اگر هر کارمند ۱۰ برگ کاغذ مصرف نکند سالانه ۲۸۰۰ میلیارد تومان می‌شود و این در حالی است که دولت ۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه می‌دهد اما برای هر نفر ۴۳ هزار تومان که کسی را راضی نمی‌کند و اگر این یارانه‌ها در زیرساخت هزینه می‌شد در ۱۰ سال مشکلات کشور رفع می‌شد.

وی گفت: باید فرهنگ سازی کنیم و در رسانه‌ها الگوی مصرف بدهیم زیرا شرایط سخت است و ما به مدیرانی نیاز داریم که درست مدیریت کنند.

جمالی پور افزود: مدیران با دستگاه‌های نظارتی همکاری کنند زیرا در شرایط جنگ اقتصادی هستیم. هر چند قوانین مهم است اما گاهی می‌توانیم خارج از آن تصمیم بگیریم تا کارها تسهیل شود و در این میان به همکاری شورای دستگاه نظارتی نیازمندیم.

وی افزود: بهره وری مهم و یک اصل است و مدیران باید مجموعه خود را تشویق کنند تا به این سمت بروند.

جمالی پور، ثبت اموال دولت را مهم دانست و گفت: برخی اموال ثبت شده لذا سامانه اموال راه اندازی شده و باید به روز و ساماندهی شود بویژه شهرداری‌ها در آن دقت کنند.

وی افزود: ارزیابی دستگاه‌ها در دستور کار است و بازدید از شهرستانها، حضور در مناطق و بررسی مشکلات و تشکیل جلسات در نمره ارزیابی مورد توجه است و نظر فرمانداران هم لحاظ می‌شود.

استاندار قزوین یادآور شد: پنجره واحد برای سرمایه گذاری شکل گرفته و استعلام ۲۰ روزه است و باید در کمترین زمان شکل بگیرد.

وی گفت: اختلاف دستگاه‌های اجرایی در استانداری بررسی می‌شود و هیچ شکایتی از دستگاه دولتی نداریم، مدیران حق ندارند از یکدیگر شکایت کرده و یا در رسانه‌ها علیه هم صحبت کنند زیرا این کار موجب بی اعتمادی می‌شود.

از تریبون‌ها صدای وحدت شنیده شود

استاندار قزوین در ادامه به انتخابات اشاره کرد و گفت: انتخابات امر مهمی است که باید زمینه مشارکت مردم و فراهم کردن رقابت حداکثری با وجود سلایق مختلف از سوی شورای نگهبان در آن مهیا شود تا مشارکت حداکثری محقق شود.

وی افزود: تریبون‌ها هر چقدر وحدت بخش باشد دشمن مأیوس می‌شود لذا همه تلاش کنیم صدای وحدت شنیده شود. کارهای مهم را بگوییم این دولت متعلق به نظام است اینقدر دولت را نکوبیم. دشمنان همواره فضایی ایجاد کرده اند تا دولت‌ها محکوم شوند، راه حفظ کشور فقط وحدت است.

استاندار قزوین افزود: جانبداری و استفاده از امکانات دولتی ممنوع است و شما باید امانتدار باشید و له یا علیه هیچ نامزدی وارد کار نشوید.

وی گفت: دستگاه‌ها باید به روز شوند و برای اجرای برنامه‌های ستاد سفر مهیا شوند تا میزبانی از گردشگران بخوبی صورت گیرد.

استاندار در پایان از شهرداران خواست اول مطالبات کارگران پرداخت شود بعد مدیران حقوق بگیرند.

کد خبر 4833352

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =