انتقام سخت مادران ایرانی از قاتلان شهید سلیمانی

فرزندآوری و جنبش هوشمند قاسم پروری، همان راهبرد نرم برای گرفتن انتقام سخت مادران ایرانی از قاتلان شهید قاسم سلیمانی است.

خبرگزاری مهر؛ گروه جامعه: حاج قاسم سلیمانی آسمانی شد. قلب و روح ده‌ها میلیون انسان آزاده جهان و به ویژه مسلمانان در ایران و کشورهای اسلامی مجروح و متأثر گشت. رهبر حکیم و الهی انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) انتقام سخت از قاتلان سردار شهید را تبیین و اعلام رسمی نمودند. اینک مردم داغداری که عواطف انسانی، غیرت دینی و عزت ملی خود را مخدوش می‌بینند یک مطالبه آشکار و فوری دارند و آن چیزی نیست جز؛ تداوم انتقام سخت در حوزه نظامی و امنیتی از ایالات متحده و از همه اجزای نظام سلطه که شریک جرم این جنایت بی‌نظیر بوده‌اند.

در اینجا یک سوال باقی خواهد ماند؛ آیا انتقام سخت از قاتلان شهید سردار سلیمانی فقط در حوزه نظامی و تنها وظیفه مسئولین است؟

بدیهی است تداوم انتقام سخت نظامی توسط نهادهای مسئول اجتناب ناپذیر است، اما به زعم نگارنده این سطور همه آزادگان جهان و به ویژه آحاد مسلمان در دنیای اسلام و ایران نیز وظیفه دارند در حوزه امکان و توانایی خویشتن، انتقامی سخت و هوشمندانه از دشمنان و قاتلان سردار دل‌ها را در برنامه کار، زندگی و آینده خویش قرار دهند.

زوجین جوان و به ویژه مادران عزیز، محبوب و دلاور مسلمان در ایران و دنیای اسلام، اصلی ترین مخاطب این راهبرد نرم برای گرفتن انتقام سخت هستند. مگر نه اینکه مکتب اسلام در همه ادوار خویش نیازمند سرداران دلیری همچون شهید قاسم سلیمانی است و مگر نه اینکه این سرداران رشید باید در دامن سرشار از مهر مادران متولد و پرورش یابند. اینجاست که به روشنی می‌توان گفت؛ جهاد مقدس فرزندآوری و جنبش هوشمند قاسم پروری، همان راهبرد نرم برای گرفتن #انتقام-سخت مادران ایرانی از قاتلان سلیمانی است.

هم اینک و در یک پیچ تاریخی در مسیر تقابل تمدن توحیدی اسلام و مکتب الحادی لیبرالیسم موعد آن فرا رسیده است که مادران ایرانی با راه اندازی جهاد مقدس فرزندآوری نسلی از انسان‌های مسلمان را متولد نمایند و صدها و هزاران سردار قاسم را جایگزین حاج قاسم، تربیت و جایگزین نمایند.

فراموش نکرده‌ایم اسنادی را که اثبات می‌کنند، نظام سلطه بین‌الملل به سردمداری رژیم ضدبشری ایالات متحده چگونه ابرپروژه‌های بین‌المللی مهندسی اجتماعی و کنترل جمعیت جهان و دنیای اسلام را طراحی و اجرا نموده است. فراموش نمی‌کنیم راهبردهای جنگ جمعیتی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران چگونه به اجرا درآمده است و همچنان در دستور کار ایالات متحده قرار دارد. بخش کوچکی از راهبردهای آمریکا در جنگ جهانی جمعیت علیه جمهوری اسلامی ایران را در اظهارات استراتژیست ارشد آمریکایی شاهد هستیم.

زیبیگنیو برژینسکی مشاور امنیت ملی سابق ایالات متحده در مصاحبه‌ای با هفته نامه وال استریت ژورنال در مارچ ۲۰۰۹ می‌گوید: «به سیاستمداران کشور توصیه کرده‌ام از فکر کردن به حمله پیش‌دستانه علیه تأسیسات هسته‌ای ایران اجتناب کنید و مذاکرات با تهران را حفظ کنید، بالاتر از همه بازی طولانی مدتی را انجام دهید، چون زمان، آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع بقای رژیم کنونی ایران نیست.»

با طراحی ایالات متحده، استخدام نهادهای بین المللی و در سایه غفلت مسئولین دولت وقت، ایران از جمله نخستین کشورهای مجری سیاست‌های کنترل جمعیت بود و از همان سال ۱۹۸۹ میلادی (۱۳۶۸ شمسی) که روز ۱۱ جولای بعنوان روز جهانی جمعیت نامگذاری شد، اولین اقدامات خود برای کاهش رشد جمعیت را آغاز نمود. به واسطه اجرای غیرکارشناسانه و رصد نشده پروژه تنظیم خانواده که به جای مدتی محدود تا بیست و پنج سال تداوم پیدا کرد زنگ خطر برای تحولات جمعیت کشور به صدا درآمده است و ایران اسلامی در آستانه ورود به بحران فراگیر جمعیت قرار گرفته است.

نرخ باروری کل کشور از ۶.۵ فرزند به ازای هر زن در سال ۱۳۶۵ تا پایان سال ۱۳۹۷ به حدود ۱.۸ فرزند به ازای هر زن سقوط کرد. این در حالی است که حداقل میزان نرخ باروری برای ثابت ماندن جمعیت یا همان نرخ جانشینی ۲.۱‬ فرزند به ازای هر زن است و بر اساس آمارهای موجود در حال حاضر ایران پایین‌ترین نرخ باروری دنیای اسلام را به خود اختصاص داده‌است.

نرخ رشد جمعیت کشور از ۳.۹ درصد در سال ۱۳۶۵ به ۱.۲‬ درصد در شرایط کنونی تنزل پیدا کرده است و با تداوم روند کنونی و بر اساس الگوهای پیش بینی نرخ رشد جمعیت کل کشور در حدود سال‌های ۱۴۲۵ تا ۱۴۳۰ صفر و منفی خواهد شد.

همچنین سیر کاهش تعداد تولدهای کل کشور از سال ۱۳۹۴ آغاز شده است. در سال ۱۳۹۴، یک میلیون و ۵۷۰ هزار تولد ثبت شده است. این تعداد تولد در سال ۱۳۹۵ به یک میلیون و ۵۲۸ هزار تولد کاهش یافته و در سال ۱۳۹۶ میزان تولدها به یک میلیون و ۴۷۸ هزار تولد و در سال ۱۳۹۷ تا یک میلیون و ۳۶۶ هزار تولد تنزل پیدا کرده است. بعبارت دیگر فقط در سال ۱۳۹۷ با کاهش بیش از ۱۲۰ هزار تولد روبرو شده‌ایم. لازم به ذکر است بر اساس الگوهای آینده‌پژوهی جمعیت کشور تعداد تولدهای کل کشور تا پایان سال ۱۳۹۸ به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تولد کاهش خواهد یافت.

در ادامه مطالعات جمعیتی اثبات می‌کنند که در آینده‌ای نزدیک ایران با پدیده سالمندی قطعی جمعیت روبرو خواهدشد. هم‌اینک نرخ رشد جمعیت سالمندان کشور بیش از سه برابر میانگین نرخ رشد جمعیت کل کشور است و آمارها حاکی از آن هستند که طی حدود بیست سال آینده، نسبت نرخ رشد جمعیت سالمندان به نرخ رشد جمعیت کل کشور، شانزده به یک خواهد بود.

در حالی که در حال حاضر سالمندان بالای ۶۰ سال تنها ۱۰ درصد جمعیت ایران را تشکیل داده‌اند ولی در نتیجه سرعت پدیده سالمندی جمعیت، در سال ۲۰۵۰ بیش از ۳۰ درصد جمعیت کل کشور سالمند خواهد بود و علیرغم اینکه ایران هنوز مسیر پیشرفت تکنولوژیک و پویایی اقتصادی را نپیموده‌است درصد قابل‌توجهی از جمعیت خود در چرخه کار و تولید را از دست خواهد داد.

ایران علیرغم اینکه جزو کشورهای اسلامی است اما از الگوی رایج نرخ باروری در کشورهای اسلامی تبعیت نکرده و با وجود مشکلات اجتماعی و اقتصادی متعدد، در تحولات ساختارهای جمعیتی کاملاً همانند کشورهای توسعه یافته دچار افت شدید نرخ باروری شده است و با وجود عدم توسعه اقتصادی مورد انتظار، در آستانه سالمندی قطعی جمعیت قرار دارد.

به این ترتیب و با توجه به اینکه دولت و نهادهای مسئول به تکالیف قانونی خود در تحقق سیاست‌های کلی جمعیت عمل نمی‌کنند، وظیفه تاریخی، شرعی و ملی زوج‌های جوان و به ویژه مادران فهیم ایران اسلامی است که جهاد فرزندآوری و فرزندپروری با هدف تربیت نسل سلیمانی‌ها و انتقام سخت از تروریست‌های آمریکایی را در برنامه زندگی خویش قرار دهند.

جهاد فرزندآوری و قاسم‌پروری، یعنی هر مادر ایرانی عهد می‌بندد که حداقل یک بدیل برای شهید قاسم سلیمانی متولد کند و این یعنی #قاسم‌ها در راهند.

انتقام سخت از قاتلان سردار سلیمانی یعنی هر زوج ایرانی عهد می‌بندد فرزندان خود را با آرمان مقدس سردار قاسم سلیمانی و منطق مقاومت آشنا نموده و پرورش دهند و این یعنی #نسل-قاسمیون در راهند.

جهاد مقدس فرزندآوری مادران دلاور ایرانی یعنی تولید یک نسل طیبه مسلمان برای مقاومت و مقابله در برابر یک ابرپروژه مهندسی اجتماعی تحت عنوان جنگ جهانی جمعیت که بر کشورهای جهان و به ویژه کشورهای مسلمان و ایران اسلامی تحمیل شده است. یعنی «خونخواهی مادرانه با عنوان من قاسمپرورم.»

فصل الخطاب فهم اهمیت راهبردی این جنبش اجتماعی و جهاد فرزندآوری برای انتقام سخت از قاتلان سلیمانی، مروری است بر یکی از مهم‌ترین بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی درباره تحولات جمعیت کشور که فرمودند:

یکی از خطراتی‌که وقتی انسان درست به عمق آن فکر می‌کند، تن او می‌لرزد، این مسئله جمعیت است. مسئله جمعیت را جدی بگیرید. جمعیت جوان کشور دارد کاهش پیدا می‌کند. به جایی خواهیم رسید که دیگر قابل علاج نیست. یعنی مسئله جمعیت از آن مسائلی نیست که بگوییم حالا ده سال دیگر فکر می‌کنیم. نه اگر چند سال بگذرد، وقتی نسل‌ها پیر شدند، دیگر قابل علاج نیست. «بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) ۱۳۹۲/۹/۱۹»

صالح قاسمی، کارشناس تحولات جمعیت

کد خبر 4834713

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =