شورای رسیدگی به جرائم انتخاباتی در چهارمحال و بختیاری فعال شد

شهرکرد- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: شورای رسیدگی به جرائم انتخاباتی در چهارمحال و بختیاری فعال شده است.

سیدمحمد موسوی در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص انتخابات بیان کرد: درسال های گذشته تخلفاتی رخ داده و امسال شورای رسیدگی به جرایم انتخاباتی در استان فعال شده است.

وی بیان کرد: برای هر کاندیدا، فعال سیاسی، لیدر، طرفدار، رسانه یا هر شخصی که تخلف کند، کمیته‌ای برای رصد و برخورد وجود دارد.

شورای رسیدگی به جرایم انتخاباتی در استان چهارمحال و بختیاری فعال شد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری بیان کرد: مطالبات مردم در انتخابات به نماینده مجلس و در نهایت به کشورداری منجر می‌شود و هرچه مطالبات سطح بالاتر باشد نتیجه مؤثری دارد و باید از حزب گرایی و طایفه گرایی پرهیز شود.

وی ادامه داد: مردم باید طایفه، منافع شخصی و.... را در انتخابات مد نظر قرار ندهند و به شخص اصلح رأی دهند.

اصلاح برخی قوانین در جامعه ضروری است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه نماینده مجلس نباید به دنبال انتصابات باشد بلکه باید سراغ قانون گذاری برود، یادآور شد: اصلاح برخی قوانین در جامعه ضروری است.

وی با اشاره به اینکه ضعف قانون در بخش برخورد با موتور سیکلت وجود دارد، بیان کرد: در ایران تعداد قابل توجهی موتورسیکلت وجود دارد که چهار میلیون فاقد گواهی نامه، هفت میلیون فاقد پلاک، ۹ میلیون فاقد بیمه، ۹ میلیون فرسوده بوده و باید از رده خارج شوند زیرا آلوده کننده هوا هستند اما ضعیف‌ترین قانون را در برخورد با موتورسیکلت‌ها داریم.

چهارمحال و بختیاری نخستین استان است که کمترین چاه غیرمجاز را دارد و در سه شهرستان از جمله بروجن و بن به صفر رسیده است معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود ۲۲ میلیون خودرو در ایران، بیان کرد: در ایران سالانه پنج و نیم میلیون معامله خودرو انجام می‌شود که از این تعداد سه میلیون معامله با قولنامه عادی است اما در کشورهای پیشرفته این گونه نیست که اینها ریشه بسیاری آسیب‌ها است پس اهمیت قانون گذاری و نماینده مجلس باید مورد توجه باشد.

وی ادامه داد: چهارمحال و بختیاری نخستین استان است که کمترین چاه غیرمجاز را دارد و در سه شهرستان از جمله بروجن و بن به صفر رسیده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری در زمینه پاکسازی حریم زاینده رود گفت: بیش از ۹۵۰ ویلای غیرمجاز که ۹۰ درصد پیشرفت داشته که کار پاکسازی انجام شد.

وی گفت: تغییر کاربری اراضی کشاورزی دو شهرستان بن و بروجن نیز به صفر رسیده است.

۸۰ درصد از وسایل بازی در چهارمحال و بختیاری استاندارد سازی شده است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: از ۸۵۰ وسیله بازی در استان چهارمحال و بختیاری، ۵۵۰ مورد غیراستاندارد بود که زمینه جرم را فراهم می‌کرد و امروز با پیگیری صورت گرفته بیش از ۸۰ درصد از وسایل بازی استاندارد است و مابقی به دلیل نبود اعتبارات شهرداری هنوز استاندارد نشده است.

وی بیان کرد: در زمینه استاندارد سازی وسایل بازی جز نخستین استان‌های کشور هستیم.

استاندارد سازی آپارتمان‌های بلند مرتبه در چهارمحال و بختیاری در دستور کار قرار می‌گیرد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری در خصوص آسانسورهای غیراستاندارد در دستگاه‌های اجرایی استان، تاکید کرد: تقریباً ۱۰۰ آسانسورهای دستگاه‌ها سازمان‌ها استاندارد شدند و هم اکنون به دنبال استاندارد سازی آپارتمان‌های بلند مرتبه هستیم.

وی گفت: در خصوص جمع آوری مراکز ارائه کننده قلیان، بیان کرد: بیش از ۱۲۰ مرکز تعطیل شدند و موارد غیرمجاز و زیرزمینی نیز به شکل مستمر تعطیل می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری بیان کرد: یکی از وظایف معاونت پیشگیری اطلاع رسانی به مردم است تا انتظارات و فعالیت‌ها بیان شود.

کد خبر 4835210

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =