بخش زیادی از قراردادهای نفتی دانشگاهها تا ۱۴۰۰ به نتیجه می رسد

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری از به نتیجه رسیدن برخی پروژه های فناورانه نفتی دانشگاهها تا سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: این طرح ها در حوزه های ازدیاد برداشت نفت، اکتشاف و ...هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، اکوسیستم فناوری و نوآوری در صنعت نفت اهمیت زیادی دارد و در این راستا تفاهم‌نامه‌هایی با دانشگاه‌ها منعقد شده؛ این قراردادها با هدف توسعه ارتباط صنعت با دانشگاه و حل مسائل نفتی، ایجاد نهادهای حل مسئله در دانشگاه‌ها و ارتباط صنعت نفت و شرکت‌های دانش‌بنیان منعقد شده است.

در همین راستا ۲۶ قرارداد بزرگ با ۱۵ دانشگاه و پژوهشگاه با محوریت «طرح‌های بزرگ در حوزه توسعه ازدیاد برداشت میدان‌های نفتی و…» منعقد شده است.

سعید محمدزاده معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره اظهار کرد: تلاش داریم که بخش قابل توجهی از قراردادها تا سال ۱۴۰۰ به نتیجه قابل توجهی برسند.

وی با اشاره به حوزه‌های فعالیت دانشگاه‌ها در پروسه قرارداد نفتی گفت: ازدیاد برداشت نفت، اکتشاف، گاز، پتروشیمی و پالایش زمینه‌های فعالیت دانشگاه‌ها با وزارت نفت به شمار می‌روند.

وی با بیان اینکه برخی از این قراردادها ۱۰ ساله هستند، بیان کرد: وزارت نفت به صورت کامل از این پروژه‌ها حمایت می‌کند و درصدد است که از نتایج این طرح‌ها در صنعت نفت بهره ببرد.

محمدزاده با تاکید بر اینکه این قراردادها در مقیاس بزرگ هستند، عنوان کرد: درصدد هستیم تجهیزاتی که به واسطه محققان کشور به تولید می‌رسند را از خارج وارد نکنیم.

کد خبر 4838791

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =