شهادت حضرت فاطمه(س) در راستای اعتلای قرآن بود

شیراز- معاون فرهنگ دینی معاونت فرهنگی قوه قضائیه گفت: هدف حضرت فاطمه زهرا (س) از فعالیت‌های خود زنده نگه داشتن قرآن در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمد مسعود معصومی لاری در هفتمین دوره مسابقات قرآن سراسری کارکنان قوه قضائیه بیان کرد: حرکت قرآنی به این معنی است که حرکت جهادی در جامعه شکل گرفته است و این یکی از اهدافی است که حضرت فاطمه زهرا (س) جان خود را در این راستا فدا کرد.

وی افزود: تمامی شاخصه‌های مهم حیات جامعه بشری در قرآن وجود دارد و راه دستیابی به این مهم نیز تنها از طریق مراجعه به قران فراهم خواهد شد و نباید فراموش کرد که مسیر حرکت حصر فاطمه زهرا (س) همان مسیری است که پیامبر (ص) آن را آغاز کرد و امام زمان نیز این مسیر راه پس از ظهور ادامه خواهند داد.

معصومی لاری با اشاره به این که با فاصله گرفتن از مفاهیم قرآنی جریان‌های انحرافی شکل می‌گیرد ادامه داد: جریان داعش زاییده شده فاصله گرفتن از مفاهیم قرآنی است و نباید فراموش کنیم اگر مفاهیم قرآنی از جامعه اسلامی جدا شود باید انتظار ایجاد چنین گروهک‌های را در جامعه داشته باشیم.

معاون فرهنگ دینی معاونت فرهنگی قوه قضائیه ضمن تاکید بر اینکه امام زمان با کسانی می جنگد که به دنبال نابودی اسلام آمد اظهار کرد: در جامعه بشری تمامی تحرکات در راستای نابودی جهان اسلام است این در حالی است که از جریان شیعی در طول تاریخ تاکنون هیچ جریان تروریستی ایجاد نشده است.

وی در خصوص هدف از ایجاد مسابقات قرآنی قوه قضائیه نیز بیان کرد: هدف از برگزاری چنین مسابقاتی این است که روح سلامت اداری، آگاهی و حیات طیبه را به عنوان بخشی از فعالیت‌های قوه قضائیه به بدنه این قوه تزریق کنیم تا شاهد جاری شدن مفاهیم قرآنی در زندگی افراد باشیم.

او در خصوص فعالیت‌های قرآنی عنوان کرد: ١٢ هزار نفر در. فعالیت‌های قرآنی قوه قضائیه فعالیت دارند و در مسابقات پیش رو ٨ هزار نفر در بخش کتبی مشارکت داشتند و اکنون در هفتمین دوره مسابقات شاهد حضور ۶٠ نفر از فعالان قرآنی هستیم.

برگزاری مسابقات قرآنی در چهار سالن

رئیس کمیته فنی هفتمین دوره مسابقات قران سراسری کارکنان قوه قضائیه با بیان اینکه این مسابقات در چهار سالن برگزار می‌شود گفت: رشته‌های مختلف در این مسابقات در حوزه‌های اذان، ترتیل و حفظ قرآن برگزار می‌شود.

وحید سروستانی اضافه کرد: نتایج این مسابقات تا پایان روز نهم بهمن ماه مشخص خواهد شد و مراسم اختتامیه این دوره دهم بهمن ماه برگزار می‌شود.

کد خبر 4839154

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =