طراحی رویداد ایده‌پردازی «قاسم قاصم» در اصفهان

اصفهان- رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان از طراحی رویداد ایده‌پردازی «قاسم قاصم» به منظور امتداد یاد سردار دلها و انتقال مفاهیم مکتب مقاومت بنیان نهاده شده توسط وی به نسلهای آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد قطبی پیش از ظهر پنج شنبه در نشست خبری به مناسبت طراحی و برگزاری رویداد ایده‌پردازی «قاسم قاصم» در اصفهان اظهار داشت: دیماه امسال شاهد شهادت سردار دلها به دست شقی ترین افراد بودیم که از فرماندهان مقتدر، شجاع باهوش و مخلص ایران اسلامی بود که سالهای سال در دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی و مبارزه با دنیای کفر کوشید.

وی افزود: شهادت وی مظلومانه و ناجوانمردانه بود و در حین تردد در ماموریتی که جنس انتقال پیام میان میان کشورهای اسلامی را داشت به دست شقی ترین افراد به شهادت رسید.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه رهبر انقلاب تعبیر جالبی درباره سردار سلیمانی داشتند، ابراز داشت: ایشان همچنین در خطبه های نماز جمعه سپاه قدس را رزمندگان بدون مرز نامیدند؛ رزمندگان بدون مرز یعنی افرادی که در هر کجای دنیا برای دفاع از اسلام تلاش می کند.

ویژگی های ممتاز و متمایز مکتب مقاومت

وی با اشاره به اینکه مکتب سلیمانی به عبارتی مکتب مقاومت تعبیر رهبر معظم انقلاب درباره سردار دلهاست، ابراز داشت: مکتب مقاومت دارای ویژگی‌های ممتاز و متمایزی است که شاخص نخست طراحی نسل جدیدی از الگو های مقاومت است؛ در واقع قوت درونی و اقتدار بیرونی نقطه ثقل مکتب مقاومت است.

قطبی با اشاره به اینکه اتحاد میان همه جوامع و کشورهای اسلامی از دیگر شاخصه های این مکتب است بدین معنا که همه این کشورها به شکل یکپارچه در مکتب مقاومت فعالیت دارند، بیان داشت: شاخص سوم مکتب مقاومت، انگیزه های مردمی و جهادی است.

وی ادامه داد: در واقع به دلیل رویکرد خلوص هسته مرکزی مشارکت مردم به دلیل رویکرد خلوص شامل این نوع انگیزه هاست، به عبارتی کسی برای نجنگیدن با دشمن حقوق نمی گیرد بلکه در جبهه مقاومت، رزمندگان داوطلب حضور در میدان نبرد با دشمن هستند.

مشارکت مردمی در جبهه مقاومت در شرایط سخت اداری نیز با انگیزه مردمی شکل می گیرد

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه در شرایط سخت اداری نیز با انگیزه مردمی این نوع مشارکت شکل می گیرد، گفت: مقابله در عین تقویت داخلی کشور از شاخه های مهم مکتب مقاومت است بدین معنا که که قوای کشور در حوزه های علمی، اقتصادی، فرهنگی و غیره نیز باید تقویت شود.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان شاخص دیگر مکتب مقاومت را آینده نگری و تمدن اندیشی برشمرد و گفت: این مطلب به معنای پیکار برای آینده امت اسلامی است تا نسل آینده در میدان بزرگ جهانی برای تحقق دین در جهان اسلام تربیت شده و آرمانهای دینی اجرایی شود.

وی تکیه بر نسل جوان، تمرکز بر فناوری‌های نو و پیشرفته، شتاب و سرعت متناسب با دنیا را از دیگر شاخصه های این نوع مقاومت برشمرد و گفت: ولایت پذیری و اقدام تحت فرمان رهبری واحد، شاخصه پر اهمیت‌ترین شاخصه این نوع مقاومت است که در تمامی شاخصه های دیگر نیز تاثیرگذار است.

آفرینش جدید سردار سلیمانی در میدان مقاومت باید به جهان اسلام معرفی شود

حجت الاسلام قطبی با تاکید بر این مطلب که تمامی شاخصهای قبلی مکتب مقاومت را در صحبتهای رهبر معظم انقلاب می توان مشاهده کرد که در میدان عمل سردار سلیمانی آنها را پیاده کرد، اظهار داشت: امروز ضرورت دارد سردار دلها به عنوان شخصیت ممتاز جهان اسلام که آفرینش جدیدی در میدان مقاومت ایجاد کرد و درست با این نقش مهم و تاثیرگذار به مردم و به جهان اسلام معرفی شود.

وی با بیان این مطلب که سردار سلیمانی نباید در ۱۳ دی ۹۸ باقی بماند بلکه باید ستاره ای در میدان مقاومت مبدل شود، تاکید کرد: بر این اساس باید ایده های برتر در این زمینه معرفی شود تا امتداد نام و یاد سردار شهید قاسم سلیمانی را شاهد باشیم.

طراحی و انتشار فراخوان رویداد ایده‌پردازی «قاسم قاصم»

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان اضافه کرد: بر این اساس رویداد ایده‌پردازی «قاسم قاصم» توسط دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان طراحی و فراخوان منتشر شده است که شرکت در این رویداد تا پایان دهه فجر فرصت دارد.

وی با بیان اینکه در این راستا ۳۰ تا ۴۰ ایده ارائه حضوری خواهند داشت، گفت: اولویت با ایده هایی است که امتداد شخصیت حاج قاسم را برای نسلهای آینده در قالب الگوهای مردمی ارائه کند چراکه بر این عقیده ایم که اتصال ایده ها به ساختارهای رسمی کار را زمین می زند؛ بر این اساس ایده پردازان در این رویداد، ایده های مردم بنیان را ارائه خواهند کرد و ما آن را برای اجرا ارائه می کنیم.

جهان اسلام مخاطب رویداد ایده پردازی «قاسم قاصم»

حجت الاسلام قطبی ابراز داشت: ما میدان دریافت ایده را تمام جهان اسلام قرار داده ایم و بر این اساس فراخوان این رویداد به زبان عربی و انگلیسی نیز منتشر شده است و امیدواریم تا ایده های گسترده تری از تمامی مخاطبان و شرکت کنندگان جهان برای این رویداد دریافت کنیم.

با اشاره به اینکه رویداد ایده پردازی «قاسم قاصم» از سویس تداعی روزهای غرورآفرین دفاع مقدس است و نحوه صدا زدن افراد از پشت بیسیم است، تاکید کرد: در حقیقت معنای اصلی فراتر از این موارد است؛ رویداد ایده پردازی «قاسم قاصم» در واقع مکتب مقاومت را به عنوان مکتب «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم» به جهان معرفی می کند.

«اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم»، نشانه ای از اهالی و پیروان مکتب مقاومت

وی تصریح کرد: در واقع خداوند در قرآن کریم از مومنان با همین تعبیر «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم» یاد می کند که نشانه ای از اهالی و پیروان مکتب مقاومت همچون شهید سردار سلیمانی است.

کد خبر 4839859

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =