دانش آموزان مطالعه تاریخ انقلاب را فراموش نکنند

همدان - امام جمعه همدان گفت: دانش آموزان باید با مطالعه تاریخ آن هم به صورت دقیق شرایط دوره پهلوی را با امروز مقایسه کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی پیش از ظهر شنبه در جمع دانش آموزان مدرسه طالقانی همدان با بیان اینکه امروز نسل جدید نباید در فضای مجازی و در فضایی که پهلوی‌ها می‌خواهند در آن خود را تطهیر کنند، شرایط گذشته را تحلیل و بررسی کنند، گفت: دانش آموزان بلکه باید با مطالعه تاریخ آن هم به صورت دقیق شرایط دوره پهلوی را با امروز مقایسه کنند.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) به خوبی در روز ۱۲ بهمن ۵۷ و در بهشت زهرا تهران، وضعیت کشور در دوران پهلوی را گزارش می‌دهد و چه خوب است که جوانان ما حداقل یک بار این سخنان را با دقت گوش دهند، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، اگر جوانان همت داشته باشند، می‌توانند به بالاترین درجات دست پیدا کنند.

امام جمعه همدان گفت: اینکه نسل امروز که نه انقلاب، نه جنگ و نه امام را دیده است اینگونه با انگیزه رفتار می‌کند، نشان از احیا تفکرات انقلابی در جامعه دارد.

امام (ره) نقشه راه انقلاب را به ما نشان داده اند

حضرت آیت الله شعبانی بابیان اینکه امام (ره) در سخنرانی‌های خود به نوعی نقشه راه انقلاب را به ما نشان داده اند، گفت: سخنرانی امام (رنه) در روز ۱۲ بهمن ۵۷ شأن دهنده اهداف انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان فرهنگ را از مهم‌ترین سرفصل‌های انقلاب خواند و عنوان کرد: انقلاب اسلامی یک حرکت آسمانی و معنوی است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان نیز با بیان اینکه برای تداوم و پایداری جمهوری اسلامی همان راهی را می‌رویم که از اول انقلاب پای در آن نهادیم، گفت: امروز در حالی چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب را جشن می‌گیریم که دشمنی‌ها با انقلاب به حد اعلای خود رسیده است.

مصطفی آزادبخت با بیان اینکه استکبار دنبال این بود که هرچه زودتر بتواند انقلاب را به شکست بکشاند ولی به حول و قوه الهی و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و حضور مردم در صحنه، تمام توطئه‌ها نقش بر آب شد، گفت: برای تداوم و پایداری جمهوری اسلامی همان راهی را می‌رویم که از اول انقلاب پای در آن نهادیم و در ادامه راه مثل گذشته با تبعیت از ولایت فقیه حرکت می‌کنیم.

وی با اشاره به این که انقلاب ما دستاوردهای زیادی داشته تصریح کرد: قرآن مرجع اصلی کارهای ما است و بزرگ‌ترین دستاورد ما و اسلام رمز پیروزی ما بوده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با اشاره به شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: دشمن تصور می‌کرد که اگر شهید سلیمانی را به شهادت برساند به اهدافش رسیده اما وقتی دید ۲۵ میلیون نفر در تشییع جنازه ایشان شرکت کردند، با شکست مواجه شد.

انقلاب اسلامی با تأسی از مکتب انسان ساز اسلام و معارف بلند آن با سه عنصر ایمان، رهبری و اراده مردم به منصه ظهور و بروز رسید مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز با بیان این که بر اساس آیات قرآن کریم، جدال حق و باطل دیرینه است و کسانی که در برابر نشانه‌های خداوند طغیان کرده اند، سرانجام همه آنها نابودی است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی با تأسی از مکتب انسان ساز اسلام و معارف بلند آن با سه عنصر ایمان، رهبری و اراده مردم به منصه ظهور و بروز رسید.

محمد پورداود رهبری، اسلام، مردم و کارآمدی را مؤلفه‌های اصلی مانایی انقلاب اسلامی ذکر کرد و افزود: در بُعد رهبری موارد مهمی چون پایبندی به فلسفه سیاسی و مکتب سیاسی امام (ره)، جایگاه ولایت فقیه، دشمن ستیزی و سلطه ستیزی، حفظ تقوا و شجاعت و خودآگاهی در رهبری، صراحت و شفافیت مواضع جمهوری اسلامی نمایان است.

وی با اشاره به اینکه ابعاد گوناگون انقلاب با نیازهای بشری توازن و همراهی دارد مؤلفه مردم را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: شکل گیری نظام اسلامی و ریشه کنی حکومت سلطه با اراده مردمی بوده است.

پورداود با اشاره به مؤلفه کارآمدی، گفت: حفظ ساختار حکومت مطابق با قانون اساسی و پیشرفت‌های شگرف کشور در عرصه‌های مختلف جلوه‌ای از کارآمدی نظام است.

وی تصریح کرد: امروز ملت بزرگ ایران با تکیه بر این مؤلفه‌ها در جهت پایداری و اقتدار نظام اسلامی حرکت می‌کنند و به برکت انقلاب اسلامی ایران به عنوان ام القرای جهان اسلام محمل امید مظلومان عالم است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: مقام معظم رهبری برای نشاط هماره انقلاب اسلامی مفاهیم ارزشمند بیانیه گام دوم انقلاب را به مثابه چراغی فراروی ما تبیین فرموده اند.

پورداود افزود: امروز وظیفه دانش آموزان، نوجوانان و جوانان این مرز پر گهر آن است که اهداف انقلاب اسلامی را مطالعه کنند، دشمنان را بشناسند و حیله‌هایی را که برای نابودی به کار می‌برند نقش بر آب کنند.کد خبر 4841433

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =