ترکیب بیکاری یزد با فرصت‌های شغلی موجود همخوانی ندارد

یزد ـ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد گفت: در حال حاضر ترکیب بیکاری یزد با فرصت های شغلی موجود همخوانی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمسعود عظیمی، روز شنبه در نشست خبری استاندار یزد با اشاره به روند سرمایه گذاری در استان و جذب سرمایه گذاری خارجی اظهار داشت: در مورد سرمایه گذاران خارجی روند کار به نحوی است که جذب این سرمایه گذاری و راه اندازی واحد صنعتی منجر به رقابت واحد با صنایع موجود در کشور نشود.

وی افزود: به عنوان نمونه در شرایطی که کاشی و سرامیک تولید کشور مازاد بر نیاز است و واحدها برای صادرات رقابت می‌کنند، با سرمایه گذاری در این صنعت موافقت نخواهد شد بلکه سرمایه گذرای ها به سمت صنایع پایه کاشی و سرامیک سوق داده می‌شود.

عظیمی با اشاره به اینکه یک سرمایه گذار چینی در استان کرمانشاه برای راه اندازی واحد تولید کاشی مجوز دریافت کرده بود، بیان کرد: با توجه به اینکه یزد قطب تولید این محصول است، در این زمینه پیگیری لازم از سوی یزد انجام شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد با تاکید بر اینکه باید صنایعی که به عنوان مثال گلوله سرامیکی یا رنگ دیجیتال تولید می‌کنند، برای تکمیل زنجیره صنعت کاشی راه اندازی شود، تاکید کرد: در سال آینده نیز از واحدهای تولید کاشی و سرامیکی رونمایی می‌شود که کار جدیدی ارائه داده باشند.

وی در مورد تکمیل زنجیره فولاد نیز عنوان کرد: برای تکمیل زنجیره‌های تأمین صنعت فولاد، اقدام به جذب سرمایه گذار خارجی کرده‌ایم به این شرط که هم دشت یزد اردکان آسیب نبیند و هم با راه اندازی این صنعت، شهرستانها رونق پیدا کنند.

عظیمی همچنین خاطرنشان کرد: چند نقطه در استان یزد برای صنایع نامتعارف یا ویژه دیده شده و تلاش این است که ایجاد این صنایع، کمترین آسیب را به محیط زیست وارد کند.

وی در مورد بیکاری استان یزد نیز اظهار داشت: بسیاری از افرادی که اکنون به کاریابی مراجعه می‌کنند، درخواست ارتقا شغلی دارند.

عظیمی با اشاره به اینکه ترکیب بیکاری استان با فرصت‌های شغلی تناسب ندارد، تاکید کرد: شاهد بیکاری افراد تحصیلکرده هستیم و سیاست مدیریت ارشد استان، بومی گزینی در واحدهاست.

کد خبر 4841663

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =