برگزاری جشنواره «مفلحون» در سه سطح منطقه، استان و کشور

علیرضا کاظمی بر توسعه و ترویج فرهنگ امربه معروف و نهی از منکر در ادارات و مدارس تاکید و عنوان کرد: جشنواره مفلحون درسال تحصیلی جاری در سه سطح منطقه، استان و کشور برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا کاظمی در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش که در سالن جلسات ساختمان علاقه مندان برگزار شد اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهمترین واجباتی است که خداوند به ما توصیه کرده و آن را سرچشمه نزول زحمات و برکات خود قرار داده و در بیشتر آیات بر آن تاکید و امر شده است.

وی افزود: در بسیاری از آیات، خدا به این نکته مهم اشاره کرده و حتی بعضی جاها و در برخی آیات آن را مقدم بر اقامه نماز دانسته است.

کاظمی به آیه ۷۱ سوره توبه اشاره کرد و گفت: خدا در این آیه می‌فرماید امر به معروف و نهی از منکر مقدم بر اقامه نماز و زکات است. همچنین قبل از این آیه عنوان شده که بستر اقامه نماز امر به معروف و نهی از منکر است.

وی به جایگاه و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره و خاطرنشان کرد: حیا و بقای ارزشهای دینی به میزان توجه ما به امر به معروف و نهی از منکر بستگی دارد این موضوع بیشترین جنبه اثرگذاری خود را در جامعه به صورت امر به معروف و نهی از منکر عملی می‌کند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بهترین نوع امر به معروف و نهی از منکر را امر به معروف و نهی از منکر عملی از سوی خود افراد دانست و تصریح کرد: مهربانی، اخلاق خوب، صداقت در گفتار و رفتار، سرعت در راه اندازی کارهای ارباب رجوع، ایجاد فضای شفاف و شیشه‌ای، اقامه نماز درست و به موقع، اقامه شعائر دینی و سلامت در کارهای اداری، درستکاری و دلسوزی از جمله مصادیق معروف است.

وی ادامه داد: ما در سیستم اداری باید بر امر به معروف و نهی از منکر عملی تمرکز کنیم ماموریت ما هم توسعه و ترویج همین گفتمان است، ماموریت دیگر ما نیز این است که دانش، بصیرت و آگاهی خود را در حوزه معارف بالا ببریم چون هرچه ارزش صداقت، عمل خوب و نماز اول وقت را بالا ببریم پایبندی ما به معارف بیشتر می‌شود.

کاظمی برافراشتن پرچم امر به معروف و نهی از منکر در مدارس و ادارات را مورد تاکید قرارداد و اضافه کرد: در سال گذشته دستورالعمل این موضوع را به مدارس ارسال کردیم این موضوع در کنار نماز، جهاد و زکات باید احیا شود.

وی از برگزاری جشنواره مفلحون در سه سطح منطقه‌ای، استانی و کشوری خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره با هدف تقدیر و تشکر از فعالان حوزه امر به معروف و نهی از منکر برگزار می‌شود لذا باید با محوریت شبکه یاوران و یادآوران معروف صورت گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش اضافه کرد: در این جشنواره هر مدرسه یک معلم را که جنبه الگویی دارد به عنوان یاور معروف در مدرسه معرفی می‌کند و در هر کلاس نیز یک یاور معروف خواهیم داشت بنابراین بهترین دانش‌آموزی که از نظر اخلاقی، عملی و صداقت مورد تایید است معرفی می‌شود تا در حوزه گفتمان سازی معروف‌ها و توسعه و ترویج بهترین معروف کار کند تا در این جشنواره بهترین مدرسه از هر یک از دوره‌های تحصیلی مورد تجلیل قرار گیرد.

وی توسعه و ترویج گفتمان حجاب و عفاف را امری ضروری برشمرد و تصریح کرد: باید در آموزش و پرورش بیشتر به دنبال فرهنگ سازی باشیم.

کد خبر 4842467

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =