برنامه دانشگاه آزاد برای تقویت کرسی‌های نظریه پردازی

رئیس مرکز مطالعات علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد از برنامه دانشگاه آزاد برای جدی گرفتن کرسی های آزاد اندیشی و کرسی های ترویجی در این دانشگاه خبر داد.

حجت الاسلام حسن خیری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه موضوع برگزاری کرسیهای نظریه پردازی و کرسی های ترویجی مطالبه مقام معظم رهبری بوده است، اظهار کرد: برگزاری این کرسی ها در دانشگاه باعث تولید گفتمان علمی و نیز منجر به تبادل مباحث نظری و علمی می شود که در دانشگاه آزاد در سال های اخیر وجود داشته اما از رونق خوبی برخوردار نبوده است.

رئیس مرکز مطالعات، برنامه‌ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد افزود: برای فعال شدن کرسی ها در دانشگاه، مشوق های خوبی از جمله امتیاز برای ارتقا علمی و پژوهشی اساتید در آیین نامه و دستورالعملهای کرسی های نظریه پردازی در نظر گرفته شده است. 

وی ادامه داد: البته در ارتباط با بحث تشویقی، نگاه ما در معاونت علوم انسانی و هنر این است که بتوانیم از ظرفیت های علمی، انگیزه های انقلابی و دینی اساتیدمان استفاده بهینه ای داشته باشیم؛ بنابراین جنبه اساسی تشویقی ما تشویق انگیزشی است. 

خیری با اشاره به اینکه از امتیاز ارتقا در سطح دانشگاه آزاد کمتر استفاده کرده ایم، خاطرنشان کرد: در نظر گرفتن مشوق و همچنین گنجاندن آن در دستورالعمل ها و بخشنامه ها انگیزه خوبی در راستای جدی گرفتن برگزاری کرسی ها در میان اساتید ایجاد می کند.

کد خبر 4845454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =