کنگره تحمل و اعتدال دینی در اندونزی برگزار می شود

کنگره تحمل و اعتدال دینی مارس ۲۰۲۰ در جاکرتا، پایتخت اندونزی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، زین التوحید، معاون وزیر دین اندونزی، نماینده عربستان سعودی را در دفتر وزارت دین جاکارتا پذیرفت. در این جلسه برنامه‌هایی برای همایش تحمل و اعتدال دینی که قرار است در مارس ۲۰۲۰ در جاکارتا برگزار شود، مورد بحث قرار گرفت. این جلسه پیگیری بحث و گفتگوی وزیر دین فخرول رازی و سفیر عربستان سعودی، در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۹ بود.

زین التوحید گفت: وزارت دین افتخار می‌کند که برای اولین بار میزبان کنفرانس تحمل و اعتدال دینی باشد و آمادگی خود را برای انجام آن اعلام کرده است. وزارت دین اندونزی از برگزاری همایش تحمل و اعتدال دینی استقبال کرده است. هدف، ایجاد همکاری در توسعه اسلام معتدل، اسلام صلح آمیز، و رد افراط گرایی و عدم تحمل است. این کنفرانس در کشورهای دیگر نیز برگزار می‌شد.

وی افزود: هرچه ممکن است آماده خواهیم کرد و این برنامه را به رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور گزارش می‌دهیم و امیدواریم که مایل به حضور در این رویداد باشند.

یحیی حسن قحطانی، معاون سفیر عربستان سعودی به همراه کمیته اصلی کنفرانس از جمله رئیس دفتر مدیرکل امور اسلامی، وابسته امور دینی سفارت عربستان سعودی و رئیس بخش امور اسلامی سفارت عربستان سعودی حضور داشتند.

وی گفت: روابط دو جانبه بین عربستان سعودی و اندونزی در زمینه‌های مختلف، به ویژه امور دینی از مدت‌ها پیش برقرار بوده است. دولت اندونزی و عربستان سعودی نیز در امور دینی، به ویژه مدارا و اعتدال دینی، مشترکاتی دارند. بنابراین، دولت عربستان سعودی می‌خواهد کشور اندونزی را میزبان کنفرانس تحمل و اعتدال دینی قرار دهد.مفهوم برادری اسلامی روابط نزدیکی با مدارا و اعتدال دینی است و این ما را از نگرش عدم تحمل و افراطی دور می‌کند.

این کنفرانس یک دستورالعمل از پادشاهی عربستان سعودی برای تقویت روابط بین دو کشور است. این همچنین تحقق تفاهم نامه دو کشور در مبارزه با عدم تحمل است.

وزارت دین یک دستگاه و نهادی است که این فعالیت را سازمان‌دهی می‌کند. امید است که یکی از ائمه مسجد الحرام در این مراسم شرکت کند و نماز را در اندونزی رهبری کند. این کنفرانس در اواسط مارس ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد.

کد خبر 4847347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =