آمریکا با نقض آزادی بیان به دنبال سرپوش گذاشتن بر افول خود است

یک تحلیلگر پاکستانی گفت: آمریکا با نقض صریح آزادی بیان به دنبال سرپوش گذاشتن به افول خود است.

«فرحت حسین مهدوی» کارشناس امور منطقه اهل پاکستان با اشاره به آن که در روزهای اخیر، چند مورد مسدود کردن اکانت های شبکه های برون مرزی ایرانی در یوتیوب و فیس بوک رخ داده، به خبرنگار مهر گفت: در واقع فعالیت های تروریستی دولت آمریکا ابعاد تازه و بعد رسانه ای نیز به خود گرفته است.

وی افزود: علاوه بر شبکه «آی فیلم» دولت آمریکا برای مسدود کردن حساب های کاربری مرتبط با پرس تی وی بریتانیا و پرس تی وی فرانسوی نیز در یوتیوب و  فیس بوک اقدام نموده است. همچنین شماری از خبرگزاری ها از جمله خبرگزاری فارس نیز از فعالیت های تروریستی آمریکا در بعد رسانه ای آسیب دیده و حساب های کاربری آنها مسدود شده است.

این کارشناس رادیو پشتوی معاونت برون مرزی صداوسیما در ادامه افزود: آمریکا با نقض اصول مرتبط با آزادی بیان تنها به رسانه هایی اجازه فعالیت می دهد که در راستای سیاست های واشنگتن  حرکت می کنند.

وی افزود: اما زمانی که یک رسانه بر خلاف سیاست های واشنگتن گام برداشته و اقدام به اطلاع رسانی درست می کند، در فهرست رسانه های مخالف آمریکا قرار می گیرد که در نتیجه آمریکا برای ایجاد ممانعت از اطلاع رسانی توسط آن رسانه اقدام می کند.

مهدوی در ادامه خاطرنشان کرد: آمریکا تلاش می کند تا از این طریق جنایت های خود در جنگ های جاری و تروریسم اقتصادی را که علیه ملت و دولت ایران به کار بسته است، سرپوش گذاشته و از اطلاع رسانی درباره شکست های مفتضحانه سیاست های واشنگتن، استیصال و درماندگی خود جلوگیری کند.

وی افزود: اگر با نگاهی دقیق تر به این مسائل بپردازیم خواهیم دید که تحلیل ها و پیشگویی ها درباره افول آمریکا و اینکه آمریکا برتری خود را در زمینه های مختلف اقتصادی و نظامی در جهان از دست می دهد، درست هستند و آمریکا با درک این مسئله حالا از طریق نقض صریح آزادی بیان به دنبال سرپوش گذاشتن آن است.

او با اشاره به اینکه نقض آزادی بیان با مانع تراشی در برابر رسانه ها از سوی آمریکا صورت می گیرد، گفت: آمریکا خود آزادی بیان را در صدر شعارهای خود قرار داده است و از آن برای سرکوب و تضعیف سایر کشورها و پیشبرد اهداف استعماری خود استفاده می کند. با کارها و رویه پستی که دولت آمریکا در پیش گرفته است در واقع افول خود را سرعت بخشیده زیرا این اقدامات پرده از چهره آمریکا  برداشته و صورت واقعی این نظام استثمارگر را نمایان می سازد.

وی در پایان گفت: رفتار و کردار آمریکا امروز به وضوح به جهانیان نشان می دهد که اساس و مبنای تروریسم دولتی توسط واشنگتن گذاشته شده است و این تروریسم متاسفانه هرروز ابعاد گسترده تری به خود می گیرد.

کد خبر 4848078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =