انقلاب اسلامی ایران مسیر هدایت در جهان است

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: امروز جهان مانند کف دست بوده و تمام نحله ها، عقاید و اندیشه ها به خوبی دیده و شناخته می شود بنابراین انقلاب تنها مسیر هدایت در جهان است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح یکشنبه در جمع طلاب حوزه‌های علمیه شهر بیرجند بیان کرد: تمام نعمت‌های ظاهری و باطنی با هیچ عددی قابل شمارش نیست بنابراین همواره باید شکرگزار باشیم.

وی با بیان اینکه وجود مقدس و بی نیاز خداوند سرچشمه تمام نعمت‌ها است، اظهار کرد: نعمت‌هایی که خداوند به انسان داده به قدری زیاد و متنوع بوده که نمی‌توان افضل آنها را پیدا کرد.

آیت الله عبادی هدایت را افضل نعمت‌ها دانست و بیان کرد: اگر نعمت هدایت نباشد دیگر نعمت‌ها خاصیتش را از دست می‌دهند.

وی خطاب به طلاب حاضر در جلسه بیان کرد: شما بهترین شاخه تحصیل را انتخاب کرده‌اید که اگر شرایط لازم را رعایت کنید، شخصیتتان هم بهترین می‌شود.

آیت الله عبادی با بیان اینکه خداوند در خلق انسان سیر وصول به کمال نامتناهی را در قالب یک فرمول برایش تعیین کرده است، افزود: اگر انسان این مسیر را به صورت هدفمند طی کند، اخلاق، رفتار و سیاستش تغییر می‌کند و اشرف مخلوقات محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه هر جا انسان از این فرمول خارج شود به ضلالت کشیده می‌شود، افزود: انسان با خروج از مسیر هدایت هرگز به هدف اصلی و نهایی خود نمی‌رسد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: امروز از نظر علمی، تکنیک و تکنولوژی در جامعه کمبودی نیست اما وقتی بشر گمراه است، این نعمت‌ها هم کارساز نیست.

وی با بیان اینکه تمام آنچه وجود دارد حتی علم به ضرر انسان گمراه است، اظهار کرد: علم مانند زهر بوده و همانگونه که از زهر رتیل بهترین دارو ساخته می‌شود، علم هم باید تقوا و ایمان ترکیب و بهترین‌ها ساخته شود.

آیت الله عبادی امروز کمبود علم نداریم اما کمبود عالم در قالب مطهری داریم، گفت: اگر اندیشه مطهری بود از سرمایه‌های بزرگ طبیعی، علمی، صنعتی و تکنیکی مدینه فاضله ساخته می‌شد و دیوانه‌ها هوشیار می‌شدند.

وی با اشاره به دهه فجر انقلاب بیان کرد: همانگونه که فرعون، حضرت موسی را قبول داشت اما با او می‌جنگید، کسانی که با انقلاب می‌جنگند هم آن را قبول دارند.

آیت الله عبادی با بیان اینکه کارشناسان اروپایی معتقدند که اگر اروپا خصمانه با انقلاب اسلامی برخورد نمی‌کرد، انقلاب می‌توانست ورشکستگی‌های فرهنگی اروپا را جبران کند، گفت: اگرچه اروپایی‌ها با امام (ره) جنگیدند اما زمان رحلت ایشان پرچم سیاه در تمام کشورهای جهان برافراشته شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: در شرایط کنونی همه معتقدند که رهبر حکیم انقلاب انسانی متفاوت با دیگران بوده و راه حق و راه خداوند است اما برخی این حقیقت را نمی‌پذیرند.

وی با بیان اینکه فجر انقلاب با کمک دست غیب خداوند حاصل شد، گفت: در شرایطی که کسی نمی‌توانست اسم امام (ره) را ببرد و ظلم بیداد می‌کرد، انقلاب حاصل شد.

آیت الله عبادی انقلاب اسلامی را معجزه خداوند دانست و گفت: امروز جهان مانند کف دست بوده و تمام نحله ها، عقاید و اندیشه‌ها به خوبی دیده و شناخته می‌شود بنابراین انقلاب مسیر هدایت در جهان است.

کد خبر 4848259

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =