قوانین غیر منعطف بیش از دشمن خارجی به تولیدکننده ضربه زده است

بیرجند-در دیدار فعالان اقتصادی و نمایندگان اتاق بازرگانی بیرجند با فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) مسائلی چون انتقاد از قوانین خشک و غیر منعطف و لزوم حمایت از تولیدکننده در شرایط تحریم مطرح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا امینی، رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند صبح دوشنبه در دیدار با فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی اظهار کرد: ما فعالان اقتصادی به عنوان یک سرباز عرصه تولید وظیفه داریم در جنگ نابرابر اقتصادی مسئولیت خود در قبال میهن را انجام دهیم.

وی بیان‌کرد: البته در شرایط فعلی بیش از دشمن خارجی در برابر فعال اقتصادی قوانین خشک، غیر منعطف و در بسیاری موارد چند پهلو وجود دارد که ایجاد مانع کرده است.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی بیرجند گفت: قانون‌گذار و مجری قانون باید شرایط اقتصادی و جنگ اقتصادی را دریابد چرا که نمی‌توان با قوانین معمولی و تدوین شده برای شرایط عادی در نبرد اقتصادی به موفقیت رسید.

علیرضا خامه‌زر، رئیس کمیسیون مدیریت واردات و توسعه صادرات اتاق بازرگانی بیرجند نیز با تأکید بر اینکه در خراسان‌جنوبی برخی محافظه‌کاری‌ها شرایط را برای فعالان اقتصادی سخت‌ترکرده است، گفت: همه این موارد باعث شد که سهم ما در اقتصاد کشور کم باشد.

وی با بیان اینکه سال گذشته تنها ۳۲ میلیارد دلار صادرات داشته‌ایم، بیان‌کرد: ما در حوزه نفوذ اقتصادی در جهان نتوانسته‌ایم موفقیت چندانی داشته باشیم و این در حالی است که برخی کشورها که در حد جمهوری اسلامی نیستند چندین برابر بیش از ما صادرات کرده‌اند.

سید حسین خیریه رئیس کمیسیون اقتصادی اتاق بازرگانی بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: جنگ و جبهه مسائل و شرایط خاص خود را می‌طلبد که این مهم باید در جنگ اقتصادی نیز مد نظر قرار گیرد.

خواست فعالان اقتصادی تأمین امنیت سرمایه‌گذاری است

وی با اشاره به اینکه ما هیچ چیز غیر از امنیت اقتصادی و امنیت سرمایه‌گذاری نمی‌خواهیم، بیان‌کرد: این امنیت اقتصادی گاه توسط دستگاه‌ها و نهادهای مختلف آسیب می‌بیند.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بیرجند گفت: نمونه آسیب دیدن این امنیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری بحث ممنوعیت صادرات برخی از کالاها چون خوراک دام و طیور و تصمیمات متعدد در این زمینه است که هنوز در بسیاری موارد به نتیجه مطلوب نرسیده است.

خیریه با اشاره به اینکه قوانین و مقررات اقتصادی باید چابک‌تر از این باشد، یادآور شد: کارخانه خود را بر مبنای صادرات ساخته‌ام ولی وقتی یک دفعه ممنوعیت صادرات خوراک دام و طیور رخ داد و مجبور به کاهش میزان تولید شدم.

وی گفت: در شرایط جنگ اقتصادی هیچگاه به دنبال سود نبوده‌ام ولی نمی‌خواهیم که با قوانین متضاد و سخت هم از بین هم برویم.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بیرجند یادآور شد: خواست ما تأمین امنیت سرمایه‌گذاری در خراسان‌جنوبی است.

عبدالرضا حیدری، مسئول بسیج اصناف خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه نهایت توان خود را برای پیگیری مطالبات فعالان اقتصادی در حد مقدورات داشته‌ایم، گفت: تشکیل شورای تخصصی بسیج اصناف در حال راه‌اندازی است.

وی یادآور شد: این شورای تخصصی متشکل از ۹ نفر است که کارگروه‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف ذیل این شورا وجود خواهد داشت.

گفتنی است در پایان مراسم دفتر شورای تخصصی بسیج تجار و فعالان اقتصادی در محل اتاق بازرگانی بیرجند افتتاح شد.

کد خبر 4849444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =