رشد ۱۲ برابری جمعیت در حاجی آباد و امیرآباد نگران کننده است

بیرجند-معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: ثبت رشد جمعیت در بیرجند طی ۲۰ سال گذشته دو درصد و در روستاهای امیرآباد و حاجی آباد ۱۲ درصد بوده که نیازمند توجه است.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم تنها ظهر دوشنبه در نشست کارگروه پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد ستاد استانی بازآفرینی شهری با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرک‌های اقماری بیرجند بیان کرد: بر اساس اعلام مرکز بهداشت، روستای حاجی آباد و امیرآباد ۲۲ هزار و ۳۰۰ نفر جمعیت داشته که رشد بیش از ۱۱ برابر را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه بر اساس برآوردها تا ۱۰ سال آینده جمعیت این روستاها به ۴۰ هزار نفر می‌رسد، اظهار کرد: باید متولیان در راستای کاهش ساخت و سازهای غیر مجاز و مهاجرت‌ها تدبیری بیاندیشند.

معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین جمعیت روستاهای اطراف بیرجند از ۲۰ سال گذشته تاکنون هفت برابر رشد داشته که نیازمند توجه است.

تنها ادامه داد: طی این مدت ثبت رشد جمعیت در بیرجند دو درصد و در روستاهای امیرآباد و حاجی آباد ۱۲ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه با وجود توسعه بی رویه و الحاق‌ها، باز هم ساخت و سازهای بی رویه‌ای در خارج از محدوده در روستاها وجود دارد، افزود: طی دو سال گذشته بیشتر ساخت و سازهای غیرمجاز روستاهای حاجی آباد و امیرآباد در اراضی ملی بوده است.

کد خبر 4849654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =