تنور انتخابات درچهارمحال وبختیاری داغ شد/ رقابت ۷۲ نامزد

شهرکرد- رقابت انتخاباتی ۷۲ نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در چهارمحال و بختیاری برای چهار کرسی مجلس آغاز شده است و هم اکنون تنور انتخابات در این استان داغ تر از گذشته شده است.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: انتخابات مجلس یکی از مهمترین انتخابات‌های سرنوشت ساز در مسیر قانون گذاری، توسعه و پیشرفت کشور به شمار می‌رود. از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ۱۰ دوره انتخابات مجلس برگزار شده است.

استان چهارمحال و بختیاری با جمعیت ۹۶۰ هزار نفری، چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. این استان دارای چهار حوزه انتخابیه لردگان و خانمیرزا، حوزه انتخابیه بروجن، حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ، کیار و دهستان دستگرد و حوزه انتخابیه شهرکرد، بن و سامان است.

شامگاه روز چهارشنبه همزمان با سراسر کشور تبلیغات کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در چهارمحال و بختیاری آغاز شد و ۷۲ نفر برای نشستن بر چهار صندلی مجلس رقابت می‌کنند.

روند تبلیغات کاندیداها از چهارشنبه شب آغاز شد و تا بامداد پنج شنبه هفته آتی ادامه خواهد داشت.

هم اکنون تنور انتخابات در این استان با آغاز تبلیغات نامزدها داغ‌تر از گذشته شده است.

از تعداد کل نامزدهای انتخاباتی ۱۹ نامزد در حوزه انتخابیه شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان برای یک کرسی مجلس شورای اسلامی رقابت می‌کنند رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۷۲ نفر برای نشستن بر چهار صندلی مجلس در این استان رقابت می‌کنند.

جعفر مردانی بیان کرد: از تعداد کل نامزدهای انتخاباتی ۱۹ نامزد در حوزه انتخابیه شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان برای یک کرسی مجلس شورای اسلامی رقابت می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: ۱۸ نامزددر حوزه انتخابیه شهرستان بروجن، ۱۸ نامزد در حوزه شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا و ۱۷ نامزد نیز در حوزه انتخابیه شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وی بیان کرد: نامزدها انتخابات تا پنج شنبه هفته آینده می‌توانند تبلیغات داشته باشند.

۷۳۷ شعبه اخذ رأی در چهارمحال و بختیاری فعال می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای برگزاری انتخابات بیان کرد: ۷۳۷ شعبه اخذ رأی در چهارمحال و بختیاری در روز برگزاری انتخابات فعال می‌شود.

وی عنوان کرد: از تعداد کل شعبه‌های اخذ رأی در استان چهارمحال و بختیاری ۳۴۷ شعبه اخذ رأی شهری و ۳۹۰ شعبه اخذ رأی روستایی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۱۶ هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات در این استان را تشکیل می‌دهند، بیان کرد: این افراد شامل هیئت‌های اجرایی، نیروهای نظارتی و بازرسی و نیروی تأمین امنیت انتخابات است.

تعیین فضاهای مشخص در شهرها برای تبلیغات نامزدها

هم اکنون فضاهای مشخصی در شهرهای استان چهارمحال و بختیاری برای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی از سوی شهرداری در نظر گرفته شده است.

سرپرست شهرداری شهرکرد در این زمینه گفت: بیش از ۴۵ مکان در حاشیه معابر، خیابان‌ها و میادین پرتردد مرکز استان برای انجام تبلیغات عادلانه داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایجاد می‌شود.

محمدرضا امیدی اظهار کرد: در این مکان‌های موقت، نامزدهای این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت رایگان می‌توانند نصب پوسترها و تبلیغات خود را در مدت زمان قانونی انجام دهند.

کد خبر 4852031

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =