انتخابات فرصتی برای همگرایی/ آسیب در تجمعات ناشی از سوء تدبیر است

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه انتخابات مجلس فرصتی برای همگرایی است، گفت: اگر ما دیدیم این تجمعات انتخاباتی همراه خود آسیب‌هایی دارد مشخص می‌شود ما سوءتدبیر داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن دعوت همگان به تقوای الهی اظهار داشت: قلب سلیم با انجام واجبات و پرهیز از محرمات محقق می‌شود. قلب سلیم با یاد خدا و نماز و روزه و توسل و ذکر حاصل می‌شود.

وی با بیان اینکه هرچه مسئولیت انسان در جامعه سنگین‌تر باشد نماز و روزه و انجام مستحبات و … نیز برای انسانی که مسئولیت بیشتری دارد لازم‌تر است، تصریح کرد: لذا می‌بینیم که بر پیامبر گرامی اسلام نماز شب واجب‌می شود چراکه خداوند می‌فرماید ما می‌خواهیم حرف بزرگی با تو بزنیم و مسئولیت سنگینی به تو بدهیم. آمادگی روحی با ذکر خدا و انجام واجبات و پرهیز از کارهای زشت میسر می‌شود.

امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: امید است خداوند این توفیق را به ما عنایت کند که با یاد خدا از آن قلب سلیم برخوردار باشیم.

راهیپمایی ۲۲ بهمن با شکوه و عظمت برگزار شد

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه از حضور مردم و اقشار مختلف در جشن‌های دهه فجر که اوج آن حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بود و با شکوه و عظمت برگزار شد کمال تقدیر و تشکر را داریم، گفت: مردان و زنان، پیرها و جوانان همه در جشن‌های دهه فجر تشریک مساعی داشتند اما حضور جوانان و نوجوانان بسیار پررنگ و پرمعنا بود.

وی یادآور شد: از همه نهادهای مردمی و دستگاه‌هایی که در برگزاری این جشن‌ها تلاش کردند کمال تشکر را داریم.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه ما در این هفته هم ولادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س) را در پیش داریم و هم ولادت فرزند بزرگوارش امام‌خمینی (ره)، تصریح کرد: البته در این دقایق کوتاه راجع به حضرت زهرا سخن‌گفتن امکان پذیر نیست و انسان نمی‌تواند حق مطلب را ادا کند.

حضرت فاطمه خیر کثیر است و می‌طلبد خود را به این‌خیر کثیر متصل کنیم

حجت الاسلام شاهرخی خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه خیر کثیر است و می‌طلبد خود را به این‌خیر کثیر متصل کنیم و از او بهره ببریم و بندگی و اطاعت خدا را یاد بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه زهرای اطهر کسی بود که در محیط خانه امام علی از او راضی و خشنود بود، در دفاع از ولایت و امامت در همه عرصه‌ها حضور یافت و حجاب و عفاف و فضائل را به همراه خود در همه عرصه‌ها داشت، افزود: این است که فاطمه زهرا الگو و سرمشق برای ائمه است و ما هم از ائمه درس می‌گیریم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه در این ایام اندیشمندان و فرزانگان این شخصیت بزرگ را به بانوان و مردم و جوانان ما معرفی کنند، کما اینکه امام راحل هم می‌فرماید سرمشق ما حضرت زهرا است، گفت: ولادت امام (ره) نیز هدیه‌ای بود که از سوی خدای‌متعال به مردم ما داده شد و امام با ایثار و جهاد ملت ما را از سلطه دیگران بیرون آورد.

روز دوم اسفند روز سرنوشت سازی برای ملت ایران است

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه در دو خطبه در باب انتخابات صحبت کردم، در دیدار با گروه‌ها نیز صحبت کرده ام، تصریح کرد: روز دوم اسفند روز سرنوشت سازی برای ملت ایران است، روز تجلی مشارکت مردم در سرنوشت خودشان است و رشد فرهنگی و ایمانی خود را به‌نمایش می‌گذارند.

وی با تاکید بر اینکه از ابتدای انقلاب نظام سلطه و بلندگوهای دشمن در صدد این بودند که مشارکت‌مردم را پایین بیاورند اما با یاری خدا و بصیرت مردم در هر مقطعی مشت‌محکمی بر دهان یاوه‌گویان زده شد، خاطرنشان کرد: جهان خواران بدانند تا ابد اندوه و حسرت اختلاف در میان مردم بر دلشان باقی می‌ماند. باید همیشه در این حسرت باقی بمانند.

رفتار و گفتار نماینده مجلس باید با قصد خدمت باشد و برای جاه و مقام نباشد

امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه تمام کسانی که به گونه‌ای بر حسب وظیفه و به خاطر خدا به صحنه آمده اند و به نیت خدمتگزاری آمده اند، باید از او تشکر کنیم، اظهار داشت: اما بدانیم نمایندگی مجلس عصاره فضائل ملت است و تمام خوبی‌ها باید در نماینده جمع باشد و بنابراین باید در راستای خوبی‌ها حرکت کند و این آمادگی از جهت شخصیتی در او باشد که مجمع فضیلت‌ها باشد.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه کسی مانند شهید سلیمانی می‌گوید من خود را کاندیدای تیر و گلوله دشمن کردم و در کوه‌ها و بیابان‌ها به دنبال قاتل خودم می‌گردم، تصریح کرد: کاندیداهای مجلس هم باید خود را به این معیارها نزدیک کنند و کاندیدای رأی مردم باشد. باید رفتار و گفتارش قصد خدمت باشد و برای جاه و مقام نباشد.

نکند به خاطر کسب رأی نماهنگ‌هایی پخش کنیم یا کاری کنیم که در آن فعل حرام باشد، مسئولین در این جهت حساسیت لازم داشته باشند

وی با تاکید بر اینکه کاندیداها توانایی خود را بگویند، اگر می‌خواهند گذشته‌را نقد کنند بدانند بین نقد و نفی تفاوت است، برخی طوری صحبت می‌کنند گویا نظام اسلامی هیچ کاری نکرده است در حالیکه فعالیت‌های نظام اسلامی شگفت انگیز بوده است، افزود: از اسراف در تبلیغات پرهیز شود، از بیت المال استفاده نشود، نکند به خاطر کسب رأی نماهنگ‌هایی پخش کنیم یا کاری کنیم که در آن فعل حرام باشد، مسئولین که وظیفه اجرایی و نظارت دارند در این جهت حساسیت لازم داشته باشند، برخی برای کسب آرا اقداماتی می‌کنند که‌حرام و خلاف شرع‌است.

خطیب جمعه خرم آباد خطاب به داوطلبان نمایندگی مجلس با اشاره به اینکه وعده‌های نشدنی به مردم ندهید، وعده‌های دروغین ندهید، اظهار داشت: انتخابات فرصتی برای همگرایی و اتحاد است، فرصتی است برای اینکه اقوام‌مختلف متحد شوند. نکند ما تدابیری به کار ببریم که ایجاد اختلاف در بین اقوام کنیم، به گونه‌ای عمل کنیم که ایجاد نزاع شود.

داوطلبان بدانند که مسئولین ستادهای آن‌ها هرکاری انجام دهند در قبال آن مسئول هستند

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه داوطلبان بدانند که مسئولین ستادهای آنها و افراد نزدیک به آنها هرکاری انجام دهند در قبال آن مسئول هستند و باید پاسخگو باشند، تصریح کرد: جمعیت‌های چند هزار نفری حاضر در جشن‌های انقلاب را دیدید و هیچ مشکلی ایجاد نشد، نزاعی هم به وجود نیامد.

وی با تاکید بر اینکه اگر ما دیدیم این تجمعات انتخاباتی همراه خود آسیب‌هایی دارد مشخص می‌شود ما سوءتدبیر داریم، حالا یا عمداً یا سهواً یا تحت تأثیر هیجانات، افزود: طبیعتاً شورای تأمین همه اینها را رصد خواهد کرد که این اتفاقات رخ ندهد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه مردم لرستان متدین و انقلابی هستند، اقتضای عزت و شرافت و کرامت مردم استان ما این‌نیست که در فلان شهر از استان رده انتخابات قرمز و زرد و خاکستری است، این از نجابت و شرافت شهرهای ما به دور است، گفت: باید مسئولین و شورای تأمین تدابیری اتخاذ کنند. شاید لازم باشد هر از چندگاهی داوطلبان را بیاورند جلسه بگذارند تا چیزی که برای‌اتحاد و سربلندی ملت است نتیجه عکس نداشته باشد.

کد خبر 4852549

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =