۲۸ سامانه ثبت تخلف سرعت در اصفهان به بهره برداری می رسد

اصفهان-معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری استان اصفهان گفت:سرعت یکی از عوامل موثر در تصادفات جاده ای است و بر این اساس تا پایان امسال ۲۸ سامانه ثبت تخلف سرعت در اصفهان به بهره برداری می رسد.

محمدعلی صلواتی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلام خبر افتتاح دو مجتمع خدماتی-رفاهی بین راهی در محورهای نایین-اردستان و شهرضا-آباده که از محورهای اصلی و ترانزیتی کشور است، اظهارداشت: مجتمع خدماتی-رفاهی بین راهی محور نایین-اردستان با اعتبار بالغ بر ۴۳ میلیارد ریال و مجتمع محور شهرضا-آباده با اعتبار بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث شده است.

وی با بیان اینکه بخش دولتی در احداث راه های دسترسی و نصب تابلوها به این دو مجتمع خدماتی-رفاهی بین راهی یاری رسانده، تصریح کرد: بخش دولتی با حمایت و تشویق سرمایه گذاران کوشیده تا با احداث این مجتمع های خدماتی-رفاهی بین راهی در جهت رفاه حال مسافران و رانندگان و افزایش ایمنی سفر بکوشد.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان با بیان اینکه پنجاهمین مجتمع خدماتی-رفاهی بین راهی در استان اصفهان تا پیش از ایام نوروز هم به بهره برداری می رسد، افزود: مجتمع مذکور در ابتدای محور اردستان-نایین واقع شده است و با راه اندازی این مجتمع، محور اردستان-نایین از نظر تعداد مجتمع های خدماتی-رفاهی به محور جامعی تبدیل می شود.

وی با اشاره به کلنگ زنی دو مجتمع خدماتی-رفاهی بین راهی در ایام الله دهه فجر گفت: این مجتمع های کلنگ زنی شده در محورهای شهرضا-آباده و شهرضا-دهاقان قرار گرفته است.

افتتاح سه راهدارخانه پُشته؛ انارک؛ طرقرود در ایام الله دهه فجر

صلواتی با تاکید بر ارتقا خدمات رفاهی به مسافران و ایمنی راه ها ابراز داشت: در ایام الله دهه فجر سه راهدارخانه پُشته در محور سمیرم-یاسوج و راهدارخانه انارک در محور نایین-خور و راهدارخانه طرقرود در محور قدیم نطنز-اصفهان به بهره برداری رسید.

وی با تاکید بر نقش مهم راهدارخانه ها در تسهیل تردد شهروندان به ویژه در ایام زمستان و نوروز گفت: با توجه به نیازهای محورهای استان در جهت امدادرسانی، راهدارخانه ها مکان یابی می شوند و در ایام دهه فجر این سه راهدارخانه با اعتبارات دولتی بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.

ارائه خدمات به رانندگان پایانه بار امیرکبیر

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان با اشاره به ارتقا خدمات به رانندگان حمل و نقل بار در پایانه بار امیرکبیر بیان داشت: مجموعه تسهیلاتی برای رانندگان، در پایانه بار امیرکبیر با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال در سال جاری تخصیص پیدا کرد و در ایام دهه فجر به بهره برداری رسید.

احداث پلهای عابر پیاده در تنگنای اعتبارات دولتی با هدف افزایش ایمنی تردد شهروندان

وی افزود: با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی با به کارگیری از ظرفیت بخش خصوصی در جهت افزایش ایمنی تردد شهروندان سه دستگاه پل عابر پیاده در ایام دهه فجر به بهره برداری رسید و چهار دستگاه عابر پیاده هم کلنگ زنی شد.

صلواتی استفاده از ظرفیت تبلیغاتی در راه ها را در جذب سرمایه گذاری موثر دانست و اضافه کرد: بالغ بر ۴ هزار و ۸۰۰ مترمربع ظرفیت تبلیغاتی به محورهای استان اصفهان افزوده شده است که این مهم در دهه فجر مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی اشاره ای هم به ایمنی جاده ها داشت و افزود: سرعت یکی از عوامل موثر در تصادفات جاده ای است که شش سامانه ثبت تخلف سرعت در محور کنارگذر غربی، محور شهید کاظمی، به بهره برداری رسید.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان با اعلام اینکه تا پایان امسال ۲۸ سامانه ثبت تخلف سرعت هم افزوده می شود، ابراز داشت: مجموعه پروژه هایی که در ایام دهه فجر به بهره برداری رسید و یا کلنگ زنی شد بالغ بر ۴۷۰ میلیارد ریال و در مجموعه بازرگانی، فنی و مدیریت راه ها بوده است.

کد خبر 4852769

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =