مشکلات اساسی و عمده مردم در هیئت های اندیشه ورز بررسی شود

کرمان - فرمانده سپاه ثارالله کرمان با تاکید بر لزوم رصد مشکلات جامعه گفت: باید هر ماه یکی از مشکلات اساسی و عمده مردم در هیئت های اندیشه ورز مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامعلی ابوحمزه صبح شنبه در جلسه اندیشه‌ورزی بسیج کارمندان در سالن پیامبراعظم استانداری کرمان بیان داشت: یکی از تدبیرهایی که مقام معظم رهبری مطرح کردند تشکیل هیئت‌های اندیشه ورز بود که چند سال قبل به عنوان فرهنگ مطرح شد و بسیاری از مسائل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و… را در بر می‌گیرد.

وی افزود: یکی از نکاتی که مطرح شد این بود که ایشان به شدت در استفاده نکردن از لغات غربی حساس هستند و به دنبال جایگزین کردن لغات ایرانی اسلامی هستند که در این راستا هیئت‌های اندیشه ورز مطرح و فعال شدند و ثمرات بسیاری هم به دنبال داشتند.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان گفت: هیئت‌های اندیشه ورز باید در چهار محور رصد تهدیدات، رصد آسیب‌ها، رصد فرصت‌ها و تعیین راهکارها کار کنند لذا ما در کنار فرصت‌ها باید به بحث تهدیدات و آسیب‌ها بپردازیم ضمن اینکه از دل تهدیدات آسیب‌ها و فرصت‌ها اگر درست و دقیق مطالعه شود می‌توانیم راهکارهای منطقی و اجرایی پیدا کنیم.

وی یادآور شد: پیشنهاد می‌کنم با یک اولویت دقیق بحث تهدیدات، آسیب‌ها و فرصت‌ها را در دستور کار قرار دهیم و در طول سال خروجی کار هیئت‌های اندیشه ورز باید به این خروجی ختم شود که منجر به کاهش آسیب‌ها و تهدیدات شود.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان اظهار داشت: بحث مطالبه گری هم در هیئت‌های اندیشه ورز باید مد نظر باشد این هیئت‌ها در پایان سال باید به یک جمع‌بندی برسند و در نتیجه کاهش آسیب‌ها را داشته باشند.

ابوحمزه گفت: نظارت میدانی هم باید در کنار کارهای خوب و ارزنده دیگر در دستور کار قرار گیرد و بهترین کسانی که می‌توانند نظارت کنند و در این نظر سنجی قرار گیرند مردم هستند.

وی تصریح کرد: هیئت‌های اندیشه ورز یک قالب و چارچوبی دارند که می‌توانند به نوعی اتاق فکر و تصمیم‌گیری مدیران باشد همچنین این هیئت‌ها باید به سمت ابتکار و نوآوری حرکت کنند و با استفاده از افراد زبده و با تجربه اشکالات و ایرادات را مرتفع کنند.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان افزود: پیشنهاد می‌کنم مشکلات جامعه را رصد کنیم ببینیم مشکلات اساسی و عمده مردم چیست و هر ماه یک مشکل را در دستور کار قرار دهیم ضمن اینکه به انتقادات احترام می‌گذاریم. همه باید به هم کمک کنیم زیرا همه در یک کشتی نشسته‌ایم و به سوی یک هدف حرکت می‌کنیم و کشور را با همدلی بسازیم و در این راه آن چیزی که به ما کمک خواهد کرد وحدت و انسجام ملی است که هر کس به نوبه خود مشکلی را حل کند.

کد خبر 4852845

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =