نمایشگاه‌های فرهنگی و اقتصادی در کشورهای اروپایی برپا شود

‌ قزوین- استاندار قزوین گفت: با برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی و اقتصادی باید رویکرد مردم دیگر کشورها نسبت به ایران را تغییر داده و به توسعه مناسبات کمک‌ کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، هدایت الله جمالی پور در پنجاه و نهمین جلسه شورای گفتگو که روز شنبه در استانداری قزوین برگزار شد، با تبریک میلاد خجسته فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: فعالیت اتاق بازرگانی در حوزه تجارت در شرایط تحریم ارزشمند است و یکی از ظرفیت‌های موجود در کشورهای cis است که بستر خوبی در تجارت دارند و ما نیز محصولات خوبی داریم که می‌تواند بازار هدف ما برای صادرات و سرمایه گذاری باشد.

وی بیان کرد: قزاقستان بستر خوبی دارد و ما قادریم در کشاورزی و دامداری به توسعه روابط با آنها فکر کنیم و از موقعیت این کشور برای صادرات به سایر کشورها هم استفاده کنیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: قزاق‌ها دنبال توسعه روابط با همه کشورها هستند و با مناسبات بین المللی روند خوبی که دارند و به کشور ما هم نیم نگاهی دارند می‌توانیم کارهای مهمی را عملیاتی کنیم.

وی افزود: لازم است نمایشگاه‌های متعددی در کشورهای هدف برگزار کنیم و کالای ایرانی را معرفی کنیم زیرا ما در صنایع غذایی و الکترونیک که محصول رقابتی داریم می‌توانیم بسترهای خوبی را مهیا کنیم، لذا بهتر است یک کمیته کاری تشکیل شده و ظرفیت اقتصادی سیاسی و فرهنگی کشورها بررسی و به سرمایه گذاران اعلام شود.

جمالی پور افزود: باید بیشتر کار کنیم و مناسبات اقتصادی توسعه یابد و در کشور جزیره‌ای عمل نکنیم اگر هر استان جدا کار کند و دنبال ایجاد بندر باشد اشتباه است باید متمرکز عمل کنیم تا منافع ما تهدید نشود هدف ما منافع ملی سپس استانی باشد.

وی اظهار داشت: در تاجیکستان و آذربایجان چند گانه عمل کردیم و تجار بدون برنامه ریزی رفتند و اتفاقاتی رخ داد که بک نوع بازدارندگی ایجاد شد که امروز در تجارت تاثیر گذاشته است.
استاندار قزوین یادآور شد: کمیته مشترک ببن بخش دولتی وخصوصی ابجاد شود و با برپایی نمایشگاه مشترک و توسعه روابط فرهنگی با کشورها ارتباط بیشتری داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: دعوت از میهمان خارجی حتماً باید با هماهنگی وزارت خارجه باشد و ما مطلع باشیم اگر مجوز صادر شد وارد شوند.

استاندار قزوین افزود: هیچ گونه میهمان خارجی بدون هماهنگی وزارت خارجه اجازه ندارد وارد استان شود و دیدار از مکان‌های اقتصادی هم باید مشخص و هرگونه دعوت از افراد و هیئت تجاری و اقتصادی فقط با مجوز وزارت خارجه باشد.

وی ادامه داد: در کشورهای اروپایی نمایشگاه‌های فرهنگی بر پا کنیم و رویکرد ما فرهنگی و اقتصادی باشد زیرا شالوده مناسبات با فرهنگ است تا رویکرد مردم به کشورمان را تغییر دهیم.

کد خبر 4853037

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =