در مدیریت رسانه‌ای و فضای مجازی با ضعف‌های جدی رو به رو هستیم

دانشیار دانشگاه باقرالعلوم (ع) در ارائه گزارشی از کمیسیون تخصصی «چیستی، چرایی و چگونگی تحقق بیانیه گام دوم» گفت: ما در مدیریت رسانه‌ای و فضای مجازی با ضعف‌های جدی رو به رو هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسین هاشمیان در آئین اختتامیه همایش ملی «بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی» که به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در سالن شیخ طوسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، به گزارشی از کمیسیون تخصصی «چیستی، چرایی و چگونگی تحقق بیانیه گام دوم» پرداخت و اظهار داشت: ما با تحلیلی که در محتوای بیانیه گام دوم انقلاب داریم، هم در مقام فهم و هم در مقام تبیین چرایی و همینطور سیاست پردازی برای رسیدن به اهداف بیانیه سه رکن جدی پیش رو داریم.

وی با بیان این که یک رکن بحث امیدافزایی است، گفت: دوم مدیریت جهادی و سوم جوان گرایی است، در مقالاتی که در این کمیسیون ارائه شد، تلاش بر این بود که این سه رکن را اولاً تبیین کنیم و ثانیاً عناصر مرتبط با این سه رکن از جمله فضای مجازی، هنر، مطالعات اجتماعی و رسانه را مورد تأکید قرار دهیم.

رئیس کمیسیون «چیستی، چرایی و چگونگی تحقق بیانیه گام دوم» تصریح کرد: فضای مجازی و امید افزایی توسط دکتر اسماعیلی ارائه و در آن تأکید شد که بیانیه گام دوم انقلاب در فضای امیدآفرینی تدوین شده و اکنون زمینه هجمه به این امید در فضای مجازی است که در این مقاله به خوبی ابعاد این عملیات رسانه‌ای با تأکید بر فضای مجازی مطرح شده و به راهکارهایی در جهت مقابله این بحث پرداخته شد.

وی افزود: محور دیگر بحث، تصویر پردازی بود که دو مقاله در این فضا داشتیم که یک مقاله با عنوان «جهاد آکادمیک برای اقامه جهاد امید آفرینی بود که با یک نگاه انتقادی بحث مدیریت تصویر را به چالش کشیده بود و معتقد بود در این وقایع اخیر بعد از موشک باران پایگاه آمریکایی که ما دست برنده را داشتیم ولی در مدیریت رسانه‌ای با ضعف جدی رو به رو بودیم و آورده‌های خود را نتوانستیم مضاعف کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان با اشاره به این که در حوزه مدیریت جهادی مقاله‌ای با عنوان «تأملی در نسبت بیانیه گام دوم انقلاب و مدیریت جهادی» ارائه شد، اظهار داشت: نگارنده این مقاله سه مسأله سرشت انقلاب، سرگذشت انقلاب و سرنوشت انقلاب را مورد تأکید قرار داده و بحث مدیریت جهادی و سبک مدیریت حضرت امام (ره) و تأسیس ۱۱ نهاد جهادی تا اوایل دهه ۶۰ را مورد اشاره قرار داده بود.

وی گفت: در محور بعدی مقاله‌ای تحت عنوان «چیستی و چرایی و چگونگی جوان گرایی در گام دوم انقلاب اسلامی از منظر مقام معظم رهبری» ارائه شد که تأکید می‌کرد نباید جوان گرایی را در چارچوب فرد و در چارچوب سن ببینیم.

دانشیار دانشگاه باقرالعلوم (ع) خاطرنشان کرد: همین طور در مقاله‌ای به ظرفیت هنر و سینما برای تمدن سازی پرداخته شده بود که عنوان این مقاله «سینما و بیانیه گام دوم انقلاب» بود و در این مقاله نیز به مطالب مهمی اشاره شده بود.

کد خبر 4853408

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =