۷۷ فرصت سرمایه‌گذاری در استان همدان شناسایی شده است

همدان - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان از شناسایی ۷۷ فرصت سرمایه‌گذاری در استان همدان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدناصر محمودی بعدازظهر یکشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه علی‌رغم تحریم‌های صورت گرفته و تلاش‌های استکبار جهانی برای جلوگیری از سرمایه گذاری در کشور ایران میزان سرمایه گذاری و جلب سرمایه گذار در سال جاری ۵۰ درصد افزایش یافته است، گفت: خوشبختانه تحریم‌ها اثرگذار نبوده و با توجه به منابع درآمدی دولت که از مالیات تأمین می‌شود درآمد و مدیریت هزینه در کشور خود بوده است.

وی با بیان اینکه در استان همدان سازمان سرمایه‌گذاری متولی جذب سرمایه گذار است، گفت: طی دو دولت گذشته ۱۱۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌های مختلف در استان همدان صورت گرفته است.

محمودی با بیان اینکه از این میزان ۹۵ میلیون دلار جذب شده و ۲۴ میلیون دلار در حال طی فرآیند برای جذب سرمایه‌گذاری است، اظهار داشت: مجموع سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته برای یک هزار و ۵۵۴ نفر اشتغال به همراه دارد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان به تفکیک به طرح‌ها اشاره کرد و گفت: طرح سرمایه گذاری خارجی به بهره برداری رسیده ۹ مورد؛ طرح سرمایه گذاری خارجی در دست پیگیری یک مورد و طرح سرمایه گذاری خارجی در دست پیگیری که نیازمند تمدید است نیز ۲ مورد در استان همدان وجود دارد که در مجموع ۱۲ طرح را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در استان همدان ۷ نیروگاه خورشیدی با توان ۵۱ مگاوات فعال است، گفت: جلساتی با سرمایه‌گذارانی از کشورهای اندونزی اتریش و اعضای سازمان جهانی گردشگری انجام و مذاکراتی برای سرمایه‌گذاری در استان همدان صورت گرفته است.

محمودی از برگزاری ستاد سرمایه‌گذاری با محوریت استاندار همدان خبر داد و با بیان اینکه ۷۷ فرصت سرمایه‌گذاری در استان همدان شناسایی شده و در چند بخش تقسیم شده است، گفت: از این تعداد ۲۴ فرصت در اولویت است.

وی با تاکید بر اینکه مذاکراتی با سرمایه گذاران خارجی از جمله ترکیه و آلمان در زمینه تولید تجهیزات پزشکی ضمن هماهنگی با وزارت بهداشت صورت گرفته است، ادامه داد: با سرمایه گذارانی از کشور ترکیه برای ایجاد باغ ویلاها مذاکرات لازم صورت گرفته و توافقات اولیه آن با شهرداری انجام شده است به طوری که ۶۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این زمینه انجام خواهد شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان از تدوین کتابچه فرصت‌های سرمایه گذاری استان همدان خبر داد و با بیان اینکه طی دو سال گذشته ۶ هزار پرونده فرار مالیاتی در ستاد درآمد استان همدان شناسایی شد که مشغول بررسی پرونده‌ها هستیم، گفت: با این اقدام به دنبال آنیم تا فشار به اقشار کم درآمد کمتر شود و افرادی که باید مالیات پرداخت کنند شناسایی شوند.

وی با بیان اینکه در مولد سازی دارایی‌های دولت شناسایی اموال مازاد بر نیاز در دستور کار است، گفت: سال جاری درآمدهای استان همدان ۸۶۶ میلیارد تومان بوده است که از این میزان ۱۸ درصد مربوط به دستگاه‌های اجرایی و مابقی مالیاتی است و از ۷۲۰ میلیارد تومانی که مالیاتی است ۹۰ درصد آن محقق شده است.

کد خبر 4854576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =