مردم به دنبال نماینده عمل‌گرا/ تنها به شعارها نمی‌توان بسنده کرد

بیرجند- مردم معتقدند برای شناخت نماینده اصلح نمی‌توان به شعارهای انتخاباتی نامزدها بسنده کرد بلکه باید دریافت که در مسئولیت‌های قبلی چقدر گره گشایی داشته‌اند.

خبرگزاری‌مهر گروه استان‌ها: وقتی برای یک کار کوچک شخصی می‌خواهیم وکیل انتخاب کنیم ده‌ها باید و نباید را مد نظر قرار داده و از چندین صاحب نفر و کارشناس سوال و جواب می‌کنیم که کدام یک از وکلای مطرح شهر می‌توانند مشکل من را از طریق قانونی رفع کنند.

حال تصور کنید موضوعی که می‌خواهیم برای آن نماینده و وکیل انتخاب کنیم، اجتماعی و مربوط به یک شهر و استان است، بی‌شک در این شرایط دقت در انتخاب وکلا و یا به عبارت دقیق‌تر نمایندگان برای حل مشکلات جامعه از طریق نظارت و قانون‌گذاری بیشتر می‌شود.

محمد خدابخشی از پرستاران و شهروندان بیرجندی در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: به نظر من نماینده‌ای اصلح است که در آینده در مجلس شورای اسلامی تحت هیچ شرایطی از حقیقت کوتاه نیاید و با رایزنی‌های غیر معقول و خلاف رأی خود را تغییر ندهد.

نماینده در مسیر آرمان‌های انقلاب ثابت قدم باشد

وی بیان‌کرد: از طرف دیگر نماینده باید پایبند به انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن باشد چرا که امروزه بر همگان ثابت شده که استقلال و عزت در این کشور جز با استقامت در مسیر ارزش‌های انقلاب اسلامی محقق نمی‌شود.

فرشته تقی‌زاده دانشجوی بیرجندی نیز در گفت‌وگو با مهر بیان‌کرد: در کشور ما به ویژه در حوزه اقتصاد مشکلات و مسائل عدیده‌ای وجود دارد که ریشه بسیاری از این مشکلات خلاء‌های قانونی و یا قوانین نامتناسب با شرایط امروز کشور است.

وی اظهار کرد: از این جهت باید فردی را به عنوان نماینده مجلس انتخاب کنیم که هم به جزئیات این مشکلات واقف بوده و هم توان ارائه طرح‌هایی با همکاری سایر نمایندگان برای رفع این خلاء‌های قانونی داشته باشد.

نماینده خستگی‌ناپذیر انتخاب کنیم

تقی‌زاده یادآور شد: از طرف دیگر نماینده مجلس باید خستگی‌ناپذیر در مسیر خدمت به مردم بوده و در واقع جهادی عمل کند.

لیلا بهمنی کارشناس ارشد حقوق نیز در این زمینه به مهر گفت: نماینده دو مسئولیت مهم قانون‌گذاری و نظارت را بر عهده دارد و از این منظر باید حداقل آگاهی نسبی به قوانینی که از قبل تصویب شده، داشته باشد.

وی اظهار کرد: به عنوان مثال چگونه می‌توان از نماینده‌ای انتظار نظارت بر مسئولین در زمینه اجرا شدن قوانین مرتبط با اقتصاد مقاومتی را داشت که خود او آگاهی چندانی از این قوانین ندارد.

این شهروند خراسان‌جنوبی یادآور شد: از طرف دیگر نماینده باید شجاعت این اعمال نظارت را نیز داشته باشد و تحت تأثیر جریانات ثروت و قدرت و یا به دلیل وابستگی به احزاب سیاسی از این حق قانونی که ملت به او واگذار کرده، عدول نکند.

حجت‌الاسلام احمد رضایی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی نیز در گفت‌وگو با مهر گفت: یک نماینده اصلح در گام اول باید مؤمن و انقلابی باشد چرا که در این صورت مهر تأیید بر قوانینی که تضادی با مبانی و ارزش‌های انقلابی و اسلامی دارد، نخواهد زد.

وی بیان‌کرد: همچنین نماینده اصلح حتماً یک فرد جهادی و پر تلاش است تا بتواند در شرایط ویژه کشور از منظر اقتصادی مشکلات مردم را در این زمینه کاهش دهد که بسیار مهم است.

نماینده اصلح باید درد محرومین را بداند

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: توجه به محرومین و نیازمندان، اعتقاد راسخ به دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی، مخالفت با فساد و توجه داشتن به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی از دیگر ویژگی‌های یک نماینده اصلح است.

رضایی اظهار کرد: هر نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی بالاخره از قبل در میان مردم زندگی کرده و یا در شهر و استان خود مناصبی داشته است که توجه به شیوه مدیریتی او در مشاغل قبلی و گفته‌ها و سخنانش می‌توان دریافت که چقدر با این مؤلفه‌ها تناسب دارد.

وی یادآور شد: برگزاری مناظره‌ها در محیط‌های علمی و دانشگاهی نیز از مهمترین روش‌های شناخت کاندیداها است چرا که گاه در میانه داغ شدن گفت‌و گوها فرد اندیشه‌های باطنی خود را ناخواسته نشان می‌دهد.

غلامحسین نوفرستی قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه موقت بیرجند نیز در گفت‌وگو با مهر بیان‌کرد: مؤلفه‌های یک نماینده اصلح توسط رهبر معظم انقلاب بیان شده و مردم می‌توانند با تأمل و مشورت با افراد مورد اطمینان افراد اصلح را بشناسند.

شعارهایی که با اعتقاد قلبی یکی نیست

وی ادامه‌داد: نمی‌توان به صرف شعارهای نامزدها آنان را پایبند ارزش‌ها و ولایتمدار دانست چرا که گاه فردی در لفظ سخن از ولایت می‌زند ولی در قلب و دل خود امید به جریانات لیبرالی دارد.

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه از منظر قرآن یکی از مهمترین ویژگی‌های مدیران امانتداری است، گفت: مدیریت در فرهنگ دینی یک مسئولیت خطیر برای خدمتگزاری به مردم و اصلاح امور است.

نوفرستی اظهار کرد: برخی از کاندیداهایی که هم در این شرایط سفره پهن می‌کنند در حقیقت به اندیشه و شعور مردم توهین می‌کنند چرا که مردم ما بسیار بصیر و آگاه نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی هستند و با این مسائل نظر خود را تغییر نمی‌دهند.

وی یادآور شد: علاوه بر ویژگی‌های بیان شده برای نماینده اصلح توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی نماینده ایشان در خراسان‌جنوبی نیز همواره با توجه به نیازهای استان مؤلفه‌هایی را مطرح کرده‌اند که آنان را نیز باید مورد توجه قرار دهیم.

در هر حال آنگاه که می‌خواهیم اسم نامزدی را بر برگه رأی بنویسیم باید به نکته‌ای مهم توجه داشته باشیم که همین انتخاب‌های فرد فرد ما آینده سرزمینمان را می‌سازد. پس مشورت کنیم، بیندیشیم و آنگاه با توکل به خدا بهترین‌ها را برگزینیم.

کد خبر 4854668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =