لزوم توجه به توسعه مناطق محروم پایتخت

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران ریزدانگی و معابر کم عرض منطقه ۱۷ را تهدیدی برای پایداری و تاب آوری شهری دانست و بر لزوم توجه به توسعه مناطق محروم پایتخت تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید فراهانی، پس از استماع گزارش دبیر شورایاری منطقه ۱۷ گفت: منطقه ۱۷ بیش از ۴۰۰۰ شهید سرافراز را تقدیم کرده و این منطقه را به دارالشهدای تهران معروف است، این ایثار و جانفشانی شهروندان منطقه در پاسداری از انقلاب اسلامی و ایران عزیز در کنار محرومیت این منطقه و فقدان وجود زیرساخت های اساسی محرک توسعه به نحوی که این منطقه رتبه ۲۲ را در بین مناطق ۲۲ گانه شهرداری از حیث توسعه یافتگی بیانگر آن است که حق منطقه ۱۷ و شهروندان معزز این منطقه شهر به درستی ادا نشده است و ما با خرمشهری در دل تهران مواجه هستیم که باید همه دست به دست هم دهیم و زمینه های توسعه این منطقه را بیش از پیش فراهم کنیم.

وی افزود: مراکز تجاری فروش لوازم یدکی خودروهای سبک و سنگین، مرکز مصنوعات آلومینیومی، بازار کیف و کفش امین الملک، بازار مبل یافت آباد از جمله مهم ترین مراکز اقتصاد شهری منطقه به شمار می آیند و توسعه بازارها با محوریت پاسخ به نیازهای طبقه متوسط شهر تهران و شهرهای همجوار میتواند نقش موثری در رشد و توسعه اقتصاد شهری و کارآفرینی در این منطقه داشته باشد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به برخی مشکلات این منطقه افزود: وجود معابر کم عرض، بافت ریز دانه املاک به شدت فرسوده و غیر قابل نفوذ از جمله مولفه های تهدید پایداری و تاب آوری شهری این منطقه در برابر حوادث غیرمترقبه همچون زلزله و... است که باید با تشویق و ترغیب مردم با امتیازات تشویقی و تسهیلات زمینه های نوسازی بافت فرسوده را بیش از پیش فراهم کرد.

فراهانی تاکید کرد: وضعیت ریزدانگی بافت مسکونی و غیر قابل نفوذ بودن آن سبب شده است تا این منطقه در زمره محروم ترین منطقه شهر تهران از حیث سرانه کاربری های خدماتی مورد نیاز زندگی روزمره شهروندان منطقه باشد.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با بیان اینکه اولویت توسعه مناطق شهری تهران باید به مناطق محروم، توسعه‌یافته رو به پایین داده شود، گفت: باید شهروندان معزز تهرانی فارغ از منطقه محل سکونت از امکانات و شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، کالبدی، فرهنگی و تفریحی به صورت مناسب و عادلانه برخوردار شوند تا از این طریق مهاجرت‌ها و جابه جایی‌های درون‌شهری کاهش پیدا کند و به تبع آن تعادل در تراکم جمعیتی مناطق شهر تهران ایجاد شود و تعلق خاطر شهروندان به محل سکونتشان بیش از پیش تقویت شود و هر شهروندی به محله خود افتخار کند.

کد خبر 4855803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =