دانشگاه آزاد اسلامی برترین دانشگاه خاورمیانه در تولید علم

دانشگاه آزاد اسلامی در آخرین ویرایش پایگاه طلایه داران علم کلاریویت آنالاتیکس (ژانویه سال ۲۰۲۰) در تعداد مستندات علمی برترین دانشگاه خاورمیانه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، در آخرین ویرایش پایگاه طلایه داران علم کلاریویت آنالاتیکس Essential Science Indicators (ESI) در دی سال ۹۸ (۹ ژانویه سال ۲۰۲۰)، دانشگاه آزاد اسلامی در تعداد مستندات علمی برترین دانشگاه خاورمیانه شد.

بر اساس آخرین ویرایش این پایگاه ایران با ۳۰۷ هزار و ۶۵۶ تولید علمی در صدر کشورهای خاورمیانه قرار دارد. ترکیه با ۲۹۲ هزار ۶۷۷ تولید علمی در رده دوم، عربستان با ۱۱۵ هزار و ۹۵ تولید علمی در رده چهارم و مصر با ۱۰۳ هزار و ۱۵۰ تولید علمی در رده پنجم قرار دارند.

بر اساس آخرین ویرایش پایگاه طلایه داران علم ۶۳۹۴ دانشگاه و موسسه آموزشی، پژوهشی از نظر مستندات علمی و مقالات برتر و استنادات دریافتی مورد بررسی قرار گرفتند.

۵۳ دانشگاه و مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی از ایران در این ویرایش به عنوان دانشگاه های برتر لیست شده اند. از کشور ترکیه ۱۰۶ دانشگاه، از کشور عربستان سعودی ۱۷ دانشگاه و از مصر ۲۴ دانشگاه در این لیست حضور دارند.

ردیف کشور تعداد مستندات علمی تعداد دانشگاه و موسسات آموزشی و پژوهشی در ESI
۱ ایران ۳۰۷۶۵۶ ۵۳
۲ ترکیه ۲۹۲۶۷۷ ۱۰۶
۳ عربستان سعودی ۱۱۵۰۹۵ ۱۷
۴ مصر ۱۰۳۱۵۰ ۲۴

دانشگاه آزاد اسلامی با ۵۳ هزار و ۹۰۴ مستند علمی دارای رتبه ۱۰۱ بین المللی و جایگاه اول خاورمیانه قرار دارد.

دانشگاه ملک سعود با رتبه بین المللی ۲۴۹ در جایگاه سوم، دانشگاه ملک عبدالعزیز با رتبه بین المللی ۲۸۸ در جایگاه پنجم، دانشگاه تهران با رتبه بین المللی ۲۹۱ در جایگاه ششم، دانشگاه علوم پزشکی تهران با رتبه بین المللی ۳۶۰ در جایگاه هفتم، دانشگاه قاهره با رتبه بین المللی ۴۶۹ در جایگاه یازدهم و دانشگاه استانبول با رتبه بین المللی ۴۹۸ در جایگاه دوازدهم خاورمیانه قرار دارند.

کشور نام دانشگاه رتبه بین المللی بر حسب تعداد مدارک رتبه در خاورمیانه بر حسب تعداد مدارک
ایران دانشگاه آزاد اسلامی ۱۰۱ ۱
عربستان دانشگاه ملک سعود ۲۴۹ ۳
عربستان دانشگاه ملک عبدالعزیز ۲۸۸ ۵
ایران دانشگاه تهران ۲۹۱ ۶
ایران علوم پزشکی تهران ۳۶۰ ۷
مصر دانشگاه قاهره ۴۶۹ ۱۱
ترکیه دانشگاه استانبول ۴۹۸ ۱۲
کد خبر 4856001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =