حضور در انتخابات و تقویت نظام/ قومسی‌ها حضور پرشور داشته باشند

سمنان - در آستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی چهره‌های مطرح سیاسی، مذهبی، هنری و … استان سمنان مردم را به حضور پرشور در پای صندوق‌های رأی دعوت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، فردا یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر ایران اسلامی و همچنین چهار حوزه انتخابیه استان سمنان شامل سمنان مهدی‌شهر و سرخه؛ دامغان؛ شاهرود و میامی و همچنین گرمسار و آرادان برگزار می‌شود. رویداد مهمی که کلیدواژه طلای آن مشارکت پرشور مردم است.

استان سمنان نیز فردا رنگ و بوی حماسه به خود خواهد گرفت و مردم در بیش از ۶۰۰ حوزه رأی‌گیری حضور خواهند یافت مردمی که در دوران دفاع مقدس سه هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کردند و در تمام بزنگاه‌های تاریخ معاصر ایران اسلامی حضور پرشور داشتند.

دراین‌بین اما چهره‌های مطرح سیاسی، مذهبی، فرهنگی، ورزشی و … مردم استان سمنان را برای حضور پرشور پای صندوق‌های رأی دعوت کرده‌اند.

مردم پای نظام هستند

آیت‌الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان ضمن اشاره به اهمیت حضور پرشور مردم در انتخابات، گفت: نامزدهای انتخاباتی باید اخلاق مدار باشند و به وعده‌هایی که دادند در صورت پیروزی عمل کنند همچنین از مردم می‌خواهیم تا مشارکت پرشور در انتخابات داشته باشند.

آیت‌الله شاهچراغی بیان کرد: انتخابات سرنوشت‌ساز است و مردم ما همواره با حضور پرشورشان در عرصه‌های این‌چنینی نشان داده‌اند که پای نظام اسلامی ایستاده‌اند که نمونه آن حضور میلیونی در تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی بود.

انتخابات سرنوشت‌ساز است

استاندار سمنان نیز ضمن دعوت مردم به حضور در انتخابات گفت: مردم ما برای تعیین سرنوشت و همچنین سربلندی ایران اسلامی در انتخابات حضوری پرشور خواهند داشت.

علی‌رضا آشناگر بیان کرد: میانگین مشارکت مردم استان سمنان در انتخابات قبل حداقل ۱۰ درصد از سایر مردم استان‌های دیگر ایران اسلامی بیشتر بوده و این نشان می‌دهد که مردم این استان همواره در انتخابات حضوری پرشور داشته و ان شالله خواهند داشت.

وی افزود: همان‌طور که حضور پرشور مردم استان سمنان در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن دشمنان را ناامید ساخت، حضور مردم در انتخابات نیز تداوم همان راه خواهد بود.

افزایش اقتدار نظام

معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود نیز ضمن بیان اینکه مردم باید در کنار مشارکت به فرد اصلح نیز رأی دهند، گفت: انتخابات یک همگرایی برای ارتقای اقتدار ایران اسلامی در سطح جهان محسوب می‌شود و لذا حضور و مشارکت مردم در آن حساس و سرنوشت‌ساز است.

نادر فخری با اشاره به اهمیت کار مجلس درزمینهٔ قانون‌گذاری و نظارت، بیان کرد: رسالت همه ما انتخاب افرادی است که بتوانند در حساس‌ترین برهه‌های زمانی بهترین تصمیمات را بگیرند.

وی افزود مردم شاهرود باید اطمینان داشته باشند که تمام تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات در بستر قانون اندیشیده شده و با خیال راحت در روز رأی‌گیری به نامزد موردعلاقه‌شان رأی دهند تا همگی در سرنوشت کشور و شهرستانمان سهیم باشیم.

فرماندار شاهرود همچنین ضمن دعوت از آحاد مردم برای حضور پرشور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشارکت در این رویداد مهم را موجب افزایش عزت و اقتدار کشور دانست.

جامعه روحانیان پیشگام حضور

حجت‌الاسلام محمد ماروسی از روحانیان شاهرود ضمن اشاره به حضور پرشور مردم در عرصه انتخابات، گفت: انتخابات در حقیقت یک گام بلند برای اقتدار و صلابت انقلاب اسلامی است.

ماروسی بیان کرد: دشمنان سال‌ها است که علیه انقلاب اسلامی ایران توطئه می‌کنند و در توطئه‌هایشان همواره سعی داشته‌اند بین مردم و نظام اختلاف و فاصله بیندازند لذا حضور پرشور مردم در انتخابات از این توطئه‌ها نیز پرده برداشته و گرد یاس و ناامیدی را بر چهره‌شان می‌پاشد.

وی بیان کرد: انتخابات یک کارزار رسمی و مهم و سرنوشت‌ساز است که باید آن را جدی گرفت، انتخابات یعنی مشارکت در سرنوشت یک کشور و این در نظام اسلامی چیزی نیست که بتوان آن را دست‌کم گرفت.

انتخاب اصلح سرنوشت‌ساز است

حجت‌الاسلام علی شکری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان نیز با اشاره به‌ضرورت حضور مردم در انتخابات بیان کرد: انتخابات دارای دو رکن است نخست حضور پرشور مردم و دوم انتخاب افراد اصلح.

وی گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس و در کنار آن انتخاب اصلح می‌تواند نقش مهمی در سرنوشت و اقتدار ایران اسلامی بازی کند.

امام‌جمعه گرمسار نیز درباره حضور پرشور مردم در انتخابات و همچنین سرنوشت‌ساز بودن مجلس شورای اسلامی، گفت: توانمندی، شجاعت، ظلم‌ستیزی و ولایت مداری از ملاک‌های مهم فرد اصلح است که می‌خواهد به مجلس راه پیدا کند.

حجت‌الاسلام سید علیرضا آرامی گفت: دشمنان صاحبان ثروت و قدرت هستند و در این انتخابات باید به کسانی رأی داد که درد فقرا را حس کنند.

ورزشکاران حضور پرشور دارند

جواد عجم قهرمان ارزنده رشته‌های رزمی استان سمنان که مدال‌های جهانی نیز دارد ضمن دعوت مردم برای حضور در انتخابات گفت: ورزشکاران مانند سایر اقشار مردم در این رویداد مهم که برای تک‌تک افراد جامعه به‌نوعی سرنوشت‌ساز است، مشارکت خواهند کرد.

عجم بابیان اینکه انتخابات یک رویداد عظیم اجتماعی است، گفت: باید با حضور در انتخابات به اقتدار ایران اسلامی که امروز در جهان زبانزد است، کمک کنیم.

محمد علیزاده قهرمان دیگر استان سمنان با اشاره به اینکه جامعه ورزشی استان دوشادوش مردم استان در انتخابات حضور پرشور دارند، گفت: کسی نمی‌تواند بگوید که انتخابات بر سرنوشت من بی‌تأثیر است لذا باید تلاش کنیم تا همگی باهم بهترین سرنوشت را برای کشور، استان و شهرستان محل زندگی‌مان انتخاب کنیم.

هنرمندان حضور چشم‌گیر دارند

داود میرباقری کارگردان نامی سینمای ایران نیز ضمن دعوت مردم به حضور در انتخابات این رویداد را سرنوشت‌ساز خواهند و گفت: امیدواریم مردم با حضور باشکوه خودشان در پای صندوق‌های رأی بار دیگر به افراد اصلح رأی دهند.

حسن سر چاهی هنرمند حوزه تئاتر و سینمای شهرستان شاهرود نیز با دعوت از آحاد مردم برای حضور در انتخابات، بیان کرد: مشارکت مردم در انتخابات به‌خصوص در این عرصه حساس جامعه دارای اهمیت است لذا از آحاد مردم جامعه می‌خواهیم تا در این انتخابات حضور پرشوری را رقم بزنند.

سارا داودی از هنرمندان حوزه تجسمی استان سمنان نیز ضمن اشاره به‌ضرورت حضور باشکوه مردم پای صندوق‌های رأی، گفت: رأی یک حق است درنتیجه اگر کسی در انتخابات شرکت نکند در شخصی‌ترین حالت حداقل خود را از یک حق مسلم محروم ساخته است.

داودی بیان کرد: اگر به مصلحت اجتماع هم نگاه نکنیم و انتخابات را یک رویداد فردی دانسته و از خود بپرسیم رأی من چه تأثیری دارد یا اصلاً من باید رأی بدهم یا نه؟ یک‌لحظه با خود در نظر بگیرید که نظام اسلامی برای شما یک حق در نظر گرفته و اگر در پای صندوق‌های رأی شرکت نکنید قاعدتاً این حق را از خودتان سلب کرده‌اید بماند که عدم مشارکت می‌تواند چه تبعات منفی را نیز داشته باشد.

انتخابات و تغییر شرایط

علی رضا معصومی استاد دانشگاه و مدرس رشته جامعه شناسی نیز در درباره انتخابات می‌گوید: مردم در شرایط اقتصادی چندان خوبی به سر نمی‌برند در نتیجه امید به تغییر شرایط با روی کار آمدن مجلسی قوی یکی از مسائلی است که در انتخابات و حضور پرشورشان به آن توجه خواهند داشت.

معصومی بیان کرد: سابقه نشان می‌دهد که مردم استان سمنان همواره حتی از میزان مشارکت میانگین کشوری نیز بیشتر در انتخابات حضور خواهند یافت و امیدواریم امسال نیز چنین موردی رقم بخورد و شاهد حضور پرشور مردم باشیم چرا که رأی یک حق برای تغییر است و اگر کسی در انتخابات شرکت نکند در واقع حق تغییر شرایط را از خودش سلب کرده است.

علی رضا نظری دیگر استاد دانشگاه نیز با بیان اینکه مشارکت پرشور مردم در واقع شاخصه ای از عشق و دلبستگی مردم به نظام اسلامی و انقلاب است، گفت: هر میزان بتوانیم سواد سیاسی افراد را در جامعه افزایش دهیم به همان میزان می‌توانیم به مشارکت افزون نیز امیدوار باشیم که خوشبختانه این درک عمومی در بین آحاد جامعه در سطح استان سمنان دیده می‌شود.

در نهایت باید گفت انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فردا با حضور پرشور مردم استان سمنان برگزار خواهد شد و چهار نماینده استان در خانه ملت معرفی می‌شوند نمایندگانی که قرار است چهار سال بر کرسی وکالت مردم در بهارستان تکیه بزنند. کرسی که نقشی حساس در آینده مردم دارد.

کد خبر 4857508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =