مشکل امنیتی در آذربایجان غربی نداریم/تشکیل شورای مدیریت بحران

ارومیه – رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: هم اکنون در آمادگی کامل برای برگزاری باشکوه انتخابات قرار داریم و مشکل امنیتی در استان وجود ندارد.

علی مصطفوی در خصوص آخرین روند انتخابات در آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در تمامی شهرهای استان زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه فراهم شده است افزود: با توجه به بارش سنگین برف تمهیدات لازم برای دسترسی به مناطق مختلف استان اندیشیده شده است.

وی از تشکیل شورای مدیریت بحران به دلیل بارش برف طی اواخر هفته خبر داد و اظهار کرد: با بسیج امکانات و نیروهای امدادی که صورت گرفته راه دسترسی به هیچ روستایی مسدود نخواهد بود.

مصطفوی با بیان اینکه در زمینه امنیت انتخابات نیز هم اکنون در بهترین شرایط قرار داریم و مشکل امنیتی وجود ندارد اضافه کرد: دشمن در تلاش برای القای ناامیدی در کشور است اما همچو همیشه حضور پررنگ مردم دسیسه‌ها را خنثی می‌سازد.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی با اشاره به تلاش متولیان برقراری امنیت در کشور و استان گفت: بهترین امنیت موجود در استان حاکم است و جا داد از تلاش نیروهای نظامی و انتظامی، مرزبانی، اطلاعات و سپاه و ارتش تقدیر کنیم.

پیش بینی یک بالگرد برای برای برگزاری بهتر انتخابات در آذربایجان غربی

وی مشارکت حداکثری در انتخابات را هدف اصلی همه دغدغه مندان انقلاب دانست و افزود: همه موظف به فراهم سازی بسترهای مشارکت باشکوه مردم در انتخابات هستیم چرا معتقدیم هر جا مردم حضور داشته اند بهترین اتفاق رقم خورده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی‌های لازم به دلیل بارش برف در حوزه‌های انتخابیه انجام شده است گفت: یک دستگاه بالگرد برای شرایط اضطراری تدارک دیده شده است و اگر بالگرد به دلیل شرایط جوی قادر به پرواز نباشد نیروهای امدادی هلال احمر در جابجایی صندوق‌های رأی مشارکت خواهند داشت.

مصطفوی با اشاره به اهتمام همه ارکان اجرایی و نظارت برای برگزاری انتخابات به صورت سالم و قانونمند گفت: در فضایی صمیمانه ارکان اجرایی اعم از هیئت‌های اجرایی و نظارت در سلامت انتخابات رقابت مثبت دارند و این بیانگر رویکرد و تلاش همه متولیان به سلامت انتخابات و صیانت از آرای مردم است.

تشکیل کمیسیون رسیدگی به جرایم انتخاباتی در آذربایجان غربی

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی در زمینه آمار نهایی نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان گفت: از مجموع ۵۳۴ ثبت نامی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان غربی، ۷۳ نفر انصراف داده اند و صلاحیت ۲۹۸ نفر نیز مورد تأیید قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه فعلاً ۱۶۳ نامزد در روز دوم اسفند با هم برای ۱۲ کرسی مجلس رقابت کنند افزود: از مجموع ۱۶۳ نامزد تأیید صلاحیت شده به تفکیک در ارومیه ۵۷ نفر، خوی و چایپاره ۱۳ نفر، بوکان ۸ نفر، پیرانشهر و سردشت ۸ نفر، نقده و اشنویه ۱۳ نفر، ماکو، شوط، پلدشت و چالدران ۱۵ نفر، مهاباد ۱۰ نفر، میاندوآب ۸ نفر، شاهین دژ و تکاب ۱۹ نفر و سلماس ۱۲ نفر در روز دوم اسفند به رقابت خواهند پرداخت.

رئیس ستاد انتخابات استان در ادامه با اشاره به آمار واجدین شرایط گفت: دو میلیون و ۳۷۹ هزار و ۶۵۶ نفر در استان واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۱۴ نفر مرد و یک میلیون و ۱۹۵ هزار و ۷۴۲ نفر نیز خانم هستند و ۱۳۵ هزار و ۲۶ هم رأی اولی بشمار می‌روند.

مصطفوی از تشکیل کمیسیون رسیدگی به جرایم انتخاباتی در دادگستری استان خبر داد و اظهارکرد: برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی، هیئت اجرایی، بازرسی و نظارت و نیز کمیسیون رسیدگی به جرایم انتخاباتی در دادگستری استان تشکیل شده است.

۷ صندوق ویژه اخذ رأی اقلیت‌های مذهبی در آذربایجان غربی پیش بینی شد

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی با اشاره صندوق‌ها و شعبه‌های اخذ رأی گفت: دو هزار ۱۱۷ صندوق رأی انتخابات استان در نظر گرفته شده که از این تعداد که یک هزار و ۲۵۲ صندوق به صورت ثابت و ۸۶۵ صندوق به صورت سیار آرای مردم را جمع آوری خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین از این تعداد صندوق ۷ صندوق برای اخذ آرا هموطنان مسیحی ارمنی و آشوری در نظر گرفته شده که ۶ صندوق در ارومیه و ۱ صندوق در شهرستان سلماس آرای هموطنان مسیحی را جمع خواهد کرد.

مصطفوی با اشاره به افزایش ۳ درصدی تعداد صندوق‌های جمع آوری آرا نسبت به انتخابات گذشته، ادامه داد: از مجموع صندوق‌های رأی استان هزار و شش صندوق در مناطق شهری و یک هزار و ۱۱۱ صندوق نیز در مناطق روستایی مستقر خواهند شد.

۲۷ فرآیند انتخابات در آذربایجان غربی به صورت رایانه‌ای برگزار می‌شود

وی در خصوص آمادگی‌های سخت افزاری انتخابات نیز اظهار کرد: از ۱۰ روز گذشته تمام اقلام انتخاباتی از جمله صندوق اخذ آرا، تعرفه‌های انتخاباتی، اوراق به مراکز حوزه‌های انتخاباتی ارسال و آمادگی‌های لازم پیش بینی شده تا روز پنج شنبه تفکیک و به محل‌های اخذ رأی ارسال خواهند شد.

مصطفوی اضافه کرد: از ۲۹ فرآیند انتخاباتی ۲۷ فرآیند بصورت رایانه‌ای است که برای این منظور دستگاه‌های احراز هویت تأمین و به فرمانداری‌ها ارسال شده، همچنین نیروهای مورد نظر آموزش‌های لازم را فرا گرفته اند و واجدین شرایط می‌توانند با ارائه شناسنامه و کد ملی برگ تعرفه اخذ و رأی خود را به صندوق بیندازد.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: با توجه به اینکه در هر صندوق به طور متوسط ۲۰ نفر نیرو از جمله نمایندگان هیئت‌های اجرایی، نمایندگان هیئت بازرسی، هیئت نظارت، نماینده فرماندار، بخشدار، کاربران رایانه‌ای خواهد بود که در مجموع حدوداً ۴۲ هزار نفر در این امر بسیج شده اند تا این انتخابات به بهترین شکل برگزار شود.

از ۱۰ حوزه انتخابیه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۲ نفر از آذربایجان غربی راهی بهارستان می‌شوند.

کد خبر 4857804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =