استفاده از همه سلایق در بین مجریان/ مردم به حواشی توجه نکنند

خرم‌آباد- استاندار لرستان، گفت: ترتیبی اتخاذ شده که هیچ شعبه اخذ رأی در استان پیدا نمی‌شود که یک دست باشد و تمامی عناصر آن شعبه از یک سلیقه باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی شامگاه پنج شنبه در سخنانی با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در لرستان، اظهار داشت: باید به گونه‌ای انتخابات را برگزار کنیم که هم مردم راحت به صندوق‌ها دسترسی پیدا کنند، مشکلی در رأی دادن نداشته باشند و هم به برگزار کنندگان، مجریان و ناظران انتخابات اعتماد داشته باشند.

همه سلیقه‌ها در بین مجریان انتخابات وجود دارد

وی با تاکید بر اینکه در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است، عنوان کرد: بی طرفی دستگاه‌ها خیلی خوب در این دوره از انتخابات رعایت شده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه ممکن است که تخلفات و گزارش‌های جزئی داشته باشیم، اما به هیچ وجه قابل اعتنا نیست، افزود: عدم استفاده از امکانات دولتی به خوبی رعایت شده است.

خادمی با اشاره به انجام اقدامات اعتماد ساز دیگر برای حضور همه سلیقه‌ها در انتخابات، تصریح کرد: همه سلیقه‌ها نیز در بین مجریان انتخابات وجود دارد، ترتیبی اتخاذ شده که هیچ شعبه اخذ رأی در استان پیدا نمی‌شود که یک دست باشد و تمامی عناصر آن شعبه از یک سلیقه باشند.

وی با اشاره به برخورد قاطع با تخلفات انتخاباتی در سطح استان، بیان داشت: همه شرایط لازم برای اینکه صندوق‌ها، شعب و اطراف شعب امنیت و نظم لازم را داشته باشند را فراهم کرده ایم.

استاندار لرستان، بیان داشت: البته مردم حتماً کمک خواهند کرد، از مردم باز هم درخواست می‌کنیم که بیشترین وظیفه آنها این باشد که رأی خود را با آرامش به صندوق بیاندازند، به جوانب و حواشی اصلاً توجه نکنند و اعتماد داشته باشند و ما قول می‌دهیم که رأی آنها را به خوبی جمع آوری کنیم، مطابق نظر آنها شمارش و اعلام کنیم.

اگر کسی از قبل اعلام کند که من برنده هستم، خلاف قانون، امنیت و اخلاق است

خادمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فضای تبلیغاتی در سطح استان خیلی خوب بود، گفت: جمعیت‌های بالا با سلیقه‌های مختلف در کنار هم بودند اما کوچک‌ترین برخوردی بین آنها به وجود نیامد و این امر نشان دهنده فرهنگ بالای مردم است.

وی خطاب به کاندیداها و طرفداران آنها، گفت: شما تبلیغات خود را انجام داده اید، خودتان را عرضه کرده اید، برنامه‌های خود را به مردم گفته اید، مردم دیگر تصمیم خود را گرفته اند و دیگر بیشتر از این کار تبلیغی و فشار به افکار عمومی نیاورید.

استاندار لرستان، گفت: هر کسی که وارد این فضا شده به امید اینکه پیروز شود به عرصه انتخابات ورود پیدا کرده است، قرار است از مجموع کاندیداها ۹ نفر وارد مجلس شوند، بنابراین بقیه حذف می‌شوند.

خادمی با تاکید بر اینکه این فکر که من برنده هستم نباید ترویج شود و به دیگران منتقل شود چرا که انتخابات فرآیندهای مشخص و نتیجه نامشخصی دارد، افزود: نتیجه زمانی مشخص می‌شود که آرا شمارش شود، شمارش‌ها تجمیع و تأیید شود.

وی، گفت: اما اگر کسی از قبل اعلام کند که من برنده هستم، خلاف قانون، امنیت و اخلاق است.

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه نتایج اصلی انتخابات از طریق ستاد انتخابات استان، رسانه‌های رسمی و جمع خبرنگاران اعلام می‌کنیم، گفت: اصلی ترین و مهم‌ترین مرجع ما برای اعلام نتایج ستاد انتخابات است و مردم به نتایج غیر رسمی و پراکنده که از جاهای مختلف می‌آید اعتنا نکنند.

کد خبر 4858101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =