جشن تکلیف سیاسی رای اولی ها/ ۳۳هزار نفر به شکوه حماسی پیوستند

بیرجند- ۳۳ هزار و ۴۲۷ رای اولی در خراسان جنوبی با شرکت در حماسه بزرگ انتخابات جشن تکلیف سیاسی خود را جشن گرفتند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: قصه حساس و شیرین انتخابات یازدهمین دوره از مجلس شورای اسلامی در خراسان جنوبی از همان نخستین روزهای تبلیغات کاندیداها شور و اشتیاق خاصی در استان حاکم کرده است.

هرکدام از شهروندان در تلاش بودند تا با تحقیق و بررسی پیرامون نامزدها و انتخاب نماینده‌ای اصلح، سرنوشت چهارساله دیگری را برای خراسان جنوبی و کشور تعریف کنند.

امروز جنب و جوش انتخاباتی شهروندان به اوج رسیده و اقشار مختلف از همان آغازین لحظه‌های رأی‌گیری روانه شعب اخذ رأی شده‌اند.

در این بین به خوبی می‌توان اشتیاق رأی اولی را حس کرد چراکه با انداختن اولین برگ رأی به صندوق، جشن تکلیف سیاسی خود را جشن می‌گیرند. افرادی که همپای دیگر اعضای خانواده در پای صندوق‌های رأی حضور یافته‌اند تا بگویند پیرو خط امام (ره) هستند و با مشارکت در سرنوشت کشور بر عزت و استقلال نظام جمهوری اسلامی می‌افزایند.

نوجوانان پای آرمان‌های شهدا ایستانده‌اند

یکی از نوجوانان بیرجندی احساس خود را برای نخستین بار حضور در این حماسه بزرگ را وصف ناشدنی دانست و گفت: به طور حتم من همانند تمام ملت ایران در این انتخابات بزرگ شرکت می‌کنم و به رهبری لبیک می‌گویم.

رضا فیاضی نسب با بیان اینکه بیانات مقام معظم رهبری معیارم در انتخاب اصلح است، اظهار کرد: بدون شک با حضور در پای صندوق اخذ رأی نشان خواهم داد که پای آرمان‌های شهدا نشسته‌ایم.

وی با بیان اینکه هر رأی مانند یک سیلی در گوش دشمن است، گفت: ما جوانان و نوجوانان با قدرت تمام در انتخابات شرکت می‌کنیم.

فیاضی نسب با بیان اینکه اگر رای ندهیم در راستای منافع بیگانه گام برمی داریم، اظهار کرد: پای صندوق رای می‌روم تا به سهم خودم دشمن را نا امید کنم.

لبیک به فرمان رهبری

یکی دیگر از نوجوانان در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه با حضور در پای صندوق رای فرمان رهبری را لبیک می‌گویم، گفت: امیدوارم در اولین رای خود بتوانم نماینده‌ای صالح را انتخاب کنم.

فاطمه چوپانی با بیان اینکه با استفاده از مراجع مختلف و اساتید خودم را برای انتخابی اصلح آماده کرده‌ام، افزود: امروز بعد از گذشت ۴۱ سال از انقلاب چشم جهانیان به ویژه دشمنان قسم خورده نظام‌به رای من و شما دوخته شده است.

وی بیان کرد: اگرچه دشمنان نظام همواره تلاش می‌کنند تا با تبلیغات سو خود نشان دهند که نسل جوان کشور از نظام و رهبری دلسرد شده‌اند اما با حضور خود در صف‌های انتخابات، دسیسه‌های استکبار را رو می‌کنیم.

انگشت رنگی هر ایرانی خاری در چشم دشمن است

یکی دیگر از شهروندان که برای اولین بار در پای صندوق اخذ رای حضور می‌یابد، گفت: انگشت رنگی هر ایرانی، خاری در چشم دشمن است.

علی پاک طینت با بیان اینکه از اینکه با رای خود در تعیین سرنوشت استان شرکت می‌کنم، بسیار خوشحال هستم، افزود: در نظامی که شرایط تصمیم‌گیری برای مردم به خوبی فراهم شده، شایسته نیست که روز انتخابات در خانه بنشینیم و نسبت به رای دادن بی توجه باشیم.

وی ادامه داد: امروز دشمن در اتاق‌های فکر خود نشسته و صحنه‌های مختلف حضور ایرانیان در پای صندوق‌های رای را تماشا می‌کند.

پاک طینت افزود: بدون شک گام هر ایرانی برای حضور در این حماسه، مانند پتکی بر سر دشمن است و باری دیگر مأیوس و ناامید شده است.

سرنوشت کشورمان را خودمان رقم می‌زنیم

یکی دیگر از جوانان بیرجندی با بیان اینکه آمده‌ام تا سرنوشت کشورم را خودم رقم بزنم، گفت: بدون شک یک برگ رای من در سرنوشت استان تأثیر بسزایی دارد.

رقیه آخوندی با بیان اینکه هر برگ رای گامی برای توسعه استان است، افزود: صداقت، انقلابی بودن و پیرو ولایت فقیه از جمله معیارهایم برای انتخاب نماینده است.

وی ادامه داد: امیدوارم فردی که با انتخاب مردم به عنوان نماینده راهی مجلس می‌شود، مردم را فراموش نکند و به وعده‌های عمل کند.

آخوندی با بیان اینکه به خاطر شهدا، انقلاب و مملکتم رای می‌دهم، گفت: از تمام اقشار به ویژه جوانان می‌خواهم در این حماسه بزرگ شرکت کنند.

جشن تکلیف سیاسی ۳۳ هزار رای اولی در استان

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ۵۶۴ هزار و ۹ نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند، گفت: از این تعداد ۲۸۳ هزار و ۷۴۱ نفر مرد و ۲۸۰ هزار و ۲۶۸ نفر زن هستند.

ناصر خوش خبر ادامه داد: همچنین از این تعداد ۳۳ هزار و ۴۲۷ نفر رای اولی بوده که ۱۷ هزار و ۱۱۳ نفر را پسران و ۱۶ هزار و ۳۱۴ نفر را دختران تشکیل می‌دهند.

وی بیان کرد: ۶۷۷ شعبه اخذ رای در سطح استان برای جمع‌آوری آرا مردم مستقر شده که نسبت به دوره گذشته ۷۱ مورد بیشتر است.

امروز هم خراسان جنوبی به اثبات رساند که غیور مردان و شیر زنانش در هیچ شرایطی از حمایت از انقلاب و ولایت فقیه دست بر نمی‌دارند و همواره در راستای اهداف نظام گام بر می‌دارند.

کد خبر 4858209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =