پایان رای گیری در ۵ شهرستان/ صندوق رای به ۶ روستا هلی بُرد شد

خرم‌آباد- پایان مهلت رای گیری در شعب ۵ شهرستان، مشارکت خوب مردم و هلی بُرد صندوق رای به ۵ تا ۶ روستای الیگودرز از اخبار جدید انتخابات مجلس در لرستان است.

به گزارش خبرنگار مهر مستقر در ستاد انتخابات لرستان، رأی گیری در شعب اخذ رأی شهری و روستایی از ساعت ۸ صبح امروز جمعه دوم اسفندماه آغاز شده و انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور و مشارکت خوب مردم لرستان مواجه بوده است.

براساس اعلام وزارت کشور نیز رأی گیری در استان‌های کشور تا ساعت ۲۲ تمدید شده است.

پایان رأی گیری در ۴ شهرستان

محمود ثمینی رئیس ستاد انتخابات لرستان در این رابطه با اشاره به اینکه ستاد انتخابات با صدور اطلاعیه‌ای تا ساعت ۲۲ رأی گیری را تمدید کرده است، اظهار داشت: در انتهای این اطلاعیه ذکر شده که استانداران می‌توانند نسبت به اتمام وقت رأی گیری در شعب اقدام کنند.

وی تصریح کرد: ما قبل از ساعت ۸ شب نظرات فرمانداران را اخذ کرده بودیم و با توجه به تفویض اختیار وزیر کشور، استاندار لرستان رأی گیری را در مراکز حوزه‌های پلدختر، کوهدشت، رومشکان، دلفان و سلسله را بنا به درخواست فرمانداران پایان یافته اعلام کردند.

رأی گیری در سایر حوزه‌های انتخابیه استان تا ساعت ۲۱ تمدید می‌شود

رئیس ستاد انتخابات لرستان با تاکید بر اینکه رأی گیری در سایر حوزه‌های انتخابیه استان تا ساعت ۲۱ تمدید می‌شود، افزود: تا دقایقی دیگر در مورد شهرستان‌هایی که نیاز به تمدید زمان رأی گیری دارند، نهایی‌ترین نظر را می‌گوئیم.

ثمینی یادآور شد: به مراکزی که انتخابات آنها ساعت ۲۰ پایان یافته نیز اعلام شد تا زمانی که در شعب مردم حضور داشته باشند رأی گیری را ادامه دهند.

محمود ثمینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه خوشبختانه از ساعت ۸ صبح در سراسر استان در شعبات اخذ رأی، رأی گیری آغاز شده است، اظهار داشت: تاکنون مردم حضور خوب و حماسی داشته‌اند.

رئیس ستاد انتخابات لرستان با تاکید بر اینکه برخی مواقع ایراداتی پیدا می‌شود به دلیل اینکه برخی از تذکراتی که در شب‌های گذشته داده‌ایم را عده‌ای بی توجهی می‌کنند، افزود: بارها تذکر داده‌ایم افراد پس از رأی دادن، در اطراف شعبات تجمع نکنند.

ثمینی خاطرنشان کرد: برخی افراد برای منظورهای خاص و یا کاندیدای خاصی قصد دارند تبلیغات کنند که به این افراد تذکر داده شده است.

بازداشت افرادی که در خارج از شعب اقدام غیرقانونی می‌کردند

وی با اشاره به اینکه موردهای تخلفات این حوزه اندک بوده است و اقدامات قانونی مقابله هم انجام شده است، گفت: برخی نفرات که به تذکرات توجه نکرده‌اند بازداشت شده‌اند.

به کسانی که زودهنگام خودشان را پیروز میدان دانسته‌اند، تذکر داده‌ایم که توقع بی جا در اطرافیان خود ایجاد نکنند

رئیس ستاد انتخابات لرستان با بیان اینکه طرفداران کاندیداها باید آمادگی پذیرش نتیجه قانونی انتخابات را داشته باشند، تصریح کرد: ۱۷۱ نامزد داریم که در حال رقابت بودند و امروز خود را در انظار رأی مردم گذاشته‌اند، در نهایت در لرستان ۹ کرسی داریم و بنابراین به کسانی که زودهنگام خودشان را پیروز میدان دانسته‌اند، تذکر داده‌ایم که توقع بی جا در اطرافیان خود ایجاد نکنند.

ثمینی یادآور شد: کسانی که احیاناً ایراد و اشکال و یا اعتراضی به نتیجه انتخابات دارند از مجاری قانونی باید اقدام کنند.

تقاضای تعرفه بیشتر از سوی شعب نشده است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بیش از نیاز شهرستان‌ها تعرفه رأی گیری ارسال شده و بنابراین تاکنون تقاضای تعرفه بیشتر از سوی شعب نشده است، اظهار داشت: آرا مردم با دقت لازم و از طریق نصب دوربین‌های نظارتی و هوشمند و با رعایت مسائل امنیتی و ایمنی نگهداری می‌شوند.

هیچ روستایی نداریم که بر اثر انسداد راه شعبه اخذ رأی در آن برقرار نشده است

رئیس ستاد انتخابات لرستان با بیان اینکه در ۵ تا ۶ روستای شهرستان الیگودرز که راه‌های آنها علی رغم فعالیت تیم‌های راهداری براثر بارش برف مسدود شده‌اند، توسط بالگرد صندوق رأی ارسال شده است، تصریح کرد: هیچ روستایی نداریم که بر اثر انسداد راه شعبه اخذ رأی در آن برقرار نشده است.

ثمینی با تاکید بر اینکه در برخی روستاها مثلاً روستاهای نسبتاً بزرگ که شعبه ثابتی هم دارد، ظرف چند ساعت همه آرا گرفته می‌شود اما قانونا باید تا مهلت قانونی رأی گیری افراد در شعب بمانند، افزود: انتظار ما این است درصد مشارکت مردم بالا باشد.

مشارکت لرستانی‌ها نسبت به دیگر استان‌ها خوب بوده است

استاندار لرستان نیز در سخنانی در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات لرستان با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته درصد مشارکت مردم لرستان در انتخابات بالای ۶۷ درصد بوده است، اظهار داشت: در انتخابات امروز مجلس نیز نسبت به سایر استان‌ها مشارکت در لرستان خوب بوده است.

سید موسی خادمی با بیان اینکه انتخابات تاکنون به خوبی پیش رفته است و مشارکت خوبی را شاهد بودیم، تصریح کرد: در کل کشور زمان رأی گیری تا ساعت ۲۰ امشب تمدید شده است.

وی با تاکید بر اینکه از مردم می‌خواهیم هرچه زودتر به شعب رأی گیری مراجعه کنند، افزود: امکان تمدید بعدی رأی گیری شاید کم باشد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه تا این لحظه هیچ شمارش آرایی نداشته‌ایم، گفت: اگر اطلاعاتی در این خصوص داده شده صحت ندارد.

مجلس شورای اسلامی یکی از سه ضلع اداره کشور است

نماینده ولی فقیه در لرستان نیز با حضور در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات لرستان با اشاره به اینکه ۲۵۰ سال نظام سلطه تلاش کرد که دین زدایی و اسلام زدایی کند، اظهار داشت: این برنامه نظام سلطه در ۲۲ بهمن سال ۵۷ با رهبری امام راحل و جان فشانی ملت مبارز ایران از جمله مردم جهاد گر لرستان به تباهی منتهی شد و آنچه برای ما رقم خورد این حضور مردم در صحنه انتخابات بوده است.

حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی با بیان اینکه حداقل می‌توانیم بگوییم از ۱۵ خرداد سال ۴۲ ملت مسلمان و مجاهد ایران در تقابل با استکبار و استبداد بودند برای رقم زدن چنین روزی که ما خودمان در تعیین سرنوشت نقش داشته باشیم، تصریح کرد: مردم متعهد لرستان با حضور در انتخابات سهم خود در قانون گذاری را به منتخبین واگذار کرده‌اید.

نماینده ولی فقیه در لرستان یادآور شد: مجلس شورای اسلامی یکی از سه ضلع اداره کشور است که نقش قانون گذاری دارد و سیاست‌های کلان را دنبال می‌کند.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: وقتی مجلس چنین جایگاه مهمی دارد بدیهی است که بایستی با شور و شعف حاضر بشویم و وظیفه خود را انجام دهیم.

۷۷ هزار نفر در حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان رأی دادند

فرماندار بروجرد شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار آرا اخذ شده از مردم گفت: تاکنون تعداد ۷۷ هزار نفر در حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان رأی خود را به صندوق انداخته‌اند.

عبدالرحیم رحیمی خاطرنشان کرد: مدت رأی گیری در حال حاضر تا ساعت ۲۰ شب بوده و احتمال تمدید این زمان نیز وجود دارد.

براساس این گزارش، یک هزار و ۴۸۹ شعبه آماده اخذ رأی مردم در سطح استان هستند که از این تعداد ۷۲۵ شعبه شهری و ۷۶۴ شعبه نیز روستایی است. در استان یک میلیون و ۴۸۰ هزار و ۶۴۴ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد ۷۴۱ هزار و ۹۸۶ نفر مرد و ۷۳۸ هزار و ۶۵۸ نفر زن هستند.

مردم لرستان از میان ۱۷۱ کاندیدای انتخابات، منتخبین خود را برای ۹ کرسی این استان در مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌کنند.

کد خبر 4858970

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =