تقدیر از دونده قهرمانی در نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک

پنجاه و ششمین نشست هیات اجرایی با حضور روسای فدراسیون های چوگان و زورخانه ای و تقدیر از فرزانه فصیحی برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری مهر، در ابتدای این نشست  که با حضور نوزایی رئیس فدراسیون چوگان  برگزار شد گزارش کاملی در خصوص فعالیت های انجام شده و عملکرد فدراسیون در سال ۹۸ و پیشنهاداتی در خصوص برنامه های پیش رو ارائه شد که در ادامه رئیس فدراسیون چوگان خواستار حمایت بیشتر هیات اجرایی از این رشته شد.

پس از بحث و تبادل نظر با توجه به ماهیت ملی این رشته مقرر شد از تلاش ها و عملکرد مجموعه فدراسیون به ریاست نوزایی تقدیر و تشکر به عمل آید ضمن آنکه از اقای ایلخان زاده رئیس سابق این رشته به جهت تلاشهای موثر در  توسعه این رشته  با محوریت فدراسیون و حمایت کمیته ملی المپیک تقدیر و تجلیل شود.

در ارتباط با حمایت های مالی این فدراسیون نیز مقرر گردید در برنامه سال اینده هیات اجرایی در دستور کار قرار گیرد. 

در ادامه جوهری رئیس فدراسیون زورخانه ای و کشتی پهلوانی نیز در نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک حاضر شد و  ضمن تشکر از نگاه حمایتی و توسعه ای کمیته ملی الپیک ازاین رشته در خصوص عملکرد این فدراسیون در سال جاری وبرنامه ها ی سال آتی گزارشی ارائه نمودند و با تاکید بربرنامه ریزی جهت توسعه این رشته در کشور از کمیته ملی المپیک درخواست کرد تا حمایت بیشتری از سوی کمیته ملی المپیک برای اجرای برنامه های پیش رو به خصوص برنامه های آموزشی صورت گیرد که در ادامه دکتر صالحی و اعضای هیات اجرایی در راستای توسعه این رشته ملی و میهنی ضمن تاکید بر تقویت برنامه های آموزشی مقرر کردند تا جلسه ای با مسئولین ذیربط برگزار گردد تا در خصوص منابع مالی تصمیم گیری شود.  

در ادامه نشست امروز هیات اجرایی کمیته ملی المپیک ، اعضا از خانم فرزانه فصیحی دونده خوب کشورمان تقدیر کردند .در ابتدای این مراسم تقدیر  مجید کیهانی رئیس سابق فدراسیون دوومیدانی و عضو هیات اجرایی ضمن تشکر از نگاه ویژه هیات اجرایی به قهرمانان  افزود: فصیحی ورزشکار پر تلاش و مستعدی است و برای بدست آوردن این رکورد تلاش زیادی کرده و امیدواریم با پتانسیلی که دارد موفق به کسب سهمیه المپیک شود. 

وی ادامه داد : با تقدیر از تلاشهای فصیحی و خسته نباشید به این ورزشکار پرتلاش اگر درراه کسب سهمیه المپیک موفقیتی حاصل نشد باید به تلاش های خود ادامه دهد تا شاهد موفقیت های بیشتر وی در بازیهای اسیایی ۲۰۲۲ باشیم. 

در ادامه مراسم طاهره طاهریان نائب رئیس بانوان با تشکر از رکورد شکنی اخیر فصیحی اظهار داشت از سال ۱۳۶۵ که وارد حوزه ورزش شدم تصور نمی کردم روزی  ورزش بانوان به خصوص در رشته دوومیدانی بتواند با توجه به پوشش اسلامی به این مرحله برسد . رقابت در این رشته با پوششی مضاعف در حالی که سایر رقبا با حداقل پوشش حضور دارند کار سختی است ، فصیحی با کسب این موفقیت به دنیا این پیام را مخابره کرد که حجاب مانعی برای کسب موفقیت و قهرمانی نیست. 

در ادامه نیز دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک نیز با تاکید بر صحبتهای خانم طاهریان ، بانوان ورزشکار کشورمان را با انگیزه ، امیدوار و پر تلاش توصیف کرد و افزود : قطعا رسیدن به قله های موفقیت و قهرمانی با حفظ ارزشهای اخلاقی کار ساده ای نیست ولی بانوان ورزشکار ما به دنیا ثابت کردند که می توانند فعل خواستن را صرف کنند .

کد خبر 4860120

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =