مهارت‌آموزی در اشتغال پایدار پرسنل وظیفه نیروهای مسلح نقش دارد

بوشهر- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: مهارت‌آموزی نقش مهم در توسعه اشتغال پایدار کارکنان وظیفه نیروهای مسلح دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دراهکی ظهر سه‌شنبه در امضای تفاهم‌نامه همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر و پایگاه دریایی ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: پیگیری انتقال تجهیزات کارگاه ریخته گری مرکز تربیت مربی به بوشهر جهت اجرای دوره‌های آموزشی، اقدامات لازم جهت کد دار نمودن مربیان غواصی مرکز عملی رسته‌ای ازجمله تعهدات فنی و حرفه‌ای در جهت اجرایی شدن این تفاهم‌نامه است.

وی تصریح کرد: همکاری لازم جهت برگزاری دوره پرورش قارچ ویژه پرسنل و سربازان وظیفه، نظارت بر روند اجرای دوره‌های آموزشی منطبق بر چهارچوب مقررات و آئین نامه‌های سازمان، برگزاری ارزشیابی و سنجش مهارت بر اساس تقویم و برنامه زمان‌بندی سازمان و صدور گواهینامه یا گواهی حضور در دوره آموزشی برای معرفی‌شدگان پایگاه دریایی در دوره آموزشی مطابق مقررات جاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از دیگر تعهدات فنی و حرفه‌ای در جهت اجرایی شدن این تفاهم‌نامه است.

دراهکی اضافه کرد: اجرای دوره‌های آموزشی ویژه سربازان وظیفه، اجرای دوره‌های آموزشی ویژه پرسنل کادر شاغل در مجموعه نیروی دریایی در قالب محیط واقعی کار، امکان‌سنجی و بررسی و اجرای دوره‌های آموزشی ویژه سربازان وظیفه سایر نیروهای نظامی از موضوعات مهم این تفاهم‌نامه است.

وی تصریح کرد: بازدیدهای آموزشی ویژه کارآموزان و مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از مرکز آموزش عملی رسته‌ای، امکان‌سنجی و انجام آموزش‌های متقابل موردنیاز مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای و پرسنل مرکز آموزش عملی رسته‌ای، امکان‌سنجی و اجرای دوره آموزشی غواصی و جوشکاری و برشکاری زیر آب، استفاده از نفرات معرفی‌شده مرکز آموزش سکان جهت اجرای آزمون‌های عملی در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای از دیگر موضوعات مهم این تفاهم‌نامه است.

دراهکی افزود: اجرای دوره‌های آموزشی ویژه سربازان وظیفه، پرسنل کادر و خانواده‌های پرسنل نیروی دریایی حسب درخواست طرف دوم، ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی برای معرفی‌شدگان از طرف دوم بر اساس تقویم آموزشی و نیازسنجی به‌عمل‌آمده، همکاری لازم در جهت تأمین مواد مصرفی و تجهیزات موردنیاز حسب نیاز دوره‌های آموزشی از تعهدات مهم در این تفاهم‌نامه است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر خاطرنشان کرد: برگزاری دوره آموزش آبگرمکن خورشیدی همراه با ارسال و نصب تجهیزات در مرکز آموزش عملی رسته‌ای، تأمین دستگاه جوشکاری جهت انجام امور آموزشی در حد امکان به مرکز عملی رسته‌ای و تأمین دستگاه‌ها و آموزش تجهیزات رشته U.P.V.C به مرکز آموزش عملی رسته‌ای جهت اجرای دوره آموزشی از دیگر تعهدات مهم آموزش فنی و حرفه‌ای در این تفاهم‌نامه است.

فرمانده پایگاه دریایی بوشهر نیز با اشاره به اینکه امروز سازوبرگ نظامی ما نیاز به مهارت‌های بالاتری دارد، اظهار داشت: نیازسنجی آموزشی به منظور تعیین نوع و حجم دوره‌های آموزشی موردنیاز به تفکیک جنسیت، معرفی نفرات به تفکیک هر دوره آموزشی با ذکر مشخصات فردی هر فرد از مهم‌ترین تعهدات پایگاه دریایی در این تفاهم‌نامه است.

ناخدایکم جعفر تذکر افزود: برگزاری دوره‌های غواصی، جوشکاری و برشکاری زیر آب، برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی در کارگاه‌های آن مجموعه حسب نیاز مرکز آموزش ۳ بوشهر و هماهنگی لازم، معرفی مربیان توانمند جهت تشکیل بانک اطلاعاتی مربیان و استفاده در آموزش‌های مرکز تربیت مربی کنگان از دیگر تعهدات پایگاه دریایی در این تفاهم‌نامه است.

وی تصریح کرد: تهیه بانک سوال برای رشته‌های غواصی، برشکاری و جوشکاری زیر آب، همکاری در تأمین آزمون گر در رشته‌های مختلف از جمله غواصی و جوشکاری و برشکاری زیر آب و تأمین فضا و تجهیزات آموزشی مناسب جهت برگزاری دوره‌های آموزشی موضوع تفاهم‌نامه از دیگر تعهدات پایگاه دریایی در این تفاهم‌نامه است.

فرمانده پایگاه دریایی بوشهر خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح برای اداره سیستم مدیریتی خود نیاز به مهارت‌های بالاتر و غیرنظامی دارند که با فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برطرف می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، در راستای توسعه تعاملات آموزشی تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و پایگاه دریایی ارتش جمهوری اسلامی با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای و فرماندهی پایگاه دریایی ارتش جمهوری اسلامی به مدت یک سال شمسی منعقد شد.

کد خبر 4862746

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha